Cestovní pojištění do Lucemburska

Při ošetření u lékařů a zubařů v Lucembursku stačí předložit modrou průkazku pojištěnce. Zajistí vám stejný standard za stejných podmínek, jako mají sami obyvatelé tohoto velkovévodství.

Ošetření u lékaře v Lucembursku

Všechna zdravotnická zařízení v Lucembursku mají povinně smlouvu s pojišťovnou Caisse Nationale de Santé (CNS), odpadá tedy protivné hledání smluvního lékaře.

Za ošetření lékařem zaplatíte až 20 % z ceny zákroku stanovených tabulkou, zbytek vám pojišťovna proplatí.

Ošetření u zubaře v Lucembursku

Zákroky v ceně do 1 599 Kč60 € za rok jsou zdarma. U těch dražších se platí spoluúčast ve výši 12 %.

Nemocniční péče v Lucembursku

Za den hospitalizace v Lucembursku se platí 586 Kč21.99 € maximálně po dobu 30 dní. Na děti do 18 let se tento poplatek nevztahuje.

Lékařské předpisy v Lucembursku

Léky na předpis jsou propláceny v sazbě v 0 %, 20 %, 60 %, nebo 100 % z jejich ceny podle oficiálního seznamu léků. Některé léky pojišťovna proplácí až po předchozím individuálním schválení předpisu.

Záchranná služba v Lucembursku

Převoz do nemocnice je v akutních případech zdarma. V ostatních případech platí pacient 33 Kč1.25 €/km, minimální poplatek je 1 012 Kč38 €.

V krizových případech můžete v Lucembursku volat na linku 112.

Jak postupovat při placení poplatků

I při použití Evropského průkazu zdravotního pojištění platí, že je nejprve nutné veškeré poplatky uhradit. Částku hrazenou pojišťovnou lze následně zpětně vymáhat buď v lucemburské, nebo české pojišťovně. Z tohoto důvodu si vždy vyžádejte doklad o zaplacení.

Cestovní pojištění u platební karty

Součástí některých platebních karet je bezplatné cestovních pojištění, které je dobrým doplňkem Evropského průkazu zdravotního pojištění. Pakliže pojištění není sjednáváno zdarma, lze ho pořídit za příplatek.

Studenty s průkazem ISIC upozorňujeme na výhodné cestovní pojištění s platností až 16 měsíců a velmi příznivými limity.