, Cestovní průvodce - Skrblík.cz

SKRBLOG

Archív, kategorie: Cestovní průvodce


Průvodce po Malaze: 7 věcí, které musíte znát před odletem

Pátek, 18. leden 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Rodiště Pabla Picassa nebo Antonia Banderase, brána do Andalusie – to jsou hlavní taháky města, do kterého se dá v pohodě doletět z Prahy bez přestupů za tři hodiny se společností Ryanair. 1Do Malagy letecky Těsně před koncem roku 2018 byly letenky z Prahy i pod dva tisíce korun, na jaro jsou momentálně asi o pět set korun dražší. Ale […] Celý článek »

Průvodce po Boloni: 9 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 04. leden 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Nápad zaletět si do Bologni jsme dostali, když jsme v populárním pubquizu váhali, kde leží nejstarší univerzita na světě. Ano, v tomto severoitalském městě založeném Etrusky. Jen výčet zdejších absolventů by vydal na jeden článek: Marcello Malpighi (jistě jste se učili o Malphigických trubicích u hmyzu), Dante Alighieri, Francesco Petrarca, král Enzo, Paracelsus, Erasmus z Rotterdamu, Albrecht Dürer, Carlo Goldoni, […] Celý článek »

Průvodce po Francouzské Polynésii: 12 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 21. prosinec 2018 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Jsou místa, která jsme nenavštívili, ale přesto nás zajímá, jak se do nich dostat a jak si je levně užít. Tentokrát jsme oslovili Jana Doskočila, aby se s námi podělil o své zkušenosti s pobytem ve Francouzské Polynésii. 1Která konkrétní místa ve Francouzské Polynésii jste navštívil? Francouzskou Polynésii jsem navštívil dvakrát. V roce 2010 a pak na jaře roku 2018. Poprvé […] Celý článek »

Průvodce po Barceloně: 9 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 07. prosinec 2018 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Při nedávném přeletu na Maltu jsme dostali nápad zaletět si jen tak na víkend do Barcelony. Bohužel jsme nedostali v práci volno, takže jsme nemohli využít úplně nejlevnějšího ranního letu. 1Letecky do Barcelony Pokud si chcete do Barcelony skutečně odskočit jen na víkend, musíte využít večerního letu společnosti Vueling (odlet z Prahy ve 21:30, v Barceloně přistáváte podle […] Celý článek »

Průvodce po Maltě: 10 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 23. listopad 2018 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Malta, poměrně malý ostrovní stát, který vstoupil do Evropské unie ve stejné době jako Česká republika, nabízí historické památky, zajímavou subtropickou přírodu, výuku angličtiny i různé druhy pláží. 1Letecky na Maltu z Prahy Je-li Malta vaším primárním cílem, zřejmě využijete k dopravě letadlo. Přímo z Prahy létají do této destinace dvě společnosti. Mírně levnější je Air Malta. Její letadla […] Celý článek »

Průvodce po Krakově: 10 věcí, které musíte znát před návštěvou

Pátek, 09. listopad 2018 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Které je nejhezčí polské město? V posledních letech se stala hitem Vratislav, která byla v devadesátých letech zrekonstruovaná, přitažlivá je i blízkostí českých hranic. Boom zažívá Varšava, osobně máme slabost třeba pro Toruň, ale pro většinu lidí je cestovatelskou ikonou Polska bývalé sídlo polských králů – Krakov či chcete-li Kraków. 1Autem do Krakova Pokud jedeme z Prahy nebo severních Čech, […] Celý článek »

Průvodce po Marrákeši: 9 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 26. říjen 2018 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Když jsme naposledy navštívili Marrákeš, cestovali jsme do Maroka z Budapešti a zpět pro změnu přes Londýn. Od letošního podzimu je ale vše jinak. Ryanair zavedl přímé lety z Prahy i Bratislavy. A nejen do Marrákeše. O dalších cílech příště. 1Do Marrákeše letecky z Prahy 12:25 z Prahy, v Marrákeši jste v 15:35. Zpět v 16:10 odlet, přílet na Ruzyň před půl desátou. Tohle je sen […] Celý článek »

Průvodce po Budapešti: 8 věcí, které musíte vědět před odjezdem

Pátek, 12. říjen 2018 Michal Pavelka Komentáře: 1 Cestovní průvodce

Není v Evropské unii moc států, ve kterých by bylo pro Čechy levněji než v Česku. Maďarsko mezi ně patří a jeho hlavní město je pro nás jedno z nejdostupnějších. 1Do Budapešti vlakem Osobně preferujeme pro návštěvu Budapešti tento způsob dopravy. Z Hlavního pražského nádraží jezdí až devět spojů denně, většina přímo. Cesta trvá necelých sedm hodin a stojí bez slev […] Celý článek »

Průvodce po Bali: 9 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 28. září 2018 Michal Pavelka komentáře 2 Cestovní průvodce

Jak stoupá Čechům životní úroveň, přibývá i Čechů na Bali. Problémem je, že před Čechy dosáhli vyšší úrovně Američané, Němci, Norové… pak také někteří Rusové, Číňané. A ti všichni tam zkazili ceny. 1Kdy letět na Bali? Hlavní turistická sezóna je na Bali stejná jako v Evropě. Tomu odpovídají i ceny, nejen ubytování, ale i letenek. Když už vám nezbývá, než […] Celý článek »

Průvodce po Amsterdamu: 11 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 14. září 2018 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Amsterdam je jedním z nejnavštěvovanějších měst na světě. Vidět bychom ho asi měli, ale upřímně: den na něj stačí a pro skrblíka to není úplně nejpřívětivější místo. 1Do Amsterdamu letecky Z Prahy momentálně zajišťuje nejlevnější dopravu do Amsterdamu a zpět společnost easyJet. Ceny za zpáteční letenku začínají na necelých patnácti stovkách. Let trvá hodinu a půl. Vybrat se dá […] Celý článek »