, jak naložit | Štítek | Skrblík.cz

SKRBLOG

Jak naložit lososa

Pondělí, 01. červenec 2019 Zdeňka Kolářová

Losos obecný Jak naložit lososa? Jak vytvořit Marinovaný losos Gravad lax? Jak naložit lososa na gril? Jak naložit lososa na uzení? 1 Losos obecný Losos obecný (Salmo salar) žije převážně v mořích a jedná se o dravou rybu, která se živí larvami hmyzu , korýši či malými rybkami. V dospělosti lososi putují proti proudu řek do vnitrozemí, kde vyvádějí […] Celý článek »

Jak naložit nivu

úterý, 04. červen 2019 Zdeňka Kolářová

Co je niva? Jak nakládat sýry? Nakládaná niva s paprikou a houbami Nakládaná niva s bylinkami Nakládaná směs sýrů 1 Co je niva Jedná se o sýr s modrou ušlechtilou plísní vyrobený z kravského mléka. Jde o poloměkký sýr smetanové barvy, napovrch celistvý a uvnitř na řezu je viditelná šedá až šedozelená ušlechtilá plíseň. Podle zralosti je sýr více či méně prorostlý plísní a dokonce […] Celý článek »

Jak naložit divočinu

úterý, 04. červen 2019 Zdeňka Kolářová

Co je divočina? Jak připravit divočinu na nakládání? Základní mořidlo na naložení divočiny Jak naložit divočinu na guláš? Jak naložit divočinu na svíčkovou? 1 Co je divočina Za divočinu se nejčastěji považuje maso divoce žijících zvířat, nejčastěji v lese či na polích. Divočina je synonymem pro zvěřinu a lze mezi ní počítat maso jelení, srnčí, dančí, kančí a mufloní, […] Celý článek »

Jak naložit zvěřinu

úterý, 04. červen 2019 Zdeňka Kolářová

Co je zvěřina? Jak připravit zvěřinu pro nakládání? Základní mořidlo s octem Jak naložit zvěřinu na guláš? Jak naložit zvěřinu na svíčkovou? 1 Co je zvěřina Zvěřinou se všeobecně rozumí maso volně žijících zvířat, nejčastěji v lese či na polích. Mezi zvěřinu lze počítat maso jelení, srnčí, dančí, kančí a mufloní. Dále pak volně žijících drobnějších zvířat – maso […] Celý článek »

Jak naložit pstruha

úterý, 04. červen 2019 Zdeňka Kolářová

Co je pstruh? Jak naložit pstruha? Marinovaný pstruh v troubě Jak naložit pstruha na gril? Jak naložit pstruha na uzení? 1 Co je pstruh Pstruh obecný (Salmo trutta) žije v našich vodách ve dvou formách. Pstruh potoční je zlatavé barvy s černými a červenými tečkami a pstruh jezerní je stříbrný a má černé tečky velice malé. Jedná se o rybu náročnou na […] Celý článek »

Jak naložit maso

úterý, 30. duben 2019 Marie Stejskalová

Jak naložit maso? Jak naložit maso na uzení? Jak naložit maso na grilování? Jak naložit maso na pečení? Jak naložit maso na řízky? Jak naložit maso na čínu? Jak naložit maso bez oleje? Jak naložit maso, aby změklo? Jak naložit maso pro děti? Jak zdravě naložit maso? 1 Jak naložit maso? Ať už si k naložení […] Celý článek »

Jak naložit olivy

čtvrtek, 25. duben 2019 Zdeňka Kolářová

Co jsou olivy? Jak naložit olivy do vody? Jak naložit olivy do slaného nálevu? Jak naložit olivy na sucho? Jak naložit olivy sterilované olivy? 1 Co jsou olivy? Olivy jsou plodem olivovníku, se kterým se běžně můžete setkat při cestách do Středomoří. Vyrábí se z nich olivový olej nebo se sterilují a prodávají naložené většinou ve slaném nálevu […] Celý článek »

Jak naložit hovězí maso

čtvrtek, 25. duben 2019 Marie Stejskalová

Jak naložit hovězí maso? Jak naložit hovězí maso na guláš? Jak naložit hovězí maso na svíčkovou? Jak naložit hovězí maso na steak? Jak naložit hovězí maso na gril? 1 Jak naložit hovězí maso? Hovězí maso před samotným naložením dobře očistíme a do marinády nakládáme osušené, například papírovou utěrkou. Nakládáme-li hovězí maso na delší dobu (třeba přes […] Celý článek »

Jak naložit tofu

Středa, 17. duben 2019 Markéta Dyjaková

Co je tofu? Je tofu zdravé? Jaké jsou druhy tofu? Jak naložit tofu? Jak naložit tofu do sklenice? Jak upravit marinované tofu? 1 Co je tofu Tofu je průmyslově zpracovaná sója, což je luštěnina s vysokým obsahem proteinů. Vyrábí se ze sójového mléka a vysráží se siřidly. Výroba je tedy podobná jako u sýru nebo tvarohu. Jedná se […] Celý článek »

Jak naložit rybu

Sobota, 13. duben 2019 Markéta Dyjaková

Jak naložit rybu na gril? Jak naložit rybu na uzení? Jak naložit rybu na kyselo? Recept na salát z kyselých ryb? 1 Jak naložit rybu na gril Ke grilování je vhodná většina sladkovodních českých ryb, například pstruh, candát nebo okoun. Můžeme grilovat i mořské ryby. Mezi nejznámější patří losos, tuňák nebo halibut. Výbornou delikatesou jsou mořské plody […] Celý článek »