Ubytování na vysokoškolských kolejích pro nestudenty

Nepříliš známou možností především prázdninového ubytování prakticky ve všech větších evropských městech je ubytování na vysokoškolských kolejích, které zejí přes léto většinou prázdnotou. Ubytovat na kolejích se lze ve většině českých univerzitních měst, stejně tak je to ale možné například v Londýně, kde ceny začínají od 15 liber za noc. Za 15 liber seženete v létě v Londýně jen stěží špatný hostel.

Výhodou ubytování na kolejích je nízká cena, možnost dlouhodobějšího ubytování většinou do poloviny září (záleží na začátku semestru v jednotlivých evropských zemích).

Ubytování mívá standard levného hotelu – zpravidla máte vlastní místnost s postelí, psacím stolem, židlí a nějakým základním nábytkem. Někdy je sociální zařízení součástí pokoje, někdy je komunální, stejně tak jako kuchyňka. Na kolejích bývá zpravidla k dispozici kvalitní wifi nebo kabelové připojení k internetu.

Mezi nevýhody patří často nemožnost platit kartou, lze platit jen hotově v místní měně.

I tak představuje ubytování na vysokoškolských kolejích cenově zajímavou variantu k hostelům a hotelům nižší kategorie.

Ubytování na vysokoškolských kolejích najdete nejlépe přes Google, stačí zadat frázi summer accommodation university název_města