Cestovní pojištění do Portugalska

Při ošetřeních ve zdravotnických zařízeních v Portugalsku se předkládá stejný průkaz pojištěnce jako v Česku. Zajistí vám lékařskou péči za stejných podmínek, jako mají sami Portugalci.

Ošetření u lékaře v Portugalsku

Ošetření od lékaře, který má smlouvu se státní pojišťovnou je zdarma. Někdy se však i u těchto lékařů platí paušální poplatek (93 Kč3.50 €120 Kč4.50 €). U specialisty zaplatíte 187 Kč7 €. Těhotné ženy a děti do 17 let jsou ušetřeny placení paušálních poplatků.

Ošetření u zubaře v Portugalsku

Ošetření u zubařů, kteří mají smlouvu se státní pojišťovnou, je zdarma. Za některé úkony bývá účtován nevratný paušální poplatek. Těhotné ženy a děti do 17 let jsou ušetřeny placení paušálních poplatků.

Nemocniční péče v Portugalsku

K ošetření v nemocnici potřebujete doporučení od lékaře a je nutné si vyžádat pobyt ve státní nemocnici a léčbu jako normální pacient. Za návštěvu ambulance zaplatíte paušální poplatek 373 Kč14 €. Za nadstandard se připlácí.

Lékařské předpisy v Portugalsku

Bezplatné jsou pouze léky nezbytné pro záchranu života. Za ty ostatní se doplácí částka odpovídající 10–85 % z ceny léku.

Záchranná služba v Portugalsku

V akutních případech je záchranná služba zdarma. V nouzových případech v Portugalsku volejte na linku 112.

Cestovní pojištění sjednávaná k platebním kartám

Namísto samostatně sjednávaného cestovního pojištění se doporučujeme zamyslet nad kombinací Evropského průkazu zdravotního pojištění, cestovních pojištění vydávaných k platební kartěpojištění odpovědnosti za škodu. Některé z nich mají platnost po celé Evropě.