Cestovní pojištění do Estonska

Při ošetření u lékaře v Estonsku stačí předložit klasickou průkazku pojišťovny. Zajistí vám péči za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé.

Ošetření u lékaře v Estonsku

Pro ošetření vyhledávejte zdravotnická zařízení se smlouvou s Estonskou zdravotní pojišťovnou (EHIF), v opačném případě budete hradit veškeré náklady.

Za návštěvu praktického lékaře se v Estonsku neplatí. Poplatek do 133 Kč5 € se vybírá při návštěvě lékaře ve vaší domácnosti a (v závislosti na konkrétním zákroku) bývá vybírán také u specializovaných lékařů.

Ošetření u zubaře v Estonsku

Zdravotní pojišťovna proplácí nezbytné zdravotní ošetření do limitu 1 066 Kč40 € ročně. Ošetření nad tento rámec si platí pacienti sami. Výjimkou jsou pacienti do 19 let, kteří ho mají zdarma.

Nemocniční péče v Estonsku

Za den v estonské nemocnici se vybírá poplatek 67 Kč2.50 €. Maximální poplatek 666 Kč25 € odpovídá 10 nepřetržitým dnům v nemocnici. Bezplatná je hospitalizace v akutních případech, v případě porodu nebo u dětí do 18 let věku.

Lékařské předpisy v Estonsku

Za recept se platí paušální poplatek 34 Kč1.27 €. U některých léků se navíc platí 10, nebo 25 % z ceny všech předepsaných medikamentů. V případě dětí od 4 do 16 let a osob starších 63 let je možné požádat o vrácení 90 % z nákladů uhrazených pacientem. Děti do 4 let mají všechny léky zdarma.

Za zmínku stojí ještě některé speciální léky, které jsou zpoplatněny paušálním poplatkem 85 Kč3.19 € a 50 % ze zbytku ceny.

Záchranná služba v Estonsku

Rychlá záchranná služba, včetně vrtulníku, vyjíždí k akutním případům zdarma.

V případě nutnosti můžete v Estonsku volat na čísla 112 nebo 1220.

K průkazce pojišťovny si přibalte platební kartu s cestovním pojištěním

Skrblík pro cesty do Estonska doporučuje následující kombinaci:

Studenty Skrblík upozorňuje na výhodné cestovní pojištění ISIC. Za férovou cenu lze získat pojištění s dostatečnými limity a platností až 16 měsíců.