Skrblíkovy zásady

Redakce
Publikováno 15. května 2021
 • Těchto pár bodů je pro nás na Skrblíkovi svatých
 • Ať už píšeme o nebankovních půjčkách nebo o květáku z vlastní zahrádky, držíme se jich jako klíště
 • Jsme transparentní a féroví směrem ke čtenářům
 1. Naším posláním je šetřit váš čas a peníze

  Skrblíkovy zásadyZákladním posláním Skrblíka je ušetřit čas a peníze svým čtenářům. To je nadřazeno všemu ostatnímu.

  Nevyznáte se v nabídce pojišťoven, nerozumíte platbám v cizí měně a nemáte čas sledovat akční nabídky obchodů? Se vším vám poradíme, stačí nás pravidelně sledovat.

 2. Čemu sami nevěříme, to nedoporučíme

  Doporučujeme jen takové služby a postupy, které považujeme podle našeho nejlepšího svědomí za výhodné.

  Na Skrblíkovi tak třeba nenajdete doporučení vzít si úvěr s osmiletou splatností, který využijete na krátkou dovolenou. Nenaleznete to na Skrblíkovi proto, že je to nerozumné a nebezpečné.

 3. Jak na Skrblíkovi vyděláváme

  Peníze na provoz Skrblíka vyděláváme přes kontextovou reklamu AdSense a přes provizní odkazy. Po napsání článků zjišťujeme, jestli na zmiňované produkty a služby existují provizní odkazy.

  V případě, že si něco zakoupíte, dostaneme malou provizi. Abyste měli představu: Třeba z jednoho nákupu čtenáře na Aliexpressu máme průměrnou provizi 7,89 Kč, kterou musíme nejprve zdanit a až potom z ní můžeme zaplatit třeba naše skvělé kolegy.

  Tato provize není placena z vašich peněz. Cena, kterou zaplatíte, je vždy stejná nebo dokonce nižší. Naše provize je vyplácena z marketingového rozpočtu firmy.

 4. Nenecháváme se zlákat vidinou peněz

  Existence provizního programu nemá žádný vliv na zmínění produktu nebo služby v textu. Celou řadu produktů a služeb, které mají výhodné provizní programy, vůbec neuvádíme. Řeč je především o nebankovních půjčkách, které jsou pro spotřebitele nevýhodné a často mu mohou změnit život k horšímu.

  Naopak popisujeme mnoho produktů a služeb, které provizní programy vůbec nenabízejí, ale podle našeho názoru mohou čtenářům přinést užitek.

 5. Nepoškozujeme stát

  Zásadně odmítáme informovat o neetických postupech nebo propagovat různé nemorální cesty, které poškozují. Týká se to zejména daňové oblasti nebo sociálních dávek.

 6. Firmy vědí, jak na vás. My radíme, jak na firmy.

  Na druhou stranu však nemáme problém popisovat skuliny a mezery v nabídkách soukromých firem. I přesto, že naše rady mohou být pro tyto společnosti nevýhodné.

  Domníváme se, že častým cílem marketingových oddělení velkých firem je prodat svůj produkt nebo službu za každou cenu. Využívají se k tomu různé diskutabilní procesy, které v konečném důsledku mohou být pro spotřebitele nevýhodné.

  Proto jsme názoru, že není vůbec zlé na tyto skuliny upozorňovat.

 7. Jsme lidi, děláme chyby

  Skrblík je informační server a ačkoliv klademe velký důraz na správnost našich textů, můžeme se splést a udělat chybu. Od spuštění v roce 2012 jsme publikovali tisíce článků, přičemž zejména u finančních produktů a všelijakých akčních nabídek platí, že informace rychle zastarávají.

  Jeden den je vedení účtu zdarma a druhý den se za něj platí. Stejně rychle může být ukončena platnost akce, o které informujeme. Ohlídat aktuálnost všech publikovaných informací není v našich silách, ačkoliv tomu věnujeme značné úsilí.

  Pokud na Skrblíkovi narazíte na chybu, budeme vám vděční, když nás na ni upozorníte pomocí formuláře v dolní části každé stránky. My informace prověříme a opravíme. Pro jistotu si však tvrzení a doporučení obsažená v našich textech vždy sami zkontrolujte, případně požádejte o pomoc odborníky.


P
Petr 15.11.2021 – 10:57

Píšete: Nepoškozujeme stát Zásadně odmítáme informovat o neetických postupech nebo propagovat různé nemorální cesty, které poškozují. Týká se to zejména daňové oblasti nebo sociálních dávek. Opakovaně jsem upozorňoval na chybu v článku https://www.skrblik.cz/telefon/televize/koncesionarske-poplatky/ kde se tvrdí, že intyernetový stream nepodléhá koncesionářským poplatkům. Není to tak jednoznačné, záleží na tom, o jaký stream se jedná. Netflix např. opravdu s koncesionářskými poplatky nemá nic společného, ale streamované vysílání televize je příjem televize a podléhá poplatkům.

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.