Slevy na vlak 2022: České dráhy, Regiojet, akční jízdenky…

Petr Novák
Publikováno 21. března 2021
 • Pro pravidelné cesty doporučujeme zakoupit traťovou jízdenku
 • Při cestách Regiojetem lze ušetřit díky kreditové jízdence
 • O prázdninách můžete levně cestovat s Jízdenkou na léto Českých drah
 1. Traťové jízdenky pro pravidelné cesty mezi dvěma stanicemi

  Slevy na vlak 2022: České dráhy, Regiojet, akční jízdenky…Při pravidelném dojíždění vlakem Českých drah do zaměstnání či do školy je vhodné zakoupení traťové jízdenky. Ta je platná také o víkendech a opravňuje majitele k neomezenému počtu jízd i na části trati. V papírovém provedení je přenosná, může na ni tedy cestovat kdokoli. Pokud je jízdenka nahraná na In-kartě, je nepřenosná.

  Traťové jízdenky důrazně doporučujeme kombinovat s In-kartou. V extrémním případě je možné ušetřit až 30 000 Kč ročně.

  Ke traťové jízdence nahrané na In Kartě si můžete v e-shopu ČD vyzvednout místenku zdarma.

 2. Zpáteční jízdenky zrušeny, nastoupily Flexi jízdenky

  Zpáteční jízdenky byly koncem roku 2019 zrušeny, namísto nich jsou k dispozici Flexi zvýhodněné jízdenky.

  Pro získání nejlepší ceny už není nutné kupovat několik rozdělených jízdenek. Nyní si lze koupit jedinou jízdenku až do cílové stanice a České dráhy do ceny automaticky započtou ceny Flexi zvýhodněných jízdenek nebo Vázaných jízdenek, které by bylo možné po trase použít.

  Flexi zvýhodněnou jízdenku lze zakoupit 2 měsíce předem, čím dříve je koupena, tím je cena výhodnější.

 3. Zvýhodněná jízdenka VLAK+ Letiště

  Pro cesty vlakem Českých drah na pražské letiště doporučujeme zakoupit jízdenku VLAK+ letiště.

  Jde o 2 jednosměrné jízdenky se slevou 25 % s prodlouženou dobou návratu až 30 dní, která již zahrnuje jízdné autobusovým expresem z hlavního vlakového nádraží v Praze až na letiště.

  Stejné podmínky platí pro jízdenku VLAK+ Letiště Mošnov v Ostravě.

 4. Skupinová jízdenka pro nejméně 2 cestující

  Skupinové jízdenky České dráhy nabízí pro skupiny minimálně od 2 cestujících. První cestující zaplatí základní jízdné (Flexi), druhý cestující má slevu 25 %, třetí a každý další cestující jede se slevou 40 %. U skupin nad 20 osob platí pro všechny cestující 50% sleva.

 5. Cena jízdenky do první třídy

  Pro cestování první třídou vychází nejlépe časový doplatek do 1. třídy k In kartě. S tímto doplatkem je možné s jízdenkou do 2. třídy využívat pro cestování po ČR 1. třídu nebo oddíly Business.

  Časový doplatek se nahrává na In kartu, prodává se na týden za 250 Kč, měsíc 790 Kč, 3 měsíce vychází na 1 990 Kč a celý rok 4 990 Kč.

 6. Jízdenka na léto ČD

  Jízdenka na léto od Českých drah umožňuje v období prázdnin cestovat neomezeně vlakem 7 nebo 14 po sobě jdoucích dnů. Cena je již pátým rokem stejná, neplatí pro ni žádná omezení na počet najetých kilometrů nebo množství jízd, nastoupit a vystoupit je možné prakticky kdykoliv.

  Základní cena činí 790 Kč na 7 dnů, 14denní jízdenka stojí 1 190 Kč.

 7. Kreditová jízdenka Regiojetu

  Ušetřit na jízdenkách Regiojet můžete po bezplatném pořízení Kreditové jízdenky. Ta nabízí ve srovnání s běžným jízdným vždy nižší ceny, a to jak pro cesty vlakem tak pro cesty se žlutými autobusy. Další výhodou jsou slevy u smluvních partnerů Student Agency – například na sdílená auta CAR4WAY, nákupy knih či vstupy do divadel. Požádat o Kreditovou jízdenku můžete online na stránkách společnosti.

 8. Speciální nabídky Regiojetu

  Soukromý dopravce Regiojet nabízí čas od času akční jízdné na trase mezi Prahou a Ostravou. Jízdenky Regiojetu jsou povinně místenkové a ta nejlepší místa bývají velmi rychle rozebrána – doporučujeme tedy rezervovat s předstihem na stránkách Regiojet.cz.

Stáhněte si a používejte mobilní aplikaci Můj vlak

Slevy na vlak 2022: České dráhy, Regiojet, akční jízdenky…České dráhy nabízí uživatelům chytrých telefonů se systémem Android nebo iOS mobilní aplikaci, kterou Skrblík hodnotí jako velmi povedenou.

Aplikace nabízí vyhledávání v jízdních řádech (nemusíte být připojeni k internetu), notifikace na zpoždění či přestupy a v neposlední řadě si přes ni můžete zakoupit jízdenku. Proces objednávky jízdenky je rychlý a velmi pohodlný, zaplatit můžete běžnou kartou či systémem MasterPass. K jízdence si můžete zdarma přidat místenku.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.