Cestovní pojištění do Slovinska

Při cestě do Slovinska můžete místo s komerčním cestovním pojištěním vycestovat jen s modrou průkazkou pojištěnce. Zajistí vám lékařskou péči za stejných podmínek, jako mají sami Slovinci.

Ošetření u lékaře ve Slovinsku

První pomoc je zdarma, u ostatních zákroků se platí paušální poplatek. Pro vyšetření u specialisty je třeba mít doporučení od praktického lékaře.

Pro ošetření vyhledávejte lékaře, kteří mají smlouvu se státní pojišťovnou ZZZS (Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije).

Ošetření u zubaře ve Slovinsku

Pro ošetření vyhledávejte zubaře se smlouvou se ZZZS. Připlatit si budete muset za materiál a náročnější zákroky.

Nemocniční péče ve Slovinsku

Akutní hospitalizace je zdarma, v jiných případech se doplácí a potřebujete doporučení lékaře. Spoluúčast za lékařské úkony se liší podle typu ošetření.

Lékařské předpisy ve Slovinsku

Za léky se doplácí 30, 90, nebo 100 % z ceny medikamentu. Předepsané léky vyzvedávejte v lékárnách se smlouvou se státní pojišťovnou ZZZS.

Záchranná služba ve Slovinsku

Výjezdy k akutním případům jsou s Evropským průkazem zdravotního pojištění vždy zdarma. U neakutních případů je pacientovi účtováno 90 % z nákladů na výjezd.

Nouzová linka ve Slovinsku má číslo 112.

Kombinujte průkaz pojištěnce a pojištění k platebním kartám

Zcela bez komerčního pojištění se obejdete, pokud spolu s Evropským průkazem zdravotního pojištění využijete cestovní pojištění vydávané k platební kartěpojištění odpovědnosti za škodu.

Studentům Skrblík doporučuje cestovní pojištění ISIC s platností až 16 měsíců.