Bankovní účet pro děti do 15 let: Srovnání účtů 2022

Lenka Chládková
Publikováno 27. března 2021
 • Bankovní účet pro děti nabízí většina tradičních bank
 • Založení vlastního bankovního účtu dítěti je dobrý způsob, jak ho naučit hospodařit s penězi
 • Zhruba od 8 let mohou děti používat kartu k výběrům i k placení – vše pod internetovým dozorem rodičů

Co požadovat od bankovního účtu pro dítě

 • Vedení účtu je zdarma
 • Rodič má nad účtem plnou kontrolu
 • Od 8 let věku má dítě k dispozici debetní kartu
 • Výběry z vlastních bankomatů zdarma

Nejlepší bankovní účet pro děti 2022

Přehled bankovních účtů pro děti do 15 let 2022

BankaÚčetPožadovaný věk dítěte
🟢mBankmKonto pro dětiod narození do 15 let
🟢Banka CreditasRichee účet Juniorod 6 do 17 let
🟢EraPoštovní účetod narození do 26 let
🟢Komerční bankaMůjÚčet Juniorod 6 do 15 let
🟡Česká spořitelnaÚčet pro dětido 20 let
🟡Moneta Money BankDětský účet Geniusod narození do 15 let
🟡UniCredit BankDětské kontood narození do 15 let
 1. mBank: mKonto pro děti

  Bankovní účet pro děti do 15 let: Srovnání účtů 2022MBank dětem od narození do 15 let nabízí mKonto pro děti, zřízení a vedení účtu je zdarma.

  K mKontu pro děti je možné otevřít až čtyři spořící účty, které si dítě může samo pojmenovat podle toho, na co právě šetří. Dítě má k účtu pasivní přístup, sleduje stav konta a převádí peníze mezi svými účty. I přes to, že operace s účtem jsou pro dítě omezené, dá se na mKonto pro děti pohlížet jako na prostředek, který dítě učí spořit. Plnou správu dětského účtu má pouze zákonný zástupce, který může z účtu provádět všechny transakce.

  K dětskému účtu je možné pro dítě od 8 let zdarma zřídit bezdotykovou platební kartu, 3 výběry měsíčně z kteréhokoliv bankomatu jsou zdarma. Rodič má přehled o všech transakcích dětskou kartou v telefonu a v internetovém bankovnictví.

  Na pobočkách mBank není možné vkládat hotovost, finanční prostředky je třeba zaslat poštovní poukázkou, převodem z jiného účtu nebo vložit přes vkladový bankomat.

 2. Banka CREDITAS: Richee účet Junior

  Bankovní účet pro děti do 15 let: Srovnání účtů 2022Richee účet Junior u Banky Creditas je určen pro děti od 6 do 7 let. Zřízení a vedení je zdarma bez jakýchkoli podmínek. K účtu je vydávána Richee karta Junior, veškeré výběry z bankomatů v ČR i v celém světě jsou zdarma.

  Bezplatné je rovněž internetové bankovnictví, všechny tuzemské i SEPA platby. Za osobní výběr hotovosti na pobočce se účtuje 10 Kč.

  Zůstatek na účtu do 50 tisíc je úročen sazbou 1,5 % ročně.

  Účet může založit rodič online přímo v aplikaci Creditas, nebo osobně na jedné z poboček banky Creditas. Doložit je třeba rodný list. Na jedno rodné číslo je možné založit vždy pouze jeden účet.

 3. Poštovní spořitelna: Poštovní účet

  Bankovní účet pro děti do 15 let: Srovnání účtů 2022Poštovní spořitelna nabízí dětem od narození bezplatně vedený Poštovní účet. K účtu jsou vydávány až 2 platební karty zdarma.

  S kartou je možné platit v obchodech, případně vybírat peníze z bankomatu. Výběry z bankomatů ČSOB a Poštovní spořitelny jsou zdarma, za výběry z bankomatů jiných bank se platí 40 Kč.

 4. Komerční banka: MůjÚčet Junior

  Bankovní účet pro děti do 15 let: Srovnání účtů 2022Konto MůjÚčet Junior od Komerční banky mohou rodiče zřídit dětem od 6 do 15 let. Založení i vedení účtu je zdarma.

  Dítě získá platební kartu, se kterou může platit v obchodě nebo vybírat peníze z bankomatu. Výběry z bankomatu Komerční banky jsou zdarma, z cizích bankomatů stojí výběr 39 Kč.

  Pohyby na účty dítěte mohou rodiče kontrolovat přes internetové bankovnictví.

 5. Česká spořitelna: Účet pro děti

  Bankovní účet pro děti do 15 let: Srovnání účtů 2022Česká spořitelna nabízí bezplatně vedený dětský účet, který je možný zřídit také dětem ve věku od 0 do 26 let. Součástí účtu dětí od 8 let je debetní karta Visa Classic se vzhledem podle vlastního výběru, lze s ní platit v obchodech a vybírat peníze z bankomatu.

  Výběry z bankomatů České spořitelny jsou zdarma, výhodou je jejich přítomnost i v menších obcích. Za každý výběr z cizího bankomatu je účtován poplatek ve výši 40 Kč.

  Rodič může výdaje svého potomka monitorovat přes internetové bankovnictví.

 6. Moneta Money Bank: Dětský účet

  Bankovní účet pro děti do 15 let: Srovnání účtů 2022Moneta Money Bank je nové jméno GE Money Bank. Dětský účet je možné založit dětem hned po narození, zdarma veden jim bude až do dovršení 15 let. Po dosažení 8 let mohou rodiče požádat o vydaní platební karty pro dítě.

  Všechny výběry z bankomatu Moneta Money jsou zdarma, nicméně v menších městech může být problém s jejich nalezením. Rodiče mohou výdaje dítěte monitorovat přes internetové bankovnictví.

 7. UniCredit Bank: DĚTSKÉ konto

  Bankovní účet pro děti do 15 let: Srovnání účtů 2022UniCredit Bank nabízí zdarma vedený účet dětem od narození do dosažení 15 let věku. Jmenuje se Dětské konto, ve věku 8 let dítěti navíc poskytne bezplatně vedenou platební kartu MasterCard.

  S ní může dítě vybírat neomezeně z bankomatů UniCredit Bank, těch je však s porovnání s ostatními bankami méně. Limit výběru je možné nastavit na 200, 400, nebo 500 Kč. Dohled nad výdaji dítěte má rodič díky internetovému bankovnictví.

Naučte dítě platit kartou

Bankovní účet pro děti do 15 let: Srovnání účtů 2022Jakmile vaše dítě získá svou platební kartu, naučte ho s ní platit v obchodě. Oproti placení penězi vybranými z bankomatu budete mít lepší přehled jak dítě utrácí, nejnižší nastavitelný limit transakcí začíná u některých bank na 100 Kč týdně.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.