Levné zájezdy z Německa 2021: 8 triků jak ušetřit

Německý trh s dovolenými je ve srovnání s tím českým mnohem větší. Širší je tak výběr zájezdů včetně těch exotických a ceny nižší. Kde vybrat levnou dovolenou a na co si dát pozor?

Výhody dovolených od německých cestovních kanceláří

1Rozmanitější výběr zájezdů

Větší trh s dovolenými má za následek daleko větší množství zájezdů v katalozích. Zatímco při plánované cestě do Chorvatska nebo do Itálie nemá cenu moc co řešit, u exotických cest třeba do Karibiku nebo do Asie bývá německá cestovka dobrou volbou. Podobně je možné vybírat z většího množství zájezdů organizovaných např. pro seniory, mladé páry či rodiny s dětmi.

2Nižší cena u zájezdů do exotických destinací

Ceny zájezdů do exotických oblastí jsou ve srovnání s českými kancelářemi nižší. Může za to hlavně větší německý trh s větší a rozmanitější nabídkou a poptávkou.

3Vysoký standard služeb

Služby poskytované německými cestovními kancelářemi dosahují vysoké kvality.

Nevýhody dovolených od německých cestovních kanceláří

1Nutné se dopravit do Německa

Až na některé výjimky vždy platí, že se odlétá z Německa. V lepším případě z některého z letišť při hranicích s Českem (třeba Drážďany), v tom horším z letiště vzdálenějšího. Někteří prodejci (například Dovolená.cz od Student Agency) k zakoupenému zájezdu zdarma přidávají zpáteční autobusovou jízdenku do města odletu. Cesta do Německa navíc může zabrat celý den a v případě zpoždění či komplikací hrozí riziko pozdního příjezdu na letiště.

2Kurzový rozdíl může dovolenou prodražit

Přemýšlíte-li o využití služeb německé cestovky, doporučujeme hlídat kurz české koruny vůči euru. I malý pohyb oběma směry může v konečném důsledku způsobit velké zdražení (anebo v lepším případě slevu).

3Dovolená bez českého delegáta

Některým klientům by mohlo vadit, že u drtivé většiny zájezdů není (logicky) k dispozici česky hovořící delegát. Nedorozumíte-li se německy nebo anglicky, může se vám dovolená do jisté míry zkomplikovat.

4Reklamovat můžete jen v němčině

Kupujete-li zájezd přímo u německé cestovky, musíte v případě obtíží vyhotovit reklamaci v němčině. To neplatí, jestliže jste si zakoupili zájezd u českého zprostředkovatele.

5U poznávacích zájezdů počítejte s německým výkladem

Cestujete-li na poznávací zájezd s německou cestovkou, počítejte s německým výkladem.

Kde koupit zájezd s německou cestovkou?

Nejjednodušší je zakoupení zájezdu od německé cestovky prostřednictvím internetu. Ve své nabídce je má řada českých agentur prodávajících dovolené.

 • Dovolená.cz
  Zakoupit zde můžete klasické zájezdy, First Minute nebo Last Minute do destinací konzervativních či exotických. Provozovatelem Dovolená.cz je Student Agency, a tak v případě odletu z Německa či Rakouska získáte k zájezdu zdarma jízdenku do příslušného města. Tato nabídka nicméně má několik podmínek. Zájezd si můžete  zakoupit také na pobočce ve většině krajských měst.
 • Invia.cz
  Cestovní agentura Invia.cz nabízí všechny typy zájezdů od německých cestovek, plus charterové letenky a ubytování.
 • ltur.de
  Ltur je německá cestovní kancelář, na jejichž internetových stránkách si můžete zakoupit zájezdy, letenky nebo ubytování. Za zmínku a za pozornost stojí zejména last minute nabídky, kdy je možné za pár tisíc korun rezervovat zájezd do exotických krajin.
 • TUIfly.com
  Společnost TUIfly.com se specializuje v první řadě na charterové lety s odletem z Německa. Zpáteční last minute letenky do Egypta, Karibiku, Asie či dalších dovolenkových destinací je možné získat se značnou slevou.
 • Rudolf Reisen
  Cestovní kancelář Rudolf Reisen má také svou českou pobočku. Specializuje se na zájezdy na míru a na dovolené v exotických zemích Afriky, Karibiku či Asie.