, Cestovní pojištění na Island zdarma - Skrblík.cz

Cestovní pojištění na Island

S modrou průkazkou zdravotní pojišťovny máte právo na ošetření za stejných podmínek, jako mají sami Islanďané. V kombinaci s pojištěním nabízeným k některým platebním kartám se tak většina návštěvníků této ostrovní země vyhne nutnosti platit si klasické cestovní pojištění.

Ošetření u lékaře na Islandu

Za lékařské ošetření na Islandu se platí spoluúčast 1 000 ISK (cca 205 Kč) v době ordinačních hodin a 2 600 ISK (asi 533 Kč) mimo ně. Osoby do 18 let jsou placení tohoto poplatku zproštěny. Důchodci platí polovinu.

Islandská pojišťovna tyto výdaje neproplácí, ale o jejich úhradu můžete po návratu do České republiky požádat svou zdravotní pojišťovnu.

Ošetření u zubaře na Islandu

Za ošetření u zubního lékaře se platí, částka je určena na základě provedeného zákroku. O náhradu výdajů můžete po návratu do Česka požádat svou zdravotní pojišťovnu.

Děti a mládež do 18 let a senioři nad 66 let za ošetření ve většině případů neplatí.

Nemocniční péče na Islandu

Hospitalizace v islandské nemocnici je zdarma, platí se pouze za ambulantní ošetření, a to 5 600 ISK (cca 1 148 Kč). Pro přijetí do nemocnice je vyžadováno doporučení od praktického, nebo odborného lékaře, případně vážný zdravotní stav.

Lékařské předpisy na Islandu

Doplatek za léky se na Islandu různí, může dosahovat 0 – 100 % z jejich ceny.

Záchranná služba na Islandu

Pacient si na výjezd záchranné služby přispívá částkou 5 900 ISK (přibližně 1 210 Kč). Důchodci přispívají částkou 4650 ISK (953 Kč). Pokud nemá platný Evropský průkaz zdravotního pojištění, hradí si celý výjezd sám.

V tísňových situacích můžete na Islandu volat linku 112.

Kombinujte několik pojištění zároveň

Skrblík při cestě na Island doporučuje kombinovat hned tři typy pojištění:

Studentům Skrblík doporučuje cestovní pojištění ISIC nabízené v několika variantách a cenových relacích.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu