, Cestovní pojištění na Island zdarma - Skrblík.cz

Cestovní pojištění na Island

S modrou průkazkou zdravotní pojišťovny máte právo na ošetření za stejných podmínek, jako mají sami Islanďané. V kombinaci s pojištěním nabízeným k některým platebním kartám se tak většina návštěvníků této ostrovní země vyhne nutnosti platit si klasické cestovní pojištění.

Ošetření u lékaře na Islandu

Za lékařské ošetření na Islandu se platí spoluúčast 1 200 ISK (cca 240 Kč) v době ordinačních hodin a 3 000 ISK (asi 590 Kč) mimo ně. Osoby do 18 let jsou placení tohoto poplatku zproštěny. Důchodci platí polovinu.

Islandská pojišťovna tyto výdaje neproplácí, ale o jejich úhradu můžete po návratu do České republiky požádat svou zdravotní pojišťovnu.

Ošetření u zubaře na Islandu

Za ošetření u zubního lékaře se platí, částka je určena na základě provedeného zákroku. O náhradu výdajů můžete po návratu do Česka požádat svou zdravotní pojišťovnu.

Děti a mládež do 18 let a senioři nad 66 let za ošetření platí méně.

Nemocniční péče na Islandu

Hospitalizace v islandské nemocnici je zdarma, platí se pouze za ambulantní ošetření, a to 5 000 ISK (cca 980 Kč) + 40 % nákladů. Pro přijetí do nemocnice je vyžadováno doporučení od praktického, nebo odborného lékaře, případně vážný zdravotní stav.

Lékařské předpisy na Islandu

Doplatek za léky se na Islandu různí, může dosahovat 0 – 100 % z jejich ceny.

Záchranná služba na Islandu

Pacient si na výjezd záchranné služby přispívá částkou 6 200 ISK (přibližně 1 220 Kč). Důchodci přispívají částkou 4 650 ISK (915 Kč). Pokud nemá platný Evropský průkaz zdravotního pojištění, hradí si celý výjezd sám.

V tísňových situacích můžete na Islandu volat linku 112.

Kombinujte několik pojištění zároveň

Skrblík při cestě na Island doporučuje kombinovat hned tři typy pojištění:

Studentům Skrblík doporučuje cestovní pojištění ISIC nabízené v několika variantách a cenových relacích.

>