Slevy na vlak 2024 → České dráhy, RegioJet, LEO Express, …

Petr Novák
Publikováno 1. března 2024
 • Při cestách RegioJetem lze ušetřit díky kreditové jízdence
 • LEO Express vrací až 10 % z ceny jízdenky zpět
 • O prázdninách můžete levně cestovat s Jízdenkou na léto Českých drah
 1. České Dráhy

  Traťové jízdenky pro pravidelné cesty mezi dvěma stanicemi

  Při pravidelném dojíždění vlakem Českých drah do zaměstnání či do školy je vhodné zakoupení traťové jízdenky. Ta je platná také o víkendech a opravňuje majitele k neomezenému počtu jízd i na části trati.

  Traťové jízdenky jsou dostupné ve 3 různých délkách platnosti – týdenní, měsíční a čtvrtletní. V papírovém provedení je přenosná, může na ni tedy cestovat kdokoliv. Pokud je nahraná na In Kartě, je nepřenosná a je tedy vázaná pouze na jednoho konkrétního cestujícího.

  Jak ušetřit?

  Traťové jízdenky doporučujeme kombinovat s IN Kartou. Pro držitele IN 25 je k dispozici 25% sleva ČD na traťovou jízdenku pro dospělé. S IN 50 ušetříte ještě více, tedy 50 %.

  K traťové jízdence nahrané na In Kartě si můžete v e-shopu ČD vyzvednout místenku zdarma. Platí to pro většinu vlaků ČD.

 2. Flexi zvýhodněné jízdenky bez vázanosti na vlak

  Mezi vybranými městy platí Flexi zvýhodněné jízdenky, za nízké ceny tak lze cestovat bez potřeby vlastnit slevové průkazy. Tato jízdenka platí pro jednu jízdu v jakémkoliv vlaku Českých Drah a není vázaná na vlak. Po ujetí 100 kilometrů je možné z vlaku vystoupit a zvolit si jiný libovolný vlak a cestu dokončit až do půlnoci následujícího dne.

  Zvýhodněné Flexi jízdenky se dají zakoupit pouze do vyprodání stanoveného počtu. Cenu jízdenky se dozvíte pouze v okamžiku nákupu.

  Jak ušetřit?

  Flexi zvýhodněnou jízdenku lze zakoupit 2 měsíce předem, čím dříve je koupena, tím je cena výhodnější. Pokud vlastníte IN Kartu, zakoupíte jízdenku ještě levněji.

 3. Sleva 25 % na vlak s jízdenkou VLAK+ Letiště

  Pro cesty vlakem Českých drah na pražské letiště doporučujeme zakoupit jízdenku VLAK+ letiště. Jedná se o 2 jednosměrné jízdenky se slevou 25 % s prodlouženou dobou návratu až 30 dní, která zahrnuje jízdné autobusovým expresem z hlavního vlakového nádraží v Praze až na letiště Václava Havla.

  Cestovat z letiště zpět můžete kdykoli v době platnosti obou jízdenek, musí na nich být otisk datového razítka ČD. Toto razítko získáte po předložení palubní vstupenky u informačních přepážek příletových terminálů nebo v turistických informačních centrech Pražské informační služby.

 4. Vstupné do Zoo Praha o 20 % levnější s jízdenkou VLAK+ ZOO

  Obdobně jako VLAK+ letiště existuje rovněž zvýhodněná jízdenka Vlak+ Zoo Praha. Cestujte vlakem odkudkoliv do pražské zoologické zahrady a zpět a ušetřete 20 % na vstupném do Zoo. Pro svou cestu do Zoo si můžete vybrat stanice Praha hlavní nádraží, Praha-Holešovice, Praha Masarykovo nádraží nebo Praha-Libeň.

  Abyste mohli aktivovat zpáteční jízdenku z Prahy, je třeba potvrdit návštěvu pražské Zoo načtením příslušného QR kódu v aplikaci Můj vlak. Tyto kódy jsou k dispozici u všech pokladen v Zoo Praha. Při načítání QR kódu je nezbytné mít v telefonu povolenou polohu.

 5. Skupinová jízdenka pro nejméně 2 cestující se slevou až 40 %

  Skupinové jízdenky České dráhy nabízí pro skupiny minimálně 2 cestujících. První cestující zaplatí základní jízdné (Flexi), druhý cestující má slevu 25 %, třetí a každý další cestující jede se slevou 40 %. U skupin nad 20 osob je cestu potřeba objednat předem.

  Skupinová víkendová jízdenka

  Na webu Českých Drah naleznete rovněž Skupinovou víkendovou jízdenku, se kterou můžete cestovat vlakem po celé republice nebo ve zvoleném kraji v sobotu, v neděli a ve státní svátek. Jedna jízdenka umožňuje vyrazit na cestu až 2 dospělým a až 3 dětem do věku 15 let.

  Jízdenka nemá omezený počet jízd, použitých vlaků ani najetých kilometrů. Zkrátka nastoupíte a vystoupíte kdykoliv, potřeba je jen dodržovat region, pro který jste si jízdenku zakoupili.

 6. Výhodnější časový doplatek jízdenky do první třídy s In Kartou

  Pro cestování první třídou vychází nejlépe časový doplatek do 1. třídy k In Kartě. S tímto doplatkem je možné s jízdenkou do 2. třídy využívat pro cestování po ČR 1. třídu nebo oddíly Business. K jízdenkám do vlaků SuperCity a oddílů Business ve vlacích Railjet je nutné zakoupit místenku.

