Cestovní pojištění do Itálie

 • S průkazem pojištěnce máte v Itálii nárok na lékařskou péči za stejných podmínek jako místní.
 • Ošetření u italských lékařů je bezplatné pouze ve státních zařízeních.
 • Většina léků na předpis je v Itálii vydávána s doplatkem.
 1. Ošetření u lékaře v Itálii

  Cestovní pojištění do ItálieEvropský průkaz zdravotního pojištění kryje pouze ošetření u lékařů a zdravotnických zařízení se smlouvou v rámci státního systému Servizio Sanitario Nazionale – SSN.

  Bezplatná bývá většina ošetření a zákroků. V případě, že budete platit, můžete o proplacení požádat svou zdravotní pojišťovnu po návratu domů. Pracovní úrazy je třeba nahlásit zároveň lékaři a zaměstnavateli, kteří tento fakt oznámí pojišťovně Istituto Nazionale di Assicurazione contro gli Infortuni sul Lavoro (INAIL).

  Ordinační doba lékařů bývá klasicky od pondělí do pátku, ráno a odpoledne.

 2. Ošetření u zubaře v Itálii

  Většina zubních lékařů v Itálii provozuje soukromou praxi, aniž by měla podepsanou smlouvu s pojišťovnou SSN. Evropský průkaz zdravotního pojištění se tak na ně nevztahuje.

  Využít je třeba buď smluvní lékaře v některých místních nemocnicích nebo se spolehnout na doplňkové cestovní pojištění.

 3. Nemocniční péče v Itálii

  Ošetření a hospitalizace ve státem provozovaných nemocnicích je zdarma. Stačí předložit průkazku pojišťovny.

 4. Lékařské předpisy v Itálii

  Léky na předpis se v lékárnách předávají oproti průkazu pojištěnce. Za většinu léků na předpis se na místě připlácí. A proplacení můžete po návratu požádat svou zdravotní pojišťovnu. Volně prodejné léky se neproplácí.

 5. Záchranná služba v Itálii

  Náklady na výjezd zdravotní pojišťovna v Itálii neproplácí, jen v naléhavých případech je převoz zdarma. Ve státních zdravotnických zařízeních platí pacient část nákladů, v soukromých zařízeních plnou výši. Pro plnou úhradu je třeba se připojistit.

  Záchrannou službu můžete zavolat na číslech 112 a 118.

Doplňte kartičku pojištěnce o pojištění sjednávané k platební kartě

Skrblík doporučuje Evropský průkaz zdravotního pojištění při cestách do Itálie kombinovat s cestovním pojištěním vydávaném k platební kartěpojištěním odpovědnosti za škodu, jenž bývá součástí některých pojištění domácnosti.

Cestovní pojištění bývá bezplatnou součástí některých kreditních karet, přičemž se vztahuje také na rodinné příslušníky držitele karty. Ke kartám vydávaným k běžným bankovním účtům si můžete pojištění celkem levně přikoupit.

Pro studenty Skrblík doporučuje cestovní pojištění ISIC.