, Cestovní průvodce - Skrblík.cz

SKRBLOG

Archív, kategorie: Cestovní průvodce


Průvodce po Zadaru: 8 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 19. červenec 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Ten správný čas pro návštěvu Zadaru jste už promeškali, ale myslíme už na vaše babí léto. My ho totiž navštívili na začátku června. Prázdné pláže. Dopoledne koupání, odpoledne bouřka, nestrhaní číšníci, teploty přijatelné i k výletům do okolí. A právě zmínění číšníci tvrdili, že pro návštěvu Severní Dalmácie je září nejlepším měsícem. 1 Do Zadaru za hodinu a půl […] Celý článek »

11 neobjevených míst v Chorvatsku + tipy na nejkrásnější pláže

úterý, 16. červenec 2019 Lenka Chládková Cestovní průvodce

Do Chorvatska každoročně míří během prázdnin stovky tisíc českých turistů. K nejvyhledávanějším destinacím patří Istrie, Makarská riviéra, Split, Zadar nebo Dubrovník, což v sezóně znamená přeplněné pláže a davy turistů. Na klidnou dovolenou bez lidí zde zapomeňte. Jak ale zažít Chorvatsko jinak? Kde hledat zapomenuté zátoky a opuštěné pláže? Recept je jednoduchý, k Chorvatsku patří přes tisíc ostrovů a ostrůvků, stačí […] Celý článek »

Průvodce po Jersey: 7 věcí, které musíte znát před odletem

Pátek, 05. červenec 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Ne, nechceme vás lákat do Spojených států a do New Jersey, ale na ostrov Jersey, který patří mezi tzv. Kanálové ostrovy ležící v průlivu La Manche. Jde o závislé území britské koruny, které si zachovalo mnoho prvků bretaňské kultury. Turista tak může prožít Francii a Británii v jednom a k tomu ještě něco navíc. 1 Letecky na Jersey z Prahy Když jsme začali plánovat […] Celý článek »

Průvodce po Bournemouthu: 11 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 21. červen 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Nebýt anglické Premier League, člověk by ani nevěděl, že město jménem Bournemouth existuje. Plus teda nebýt Ryanairu, který do této destinace nabízí z Prahy jedny z nejlevnějších letenek. 1 Do Bournemouthu letecky z Prahy Momentálně se s Ryanairem létá ve čtvrtek tam, v neděli zpět. Ideálně právě na fotbal. Konkrétně my sehnali letenky z Prahy za 1 400 korun, zpět za 389. […] Celý článek »

Průvodce po Göteborgu: 10 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 07. červen 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Kdysi jsme použili Göteborg jen jako tranzitní místo při cestě do Norska, tentokrát jsme se však do něj podívali, abychom zjistili, jestli se do něj vyplatí letět na prodloužený víkend. Jedním z důvodů bylo, že do tohoto švédského města jsou nejlevnější letenky pro lety z Prahy (vyjma některých destinací, o kterých jsme již psali v minulosti). 1 Letecky do Göteborgu […] Celý článek »

Marakéš – doprava z letiště, jak se pohybovat po městě

úterý, 28. květen 2019 Redakce Cestovní průvodce

Marrákeš je město, jehož už samotný název dýchá exotikou. Od loňského roku má Marrákeš navíc skvělé přímé letecké spojení s Českem, a tak se asi nejeden cestovatel zamyslí, jak se dostat z letiště čí jak se pohybovat po městě. Mezinárodní letiště Menara se nachází na okraji města, podobně jako letiště v Praze. Z letiště to tedy do centra Marrákeše není daleko […] Celý článek »

Průvodce po Eindhovenu: 10 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 24. květen 2019 Michal Pavelka Komentáře: 1 Cestovní průvodce

Pokud pojedete do Beneluxu s cestovkou, protáhnou vás její průvodci Amsterdamem, Bruselem, dotáhnou vás pod Waterloo, vymetou s vámi tulipánové záhony a nechají vás nahlédnout do nějakého skanzenu plného dřeváků a větrných mlýnů. Jedny z nejlevnějších letenek jsou však do Eindhovenu, který vám nabídne úplně jiný typ zážitku. 1 Letecky do Eindhovenu z Prahy Musíte mít smůlu, když seženete zpáteční letenky […] Celý článek »

Průvodce po Bari: 8 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 10. květen 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Bari jsme loni zařadili mezi sedm jarních tipů roku 2018. Pojďme se na hlavní město středomořského Karibiku podívat podrobněji. 1 Do Bari letecky z Prahy Loni bylo Bari ideální pro ty, kteří si nechtěli dopravu moc komplikovat, chtěli letět přímo z Prahy a bez nutnosti přestupu. Přímé lety zůstaly zachovány a jejich cena je stále příznivá. Pokud je vám […] Celý článek »

Průvodce po Ammánu: 8 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 26. duben 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Nedávno jsme psali, že nejlevnější exotika je v Maroku. Aspoň od té doby, co tam létá Ryanair z Prahy. Ve stejnou dobu jako do Marakeše začaly létat spoje i do jordánského Ammánu. A to je pro mnohé ještě větší exotika. 1 S Ryanairem do Ammánu z Prahy Pokud chcete navštívit jen Ammán a nechcete dělat větší trip po Blízkém východě, nabízí se […] Celý článek »

Průvodce po Kodani: 8 věcí, které chcete vědět před odletem

Pátek, 12. duben 2019 Michal Pavelka Komentáře: 1 Cestovní průvodce

Nedávno jsme navštívili pevninskou část Dánska a využili letiště v Billundu. V dnešním článku zamíříme na ostrov Sjælland, na němž leží dánské hlavní město Kodaň. 1 Do Kodaně letecky Do Kodaně létají z Prahy přímé linky společnosti Ryanair. Ráno v šest, resp. v půl sedmé. Na místě jste za necelou hodinu a půl. Škoda, že v podobných časech se létá i zpět. Musíte výlet […] Celý článek »