Cestovní pojištění do Chorvatska

Chorvatsko je od července 2013 členem Evropské unie. Při předložení Evropského průkazu zdravotního pojištění (modrá průkazka) tak budete v případě potřeby ošetřeni stejně jako místní obyvatelé.

Ošetření u lékaře v Chorvatsku

Pro ošetření si vybírejte pouze zdravotnická zařízení, která mají smlouvu s chorvatskou zdravotní pojišťovnou Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO). Poznáte je podle označení “Ugovorni”.

Za ošetření v nich zaplatíte pouze regulační poplatek 34 Kč10 kn. Za ošetření specialistou zaplatíte 86 Kč25 kn.

Ošetření u zubaře v Chorvatsku

Pro zubní pohotovosti platí stejná pravidla jako pro lékaře – využívejte pouze zařízení se smlouvou se státní pojišťovnou a za ošetření zaplatíte jednorázových 34 Kč10 kn. Většina zubařů v Chorvatsku je soukromých, snažte se vyhledat “Dom zdravlja”(zdravotní středisko), kde by měl být vždy smluvní stomatolog.

Nemocniční péče v Chorvatsku

Kromě urgentních případů je pro hospitalizaci nutné předložit doporučení od lékaře. Ošetření ve všech nemocnicích se smlouvou se státní pojišťovnou Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje (HZZO) je zdarma.

Za pobyt v nemocnici se platí paušální denní poplatek 343 Kč100 kn, a to až do výše 6 864 Kč2000 kn odpovídající 20 dnům v nemocnici.

Lékařské předpisy v Chorvatsku

Léky na předpis si můžete vyzvednout v libovolné lékárně, jenž má smlouvu se státní pojišťovnou HZZO.

Za vypsání jednoho lékařského předpisu se platí poplatek 34 Kč10 kn, u některých léků se platí spoluúčast, kterou pojišťovna neproplácí.

Záchranná služba v Chorvatsku

Neodkladný zásah rychlé zdravotní služby je zdarma. V Chorvatsku můžete v naléhavých případech volat na linku 112.

Využijte pojištění u platební karty

Skrblík doporučuje vycestovat do Chorvatska nejen s kartičkou pojištěnce, ale také s cestovním pojištěním vydávaném k platební kartě. To bývá buď součástí platební karty, nebo si ho je možné přiobjednat za relativně nízký peníz. Některá pojištění se vztahují na celou rodinu držitele karty.

Výhodná jsou také některá pojištění odpovědnosti za škodupojištění domácnosti s územní platností po celé Evropě.

Studenti s platným průkazem ISIC si mohou sjednat velmi výhodné cestovní pojištění určené jen jim.