Skrblíkovy zásady

Tyto body jsou pro nás na Skrblíkovi svaté, ať už píšeme o nebankovních půjčkách nebo o levném karfiolu z vlastní zahrádky.

1Naším posláním je pomoci vám šetřit

Základním posláním webu Skrblík.cz je pomáhat lidem šetřit peníze. To je nadřazeno všemu ostatnímu.

2Čemu sami nevěříme, to nedoporučíme!

Doporučujeme jen takové služby a postupy, které považujeme podle našeho nejlepšího svědomí za výhodné.

3Jak na Skrblíkovi vyděláváme?

Peníze na provoz Skrblíka vyděláváme přes kontextovou reklamu AdSense a přes provizní odkazy. Po napsání článků zjišťujeme, zda  firmy, jejichž produkty a služby zmiňujeme, nabízejí provizní odkazy.

V případě, že si něco zakoupíte, dostaneme malou provizi. Provize není placena z vašich peněz, cena, kterou zaplatíte, je vždy stejná nebo dokonce nižší, provize jde z marketingového rozpočtu firmy.

4Nenecháváme se zlákat vidinou peněz!

Existence provizního programu nemá žádný vliv na zmínění produktu nebo služby v textu. Celou řadu produktů a služeb, které mají výhodné provizní programy, vůbec neuvádíme (především se jedná o pro spotřebitele nevýhodné nebankovní půjčky).

Naopak popisujeme mnoho produktů a služeb, které provizní programy vůbec nenabízejí.

5Nepoškozujeme stát!

Zásadně odmítáme informovat o neetických postupech nebo propagovat takové neetické postupy, které poškozují stát (např. v daňové oblasti nebo v oblasti sociálních dávek).

6Firmy vědí, jak na vás. My radíme, jak na firmy!

Nemáme problém popisovat skuliny a mezery v nabídkách privátních korporací, které mohou být pro tyto společnosti nevýhodné. Domníváme se, že častým cílem marketingových oddělení korporací je prodat svůj produkt nebo službu za každou cenu, s využitím různých, eticky často diskutabilních postupů, kdy to může být pro spotřebitele nevýhodné.

Proto máme za to, že není nic špatného na využívání a zneužívání skulin v nabídkách korporací.

7Jsme lidi, děláme chyby!

Skrblík.cz je informační server, klademe velký důraz na správnost našich textů, nicméně se můžeme splést a udělat chybu. Pokud na takovou chybu narazíte, budeme vděční, když nás na ni upozorníte pomocí formuláře v dolní části každé stránky.

Vždy si tvrzení a doporučení obsažená v našich textech sami zkontrolujte, případně požádejte o pomoc odborníky.