Jak zjistit majitele vozidla

Veronika Jelínková
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak zjistit majitele vozidla

  Jak zjistit jméno majitele vozidla podle SPZ

  Jméno je osobní údaj, proto podléhá zákonu o GDPR. Pro lidi to znamená jediné. Jméno vám jednoduše nikdo neprozradí.

  Pokud se stala dopravní nehoda a vy znáte pouze SPZ, obraťte se na policii. Pomoci vám může také Česká kancelář pojistitelů. Tam se sice jméno majitele vozidla nedozvíte, ale dle státní poznávací značky dohledáte pojišťovnu, u které má majitel vozidla povinné ručení. Přes pojišťovnu bude majitel auta kontaktován. S policií jsou to jediné dvě možnosti, jak vyřešit problém.

  Ale pokud se třeba jen malinko poškodilo sklo auta, můžete se podívat, jak opravit prasklé čelní sklo.

  Na webu ČKP se dozvíte informace o tovární značce vozidla a jeho typ (osobní, nákladní apod.).

  Mnoho lidí spoléhá na známosti mezi policisty a na úřadech. Ovšem sdělování osobních údajů je protiprávní. Proto raději jednejte oficiální cestou.

  Pozn.: Ani oficiální zdroj, kterým je Česká kancelář pojistitelů není vševědoucí. Informace nemusí být 100% aktuální. Administrativa může někdy trvat a poslední aktualizované informace ještě nemusí být zaneseny do systému. Samozřejmě může dojít i k chybám. Např. nesprávně vyplněné údaje.

 2. Jak zjistit majitele vozidla podle VIN kódu

  VIN kód je speciální kód auta. Podle tohoto kódu se dozvíte celou historii vozidla.

  Opět platí, že pouze znalost VIN vás nedovede k majiteli vozidla. VIN kód slouží hlavně k ověření vozidla a jeho historie. Podle tohoto jedinečné kódu auta zjistíte, zda nebylo auto ukradeno popř. zda je mezi hledanými vozidly.

  Pokud byste si chtěli ověřit VIN kód, je to možné ZDARMA na webu Vincheck.cz.

 3. Jak zjistit SPZ podle jména majitele vozidla

  Pokud znáte jméno a chtěli byste ke jménu přiřadit vozidlo, i tak máte smůlu. Nikde vám bohužel nesdělí, jaká vozidla vlastní konkrétní člověk.

  Pokud ale vy samotní potřebujete vědět, jaká vozidla jsou na vás registrovaná, obraťte se na příslušný úřad. V registru vozidel jsou údaje o vlastnictví. Taková informace se hodí v případě, že jste v poslední době prodali či koupili vůz. Samozřejmě si tak ověříte, zda přepis vozidla proběhl v pořádku.


I
Ivan 31.03.2020 – 10:46

Před rokem jsem koupil auto. Při evidenční kontrole se zjistil nečitelný vin kód roto jsem auto vrátil, bohužel jsem vrátil i kupní smlouvy a jinou nesepsal. Po cca 10 měsících mi došlo z ČKP že mám doplatit neplacenou dobu pojištění. V tu dobu kterou uvedli jsem ale auto neměl s nikdy jsem vlastníkem nebyl. Při dotazů byl prý doložena smlouva kupujícího na moje jméno kterou dodal pravý vlastník. Podotýkám, že po ,, době kterou mám uhradit" bylo auto ještě pojištění jinou osobou. Co mám dělat? Děkuji Trněný

Odpovědět

R
Rádce 09.11.2020 – 18:30

To jsi Ivane blb. Majitelem auta se staneš až poté, co ho přepíšeš na úřadě. Takže předchozího majitele máš ve velkém techničáku. Už to nehul. Tenhle článek je stejně o ničem.

Odpovědět

J
Jarda 19.11.2020 – 09:09

Prostor před domem který jsem koupil a kam se budu stěhovat je blokovaný osobním vozem. Jak zjistit jeho vlastníka abych ho mohl požádat o přeparkování. Díky

Odpovědět

r
rené 19.01.2021 – 17:01

poraďte prosím někdo jak zjistit majitele vozidla podle SPZ

Odpovědět

R
Roman 15.03.2021 – 22:48

Dobrý večer, mohli by jste mi Pomoc prosim vás ,potřeboval bych poradit, asi toe tak ne celý rok ,když bylo na me napsaný auto.jen..ze ten znamy na sebe nemohl mit napsaný. .a pak ho prodal..ale bylo porad na me napsany..Pak chtel plnou moc,ze ji posle postou majitelovi který to auto koupil.a ze si ho prepise na sebe,ale ani nevim zda se tak stalo ..Já tomu jeste tomu skoro nejjak ani nerozumim porad na me napsaný nebylo..předem moc děkuji Pešava

Odpovědět

Napsat komentář

Další návody na téma auto


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás