, TIPY 2019 → Levné parkování u letiště Vídeň, Brno, Mnichov, Bratislava a další - Skrblík.cz

Levné parkování u letiště Vídeň, Brno, Mnichov, Bratislava a další (TIPY 2019)

Dopravujete se na letiště vlastním autem? Tak to budete muset někde zaparkovat. A s největší pravděpodobností také zaplatit. Poradíme vám, kde zaparkovat, abyste ušetřili co nejvíce.

Levné parkování na letišti Berlín Schönefeld

1Levné parkování na letišti Berlín Schönefeld

Poblíž berlínského letiště Schönefeld je možné parkovat zcela zdarma, dobře k tomuto účelu poslouží nedaleká rezidenční čtvrť. Automobil je možné odstavit na ulicích Fasanenpromenade, Gartenstraße a Waldstraße. Do terminálu je to pěšky jen pár stovek metrů.

Levné parkování na letišti v Bratislavě

2Levné parkování na letišti v Bratislavě

Doporučujeme hlídané parkoviště provozované společností ET SLOVAKIA. Parkování na 1–3 dny vyjde na 25 eur, na 4 dny na 20 eur, na 5 dní 25 eur a na týden 35 euro. Při parkování v provozní době (od 7 do 23 hodin) získáte odvoz na a z letiště zdarma. Mimo provozní dobu je odvoz za poplatek 10 eur.

Levné parkování na letišti v Brně

3Levné parkování na letišti v Brně

Parkování poblíž letiště v Brně nabízí několik firem, součástí je obvykle také odvoz na letiště. Doporučujeme si prohlédnout ceníky všech firem, cena parkovného na různý počet dnů může být různě výhodná!

Máte tip, jak parkovat v Brně zdarma a ještě pokud možno bezpečně? Přispějte s ním do fóra!

Levné parkování na letišti v Budapešti

4Levné parkování na letišti v Budapešti

Levné parkování poblíž letiště v Budapešti nabízejí společnosti Repter ParkolóFerihegy Autó Parkólo. Aktuální ceníky si dobře prozkoumejte, výhodnost toho kterého parkoviště se liší v závislosti na délce stání!

Ještě pro doplnění – 1 000 maďarských forintů je zhruba 80 Kč.

Levné parkování na letišti v Drážďanech

5Levné parkování na letišti v Drážďanech

Bezplatné parkovací plochy nabízí uličky v rezidenčních čtvrtích, od drážďanského letiště vzdálené řádově stovky metrů. Automobil můžete zaparkovat třeba na Geschwister-Scholl Straße nebo Am Steinacker.

Levné parkování na letišti v Katovicích

6Levné parkování na letišti v Katovicích

Letiště v Katowicích nabízí vlastní nehlídané parkoviště, které je označené číslem 2. První den stání zde vyjde na 40 zlotých, týden na 69 zlotých a 14 dní na 89 zlotých. Sleva 50 % platí při parkování na 2 a více dny pro auta s českou a slovenskou SPZ.

Existuje také možnost zaparkovat na parkovišti 1, ceny jsou však o poznání vyšší. Základní ceny na parkovišti 1 jsou: 60 zlotých za den, 200 zlotých za týden a 240 zlotých za 2 týdny.

Hlídanými parkovišti v okolí katowického letiště jsou Parking Edam (25 zlotých za den, 55 zlotých za týden, 85 zlotých za 14 dní) a Parkoviště u Jana (20 zlotých za den, 55 zlotých za týden, 90 zlotých za 14 dní).

Zaparkovat zdarma lze v centru u Simply Marketu, který je zhruba 800 m od vlakového nádraží, od kterého jezdí přímý autobus na letiště. Jednosměrná jízdenka stojí 14 PLN, jízda trvá 50 minut.

Levné parkování na letišti v Krakově

7Levné parkování na letišti v Krakově

U krakovského letiště je několik hlídaných parkovišť, která nabízí parkování za přijatelné ceny.

Jedním z nich je Parking lotniskowe, které se nachází 150 m od mezinárodního terminálu a 50 m od národního terminálu. Ceny jsou 20 PLN/den, 90 PLN/týden a nebo 160 PLN/2 týdny.

Další možností je Parking Tina ve vzdálenosti 600 m od letiště. Zde je možné nechat auto za 20 PLN/den, 60 PLN/týden nebo 95 PLN/2 týdny, parkoviště nabízí transfer na letiště a zpět zdarma.

Levné parkování na letišti v Lipsku

8Levné parkování na letišti v Lipsku

Parkování přímo na letišti vyjde na 18 € za 1–3 dny, 20 € za 4–8 dní a 35 € za 9–15 dní, hledejte parkoviště označené P15 nebo P20, na těchto parkovištích je minimální doba stání 4 dny. Parkoviště jsou sezónní, jejich funkčnost je od března do října. Parkoviště pro krátkodobé stání stojí 20 € za den.

Alternativou je parkování od společnosti Park-to-Fly24 Lepzig, které nabízí parkování zhruba 10 km od parkoviště s bezplatným transferem na/z letiště. Vyjde na 25 €/den, 34 €/týden a 44 €/2 týdny.

Lze zaparkovat u Bauhausu v Lipsku a najít vlak, který jezdí každých třicet minut ve všední den na vlakové zastávce vzdálené zhruba 900 metrů.

Levné parkování na letišti v Mnichově

9Levné parkování na letišti v Mnichově

Parkování na letišti v Mnichově je placené, zdarma můžete automobil odstavit poblíž nádraží Ostbahnhof München. Mnoho aut parkuje tradičně na ulici Friedenstraße. Na nádraží je to kousek, stačí nasednout na vlak linky S1, jezdí přímo na letiště.

Levné parkování na letišti v Norimberku

10Levné parkování na letišti v Norimberku

Letiště Norimberk nabízí vlastní parkoviště. Za den se platí 24 až 35 euro, za týden 77 –155 euro a za 14 dní 99–225 euro.

Bezplatně lze zaparkovat na ulici Otto-Lilienthal-Straße (a metrem U2 dojet na letiště) nebo na Flughafenstraße. Z něj dojdete na letiště pěšky za 15 minut. Obě místa jsou bez záruky!

Levné parkování na letišti v Ostravě

11Levné parkování na letišti v Ostravě

Letiště v Ostravě nabízí vlastní parkoviště označené P3 zhruba 5 minut chůze od terminálu. Cena stání je 70 Kč za každý den, parkoviště není hlídané.

Alternativami jsou hlídaná parkoviště poblíž letiště provozované firmou Lismond nebo Parkoviště pro letiště, které se podle internetového ceníku zdá jako nejlevnější možnost. Obě parkoviště nabízí svoz zdarma na letiště.

Levné parkování na letišti v Salcburku

12Levné parkování na letišti v Salcburku

Letiště nabízí vlastní parkovací plochy, a to jak zastřešené, tak nezastřešené. Na nezastřešeném zaplatíte 13,5 € za den, 43 € za týden a 55 € za dva týdny.

Zdarma je možné parkovat u obchodu Penny, který je od letiště vzdálen 15 minut chůze.

Levné parkování na letišti ve Vídni

13Levné parkování na letišti ve Vídni

Pouhých 46 parkovacích míst zdarma nedaleko letiště ve Vídni je k dispozici v obci Himberg u vlakového nádraží. Na letiště se dopravíte autobusem 218 a R.

Bezplatné parkování u železniční stanice Fischamend Bahnhof na ulici Bahnhofstraße je možné pouze na 24 hodin. Dva dny parkování stojí 50 eur, každý další den 10 eur navíc (ověřeno v září 2016).

Levné parkování na letišti ve Wroclawi

14Levné parkování na letišti ve Wroclawi

Parkoviště letiště Wroclaw nabízí odstavení vašeho vozu na 1 den od 24 zlotých, na 7 dní od 79 zlotých a na 14 dní od 109 zlotých. V ceně parkování je odvoz na letiště i zpět.

Hlídaná parkoviště poblíž letiště nabízí také společnosti Rondo – na 1 den za 49 zlotých, na týden za 85 zlotých a na 14 dní za 140 zlotých.

Konkurenční Maro je u některých tarifů výhodnější. Za den zaplatíte 40 zlotých, za týden 89 zlotých a za 14 dní 129 zlotých.

Bezplatně můžete parkovat poblíž obchodního domu Factory, nebo u sousedního hypermarketu Carrefour. Na letiště z něj jezdí autobus 406, nicméně v Polsku nedoporučujeme nechávat auto přes noc na nehlídaném parkovišti.


>