, Cestovní průvodce - Skrblík.cz

SKRBLOG

Archív, kategorie: Cestovní průvodce


Průvodce po Vídni: 11 věcí, které musíte vědět před cestou

Pátek, 15. březen 2019 Michal Pavelka komentáře 2 Cestovní průvodce

Nejlepší návštěva Vídně byla hned ta první. Zrovna se otevřely hranice, v kapse jsme měli 180 šilinků, v batohu jedno tričko na převlečení, šišku salámu a bochník chleba. Kdybychom si už tenkrát dělali top ten zážitků, tak asi vyhrál ten šok z plných obchodů, ze stojanů s botami na ulicích či ze sex shopu. A všude cedule: Češi, nekraďte. Ale posuňme […] Celý článek »

Legoland Německo: Zájezd, cena vstupenek a ubytování, naše zkušenosti

Sobota, 02. březen 2019 Redakce Cestovní průvodce

Německý Legoland leží u města Günzburg nedaleko Augsburgu, z Prahy je to po dálnici 449 km. Na rozdíl od dánského Legolandu je tak snadno dostupný autem, a tak lze dětem připravit krásný víkend a zabojovat o titul rodiče týdne. Máme pro vás několik tipů, jak si zařídit levný výlet do Legolandu Německo, který jsme sami navštívili. ¨ 1Zájezdy do Legolandu na […] Celý článek »

Průvodce po Billundu: 9 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 01. březen 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Jedny z nejlevnějších letenek poslední doby jsou do Billundu. Ale kde je Billund? Jak říká, jeden z našich redaktorů: “Keše jsou dnes všude, mně je jedno, kam mě pošlete.” 1Proč letět do Billundu? Skrblíci létají do Billundu zejména proto, že jsou do této destinace levné letenky, někdy i za dvě eura, stačí si lety hlídat. Pro ostatní má […] Celý článek »

Průvodce po Rize: 9 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 15. únor 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Lotyšsko a Rigu jsme měli možnost navštívit čtyřikrát v rozmezí několika let. Zatímco poprvé jsme se radovali z toho, že jsme konečně v tom bývalém Sovětském svazu, a řešili, jak se naše felicie vypořádá s bezasfaltovými silnicemi plnými výmolů, naposledy jsme dumali, jak je možné, že Lotyšsko se tak rychle stává moderním státem západoevropského střihu. Samozřejmě je to kapánek povrchní zhodnocení, […] Celý článek »

Průvodce po Drážďanech: 11 věcí, které musíte vědět před cestou

Pátek, 01. únor 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Drážďany má většina Čechů spojené především s vánočními trhy. Samozřejmě jsme je navštívili i my, ale nyní je do dalších Vánoc daleko. Navíc vánoční trhy v Drážďanech nejsou pro nikoho, kdo nesnáší davy lidí mačkajících se mezi stánky. Jsou jiné důvody saskou metropoli navštívit? 1Drážďany.info Drážďany jsou Čechům velmi přátelským městem. Prakticky při všech návštěvách Saska z poslední doby jsme […] Celý článek »

Průvodce po Malaze: 7 věcí, které musíte znát před odletem

Pátek, 18. leden 2019 Michal Pavelka komentáře 2 Cestovní průvodce

Rodiště Pabla Picassa nebo Antonia Banderase, brána do Andalusie – to jsou hlavní taháky města, do kterého se dá v pohodě doletět z Prahy bez přestupů za tři hodiny se společností Ryanair. 1Do Malagy letecky Těsně před koncem roku 2018 byly letenky z Prahy i pod dva tisíce korun, na jaro jsou momentálně asi o pět set korun dražší. Ale […] Celý článek »

Průvodce po Boloni: 9 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 04. leden 2019 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Nápad zaletět si do Bologni jsme dostali, když jsme v populárním pubquizu váhali, kde leží nejstarší univerzita na světě. Ano, v tomto severoitalském městě založeném Etrusky. Jen výčet zdejších absolventů by vydal na jeden článek: Marcello Malpighi (jistě jste se učili o Malphigických trubicích u hmyzu), Dante Alighieri, Francesco Petrarca, král Enzo, Paracelsus, Erasmus z Rotterdamu, Albrecht Dürer, Carlo Goldoni, […] Celý článek »

Průvodce po Francouzské Polynésii: 12 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 21. prosinec 2018 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Jsou místa, která jsme nenavštívili, ale přesto nás zajímá, jak se do nich dostat a jak si je levně užít. Tentokrát jsme oslovili Jana Doskočila, aby se s námi podělil o své zkušenosti s pobytem ve Francouzské Polynésii. 1Která konkrétní místa ve Francouzské Polynésii jste navštívil? Francouzskou Polynésii jsem navštívil dvakrát. V roce 2010 a pak na jaře roku 2018. Poprvé […] Celý článek »

Průvodce po Barceloně: 9 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 07. prosinec 2018 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Při nedávném přeletu na Maltu jsme dostali nápad zaletět si jen tak na víkend do Barcelony. Bohužel jsme nedostali v práci volno, takže jsme nemohli využít úplně nejlevnějšího ranního letu. 1Letecky do Barcelony Pokud si chcete do Barcelony skutečně odskočit jen na víkend, musíte využít večerního letu společnosti Vueling (odlet z Prahy ve 21:30, v Barceloně přistáváte podle […] Celý článek »

Průvodce po Maltě: 10 věcí, které musíte vědět před odletem

Pátek, 23. listopad 2018 Michal Pavelka Cestovní průvodce

Malta, poměrně malý ostrovní stát, který vstoupil do Evropské unie ve stejné době jako Česká republika, nabízí historické památky, zajímavou subtropickou přírodu, výuku angličtiny i různé druhy pláží. 1Letecky na Maltu z Prahy Je-li Malta vaším primárním cílem, zřejmě využijete k dopravě letadlo. Přímo z Prahy létají do této destinace dvě společnosti. Mírně levnější je Air Malta. Její letadla […] Celý článek »