Slevy na vlak 2023 → České dráhy, Regiojet, akční jízdenky…

Petr Novák
Publikováno 1. prosince 2022
 • Pro pravidelné cesty doporučujeme zakoupit traťovou jízdenku
 • Při cestách RegioJetem lze ušetřit díky kreditové jízdence
 • O prázdninách můžete levně cestovat s Jízdenkou na léto Českých drah
 1. Traťové jízdenky pro pravidelné cesty mezi dvěma stanicemi

  Slevy na vlak 2023 → České dráhy, Regiojet, akční jízdenky…Při pravidelném dojíždění vlakem Českých drah do zaměstnání či do školy je vhodné zakoupení traťové jízdenky. Ta je platná také o víkendech a opravňuje majitele k neomezenému počtu jízd i na části trati. V papírovém provedení je přenosná, může na ni tedy cestovat kdokoliv. Pokud je jízdenka nahraná na In Kartě, je nepřenosná.

  Traťové jízdenky důrazně doporučujeme kombinovat s In Kartou. V extrémním případě je možné ušetřit až 30 000 Kč ročně.

  Ke traťové jízdence nahrané na In Kartě si můžete v e-shopu ČD vyzvednout místenku zdarma.

 2. Zpáteční jízdenky zrušeny, nastoupily Flexi jízdenky

  Zpáteční jízdenky byly koncem roku 2019 zrušeny, namísto nich jsou k dispozici Flexi zvýhodněné jízdenky.

  Pro získání nejlepší ceny už není nutné kupovat několik rozdělených jízdenek. Nyní si lze koupit jedinou jízdenku až do cílové stanice a České dráhy do ceny automaticky započtou ceny Flexi zvýhodněných jízdenek nebo Vázaných jízdenek, které by bylo možné po trase použít.

  Flexi zvýhodněnou jízdenku lze zakoupit 2 měsíce předem, čím dříve je koupena, tím je cena výhodnější.

 3. Zvýhodněná jízdenka VLAK+ Letiště

  Pro cesty vlakem Českých drah na pražské letiště doporučujeme zakoupit jízdenku VLAK+ letiště.

  Jde o 2 jednosměrné jízdenky se slevou 25 % s prodlouženou dobou návratu až 30 dní, která již zahrnuje jízdné autobusovým expresem z hlavního vlakového nádraží v Praze až na letiště.

  Stejné podmínky platí pro jízdenku VLAK+ Letiště Mošnov v Ostravě.

 4. Skupinová jízdenka pro nejméně 2 cestující

  Skupinové jízdenky České dráhy nabízí pro skupiny minimálně od 2 cestujících. První cestující zaplatí základní jízdné (Flexi), druhý cestující má slevu 25 %, třetí a každý další cestující jede se slevou 40 %. U skupin nad 20 osob platí pro všechny cestující 50 % sleva.

 5. Cena jízdenky do první třídy

  Pro cestování první třídou vychází nejlépe časový doplatek do 1. třídy k In Kartě. S tímto doplatkem je možné s jízdenkou do 2. třídy využívat pro cestování po ČR 1. třídu nebo oddíly Business. K jízdenkám do vlaků SuperCity a oddílů Business ve vlacích Railjet je nutné zakoupit místenku. Časový doplatek nelze využít u jízdenek se slevou 50 % (studenti, senioři), obchodním nabídkám ČD se slevou na zvláštní jízdné a ke zlevněným jízdním dokladům IDS.

  Časový doplatek se nahrává na In Kartu a lze jej koupit na týden za 350 Kč, měsíc 990 Kč, 3 měsíce vychází na 2490 Kč a celý rok 5990 Kč.

 6. Jízdenka na léto ČD

  Jízdenka na léto od Českých drah umožňuje v období prázdnin cestovat neomezeně vlakem 7 nebo 14 po sobě jdoucích dnů. Cena je již pátým rokem stejná, neplatí pro ni žádná omezení na počet najetých kilometrů nebo množství jízd, nastoupit a vystoupit je možné prakticky kdykoliv.

  Základní cena činí 790 Kč na 7 dnů, 14denní jízdenka stojí 1 190 Kč.

 7. Kreditová jízdenka RegioJetu

  Ušetřit na jízdenkách RegioJet můžete po bezplatném pořízení Kreditové jízdenky. Ta nabízí ve srovnání s běžným jízdným vždy nižší ceny, a to jak pro cesty vlakem, tak pro cesty se žlutými autobusy. Další výhodou jsou slevy u smluvních partnerů RegioJetu – například na sdílená auta CAR4WAY, nákupy knih či vstupy do divadel. Požádat o Kreditovou jízdenku můžete online na stránkách společnosti.

 8. Speciální nabídky RegioJetu

  Soukromý dopravce RegioJet nabízí čas od času akční jízdné na trase mezi Prahou a Ostravou. Jízdenky RegioJetu jsou povinně místenkové a ta nejlepší místa bývají velmi rychle rozebrána – doporučujeme tedy rezervovat s předstihem na stránkách Regiojet.cz.

Stáhněte si a používejte mobilní aplikaci Můj vlak

Slevy na vlak 2023 → České dráhy, Regiojet, akční jízdenky…České dráhy nabízí uživatelům chytrých telefonů se systémem Android nebo iOS mobilní aplikaci, kterou Skrblík hodnotí jako velmi povedenou.

Aplikace nabízí vyhledávání v jízdních řádech (nemusíte být připojeni k internetu), notifikace na zpoždění či přestupy a v neposlední řadě si přes ni můžete zakoupit jízdenku. Proces objednávky jízdenky je rychlý a velmi pohodlný, zaplatit můžete běžnou kartou, přes Google Pay nebo ČD kreditem. K jízdence si můžete zdarma přidat místenku.


P
Petr 04.01.2023 – 22:08

Mám i validní důchod 3stupně mám nárok na slevu jízdného

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.