Cestovní pojištění do Irska

K otevření dveří téměř bezplatného irského zdravotnictví vám postačí český průkaz pojištěnce. Protože jsou Česká republika i Irsko členy Evropské unie, budete mít právo na ošetření za stejných podmínek, jako mají sami ostrované.

Ošetření u lékaře v Irsku

Ošetření je bezplatné u smluvních zařízení, kterých je v Irsku většina. Při návštěvě je však lékaře nutné upozornit na fakt, že si přejete být ošetřován na základě veřejného zdravotnictví, nikoliv toho soukromého.

Pro specializovaná vyšetření je nutné doporučení praktického lékaře.

Ošetření u zubaře v Irsku

Urgentní ošetření je zdarma.

Nemocniční péče v Irsku

Občané Evropské unie za ošetření v irských nemocnicích neplatí. Za pobyt přes noc se platí poplatek 2 132 Kč80 €, celkem maximálně 21 315 Kč800 €/rok.

Lékařské předpisy v Irsku

Za každou položku na lékařském předpisu se vybírá paušální poplatek 67 Kč2.50 € (do limitu 666 Kč25 € za měsíc).

Záchranná služba v Irsku

Využití záchranné služby je v Irsku zdarma v akutních případech, nebo po doporučení praktickým lékařem. V ostatních případech se platí poplatek 2 664 Kč100 €.

Nouzovými linkami v Irsku jsou čísla 112 a 999.

Cestovní pojištění sjednávané k platební kartě

Většina bank nabízí ke svým kartám cestovních pojištění s dostačujícími limity. U prestižnějších karet bývá zdarma, u těch základních za měsíční poplatek.

Studenty Skrblík upozorňuje na možnost sjednání výhodného cestovního pojištění ISIC. Mezi jeho výhody patří poměrně solidní limity, nízká cena a platnost až 16 měsíců.