, Povinné ručení - super triky, které pojišťovny tají - Skrblík.cz

Povinné ručení

Povinné ručení (známé rovněž jako pojištění odpovědnosti z provozu vozidla) slouží k úhradě škod způsobených motorovým dopravním prostředkem. Je tedy vázané přímo na konkrétní vozidlo, nikoliv na jeho řidiče.

Přehled povinných ručení v ČR

Na území České republiky je možné zřízení pojištění odpovědnosti z provozu vozidla u více než deseti pojišťoven, mezi nimiž nechybí obří nadnárodní společnosti ani relativně malé pojišťovny.

V některých diskusních fórech se množí stížnosti na Hasičskou vzájemnou pojišťovnu, Slavii pojišťovnu a Triglav vzhledem k neochotě řešit pojistná plnění. Pokud máte s těmito pojišťovnami pozitivní či negativní zkušenosti, můžete se svěřit ve fóru.

Které povinné ručení si vybrat?

Nejprve si zodpovězte otázku, co od povinného ručení očekáváte.

Je velký rozdíl, pokud chcete jen splnit svou zákonnou povinnost, anebo pokud požadujete od povinného ručení určité výhody navíc. V případě prvního je plně dostačující nejlevnější dostupné pojištění na trhu, za různá připojištění je  potřeba si připlatit.

Srovnat ceny povinných ručení si můžete na následujících webech.

Ceny povinného ručení doporučujeme porovnat na všech stránkách. Provozovatelé stránek jsou odměňováni provizí za každé sjednané pojištění, a tak je možné, že mohou nabídky některých pojišťoven uměle znevýhodňovat. Typicky těch, u kterých by získali nízkou provizi.

Doporučujeme si pro tento účel zřídit novou e-mailovou schránku a pořídit záložní SIM kartu. Ve všech formulářích pak uvádějte výhradně číslo na ni. Do budoucna se tak vyhnete otravným telefonátům z call center.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu