, Cestovní průvodce - Skrblík.cz

SKRBLOG

Archív, kategorie: Cestovní průvodce


Průvodce po Bari: 8 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 10. květen 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Bari jsme loni zařadili mezi sedm jarních tipů roku 2018. Pojďme se na hlavní město středomořského Karibiku podívat podrobněji. 1 Do Bari letecky z Prahy Loni bylo Bari ideální pro ty, kteří si nechtěli dopravu moc komplikovat, chtěli letět přímo z Prahy a bez nutnosti přestupu. Přímé lety zůstaly zachovány a jejich cena je stále příznivá. Pokud je vám […] Celý článek »

Průvodce po Ammánu: 8 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 26. duben 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Nedávno jsme psali, že nejlevnější exotika je v Maroku. Aspoň od té doby, co tam létá Ryanair z Prahy. Ve stejnou dobu jako do Marakeše začaly létat spoje i do jordánského Ammánu. A to je pro mnohé ještě větší exotika. 1 S Ryanairem do Ammánu z Prahy Pokud chcete navštívit jen Ammán a nechcete dělat větší trip po Blízkém východě, nabízí se […] Celý článek »

Průvodce po Kodani: 8 věcí, které chcete vědět před odletem

Pátek, 12. duben 2019 Michal Pavelka Komentáře: 1 Cestovní průvodce

Nedávno jsme navštívili pevninskou část Dánska a využili letiště v Billundu. V dnešním článku zamíříme na ostrov Sjælland, na němž leží dánské hlavní město Kodaň. 1 Do Kodaně letecky Do Kodaně létají z Prahy přímé linky společnosti Ryanair. Ráno v šest, resp. v půl sedmé. Na místě jste za necelou hodinu a půl. Škoda, že v podobných časech se létá i zpět. Musíte výlet […] Celý článek »

7 neprofláklých měst, kam lze levně letět v roce 2019

Pátek, 05. duben 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

V loňském roce byl poměrně úspěšný článek o neokoukaných městech, do kterých se dá za rozumné peníze vyrazit ze střední Evropy. I v letošním roce jsme projeli vyhledávače levných letenek a vybrali sedm destinací, o kterých možná ani nevíte, že existují, a přitom letecké společnosti do nich letenky nabízejí za méně než tisíc korun. Máme pro vás tři rychlé tipy, […] Celý článek »

Průvodce po Faru: 8 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 29. březen 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Faro, takřka nejjižnější oblast pevninského Portugalska. Dříve tam letenky stály kolem šesti tisíc a ještě se muselo složitě přesedat. Jako v případě jiných destinací, i v případě této se situace v posledních letech dramaticky změnila. 1Letecky do Fara z Prahy Přestupovat při cestě z Prahy se musí i v současnosti, když nepočítáme několik prázdninových letů. Náš výlet je však opět plánovaný jako krátkodobý, sloužící k poznání […] Celý článek »

Průvodce po Vídni: 11 věcí, které musíte vědět před cestou

Pátek, 15. březen 2019 Michal Pavelka komentáře 2 Cestovní průvodce

Nejlepší návštěva Vídně byla hned ta první. Zrovna se otevřely hranice, v kapse jsme měli 180 šilinků, v batohu jedno tričko na převlečení, šišku salámu a bochník chleba. Kdybychom si už tenkrát dělali top ten zážitků, tak asi vyhrál ten šok z plných obchodů, ze stojanů s botami na ulicích či ze sex shopu. A všude cedule: Češi, nekraďte. Ale posuňme […] Celý článek »

Legoland Německo: Zájezd, cena vstupenek a ubytování, naše zkušenosti

Sobota, 02. březen 2019 Redakce Cestovní průvodce

Německý Legoland leží u města Günzburg nedaleko Augsburgu, z Prahy je to po dálnici 449 km. Na rozdíl od dánského Legolandu je tak snadno dostupný autem, a tak lze dětem připravit krásný víkend a zabojovat o titul rodiče týdne. Máme pro vás několik tipů, jak si zařídit levný výlet do Legolandu Německo, který jsme sami navštívili. ¨ 1Zájezdy do Legolandu na […] Celý článek »

Průvodce po Billundu: 9 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 01. březen 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Jedny z nejlevnějších letenek poslední doby jsou do Billundu. Ale kde je Billund? Jak říká, jeden z našich redaktorů: “Keše jsou dnes všude, mně je jedno, kam mě pošlete.” 1Proč letět do Billundu? Skrblíci létají do Billundu zejména proto, že jsou do této destinace levné letenky, někdy i za dvě eura, stačí si lety hlídat. Pro ostatní má […] Celý článek »

Průvodce po Rize: 9 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 15. únor 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Lotyšsko a Rigu jsme měli možnost navštívit čtyřikrát v rozmezí několika let. Zatímco poprvé jsme se radovali z toho, že jsme konečně v tom bývalém Sovětském svazu, a řešili, jak se naše felicie vypořádá s bezasfaltovými silnicemi plnými výmolů, naposledy jsme dumali, jak je možné, že Lotyšsko se tak rychle stává moderním státem západoevropského střihu. Samozřejmě je to kapánek povrchní zhodnocení, […] Celý článek »

Průvodce po Drážďanech: 11 věcí, které musíte vědět před cestou

Pátek, 01. únor 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Drážďany má většina Čechů spojené především s vánočními trhy. Samozřejmě jsme je navštívili i my, ale nyní je do dalších Vánoc daleko. Navíc vánoční trhy v Drážďanech nejsou pro nikoho, kdo nesnáší davy lidí mačkajících se mezi stánky. Jsou jiné důvody saskou metropoli navštívit? 1Drážďany.info Drážďany jsou Čechům velmi přátelským městem. Prakticky při všech návštěvách Saska z poslední doby jsme […] Celý článek »