Jak uvařit párky

Marie Stejskalová
Publikováno 9. března 2021
 1. Jak uvařit párky

  Jak uvařit párky

  Předem je nutno podotknout, že se párky nevaří, ale pouze ohřívají.

  Z výroby jsou běžně konzumované párky již uvařené a na nás tedy pouze je, abychom si je před samotným jídlem ohřáli. Párky můžeme ohřívat buď ve vodě, nebo třeba v mikrovlnné troubě. Jednotlivé druhy ohřevu jsou postupně popsány v boxících níže. Nemusíme se vůbec bát, není to žádná velká věda.

  Pojďme se tedy podívat.

 2. Jak uvařit párky ve vodě

  Jak uvařit párkyPodle velikosti párků si vybereme vhodný hrnec. Do něj nalijeme přiměřené množství studené vody. Vody nepotřebujeme plný hrnec, stačí tak akorát, aby byly párky ponořené (pokud budou plavat, ani to nám nevadí). Do vody v hrnci vložíme připravené párky a přiklopíme pokličkou.

  Hrnec postavíme na plotnu a zapneme na nejvyšší stupeň. Až bude zjevné, že se voda zahřívá k bodu varu, zmírníme výkon na minimum a párky necháme v teplé vodě (voda se vůbec nesmí vařit) pod pokličkou asi 10 minut prohřívat. Po uplynutí zmíněného času párky vyjmeme, nejlépe za pomoci kleštiček, a můžeme servírovat.

  Jestliže máme připraveny párky z mrazáku, je nutné je před samotným vložením do hrnce s vodou nechat povolit (např. v horké vodě bokem).

 3. Jak uvařit párky aby nepopraskaly

  V tomto případě je neméně důležitá správná teplota vody. Voda se zkrátka nesmí vařit. Párky se ohřejí i při menší teplotě, než je bod varu. Je tedy možné postupovat podle návodu z druhého boxíku.

 4. Jak uvařit párky v mikrovlnce

  V mikrovlnce je také možné párky ohřívat, jenom je nutné je opatrně, před vložením do mikrovlnky, propíchnout. Dáme si párky na talířek, lehce na několika místech propíchneme vidličkou nebo nožem a vložíme je do mikrovlnné trouby. Přiklopíme víkem a ohříváme na menší výkon 1 – 2 minuty. Nebudou-li párky po 2 minutách dle našeho gusta, lze minutu ohřevu samozřejmě přidat.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář

Další návody na téma jak uvařit


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.

Rubriky
O nás