Cestovní pojištění na Kypr

S Evropským průkazem zdravotního pojištění budete mít na Kypru nárok na ošetření ve zdravotnických zařízeních za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé. Při kombinaci s pojištěním sjednávaným k platební kartě tak můžete ve většině případů vycestovat bez nutnosti platit za další pojištění.

Ošetření u lékaře na Kypru

Evropský průkaz zdravotního pojištění vás opravňuje k ošetření pouze ve státních zdravotnických zařízeních. Za návštěvu praktického doktora se platí 80 Kč3 €, za návštěvu specialisty 160 Kč6 € a za návštěvu lékařské pohotovosti 266 Kč10 €.

Navštívíte-li soukromé zdravotnické středisko, ošetření si budete platit v plné výši sami.

Ošetření u zubaře na Kypru

Standardní ošetření je u stomatologů zdarma. U složitějších zákroků pacient přispívá na použitý materiál.

Nemocniční péče na Kypru

Pobyt v nemocnici není na Kypru nijak zpoplatněn.

Lékařské předpisy na Kypru

Za každou položku na receptu se platí paušální sazba 13,32 Kč0.50 €, maximálně pak 266 Kč10 € za recept. Senioři nad 65 let neplatí nic.

Záchranná služba na Kypru

Rychlá záchranná služba vyjíždí k akutním případům zdarma. U neakutních případů se za každý výjezd platí 266 Kč10 €.

Pohotovostní linka na Kypru má číslo 112.

Cestovní pojištění k platebním kartám

Skrblík doporučuje Evropský průkaz zdravotního pojištění kombinovat s cestovním pojištěním sjednávaným k některým platebním kartáms pojištěním odpovědnosti za škodu. Některé z těchto “pojistek na blbost” jsou nabízeny s územní platností na celou Evropu.

Studenti si mohou sjednat celkem výhodné cestovní pojištění ke kartě ISIC. Nabízí se v několika variantách a s dobou platnosti až 16 měsíců.