  Časový doplatek nelze využít u jízdenek se slevou 50 % (studenti, senioři), u obchodních nabídek ČD se slevou na zvláštní jízdné a ke zlevněným jízdním dokladům IDS.

  Časový doplatek se nahrává na In Kartu a lze jej koupit na týden za 350 Kč, měsíc 990 Kč, 3 měsíce vychází na 2 490 Kč a celý rok 5 990 Kč.

 7. Až 14 dní neomezeného cestování s Jízdenkou na léto

  Jízdenka na léto od Českých drah umožňuje v období prázdnin cestovat neomezeně vlakem 7 nebo 14 po sobě jdoucích dnů. V roce 2023 činila cena 7denní jízdenky pro dospělou osobu 1 390 Kč, 14denní stála 1 990 Kč. V roce 2022 to bylo o 500 a 700 korun méně.

  I navzdory zvýšení ceny je Jízdenka na léto výhodná, neboť se na ní nevztahují žádná omezení ohledně počtu najetých kilometrů nebo množství jízd. Nastoupit a vystoupit je možné kdekoliv a kdykoliv.

  Jízdenka na léto ČD se začíná prodávat před letní sezónou, a to v průběhu června.

 8. RegioJet

  Levnější jízdné s kreditovou jízdenkou RegioJetu

  Ušetřit na RegioJet jízdenkách můžete bezplatným pořízením Kreditové jízdenky. Ta nabízí ve srovnání s běžným jízdným vždy nižší ceny, a to jak pro cesty vlakem, tak pro cesty se žlutými autobusy.

  Kreditová jízdenka RegioJetu nabízí rovněž možnost nabíjení kreditu prostřednictvím platební karty. Další výhodou jsou RegioJet slevy u smluvních partnerů v České republice.

  Slevy s kreditovou jízdenkou RegioJetu:

  • Levnější vstupenka do Aquapalace Praha
  • Vypůjčení automobilu s HoppyGo různě po ČR se slevou až 300 Kč
  • 30 minut jízdy zdarma sdílenými vozy CAR4WAY
  • Sleva 25 % do Muzea LEGA v Praze, Poděbradech, Kutné Hoře, Jeseníku a ve Špindlu
  • Sleva 20% na vše na e-shopu Albatrosmedia.cz
  • Sleva 10 % na e-shopu nebo v prodejně SCANquilt
  • Sleva 30 % na vstupenku do divadla Husa na provázku
  • Zvýhodněná cena za kilometr ve Student Taxi Olomouc
  • Sleva 20 % na první nákup na e-shopu Naševitaminy.cz

  RegioJet poskytuje slevy také na Slovensku. Levnější budete mít například vstupenku do AquaCity Poprad, vyhlídkovou plavbu lodí na vodní nádrži Liptovská Mara nebo cenu za kilometr se City Taxi v Liptovském Mikuláši.

  S RegioJetem mají navíc o 50 % levnější jízdné všichni studenti do 26 let s platným studentským průkazem a senioři nad 65 let. O Kreditovou jízdenku můžete požádat online na stránkách společnosti.

 9. Speciální nabídky RegioJetu

  RegioJet nabízí různě omezené časové nabídky. S RegioJet vlaky i autobusy tak dojedete do evropských měst za ty nejnižší ceny. Pro získání té nejlevnější jízdenky je potřeba provést rezervaci s časovým předstihem.

  Všechny aktuálně probíhající akce najdete v sekci “Akce a novinky“.

 10. LEO Express

  Až 10% cashback z ceny jízdenky zpět v rámci Smile Clubu LEO Express

  Každý člen věrnostního programu Smile Club LEO Express vlaků dostane až 10 % zpět z hodnoty ceny zakoupené jízdenky. Ihned po registraci budete odměněni cashbackem ve výši 2,5 %. Pokud tedy nakoupíte jízdenku za 400 Kč, získáte po jejím projetí 10 Kč v LEO kreditech zpět. Tyto kredity lze využít při nákupu další jízdenky nebo občerstvení ve vlaku.

  Vyšší věrnostní kategorie (cashback ve výši 5 %, 7,5 % a 10 %) dosáhnete po nastřádání více nákupů jízdenek, cateringu nebo dobitím LEO kreditů.

  Studenti od 18 do 25 let jezdí v LEO Expressu s 50% slevou, pokud jsou ale navíc členy Smile Clubu, získají po projetí jízdenky 25 % v LEO kreditech zpět. Příští jízdu tak pojedou již se 75% slevou.

Stáhněte si a používejte mobilní aplikaci Můj vlak

Slevy na vlak 2024 → České dráhy, RegioJet, LEO Express, …V mobilní aplikaci Můj vlak od Českých Drah si vyhledáte jednotlivé spoje, dostáváte notifikace na zpoždění či přestupy a v neposlední řadě si přes ni můžete zakoupit jízdenku. Proces objednávky jízdenky je rychlý a velmi pohodlný, zaplatit můžete běžnou kartou, přes Google Pay nebo ČD kreditem


P
Petr 04.01.2023 – 22:08

Mám i validní důchod 3stupně mám nárok na slevu jízdného

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.