Jednoduchá změna operátora, filmy, hudba i e-knihy zdarma, levný internet i televize

Lucie Schmidtová
Publikováno 3. března 2021
 • Operátora změníte od dubna 2020 mnohem jednodušeji, za předčasné zrušení smlouvy po 3 měsících od jejího trvání byste neměli platit ani pokutu
 • Antiviry ochrání počítač před viry i podvodníky, VPN zase vaše soukromí na internetu
 • Filmy, hudbu i e-knihy lze na některých webových stránkách získat legálně zdarma
 1. Jednoduchá změna operátora, filmy, hudba i e-knihy zdarma, levný internet i televize

  Mobil

  SIM karty zdarma včetně počátečního kreditu nabízí v současné době téměř všichni mobilní operátoři, u některých SIM karet obdržíte zdarma i mobilní data. Bezplatná SIM karta se obvykle nevyužívá jako primární telefonní číslo, můžete ji ale používat pro internetové registrace, srovnávače a soutěže.

  Změna operátora je od dubna 2020 mnohem jednodušší. U stávajícího operátora výpověď dávat nemusíte, nový operátor má na přenesení telefonního čísla 2 pracovní dny. Od roku 2020 byste neměli za předčasné zrušení smlouvy po 3 měsících od jejího trvání, platit ani žádnou pokutu. Před změnou si ale nejprve objasněte, zda pro vás neexistují nějaké vhodné způsoby, jak ušetřit za mobil.

  Projděte si přehled, v němž uvádíme předplacené karty až 17 společností od nejvýhodnější po nejméně výhodnou. Do 26 let nabízí operátoři cenově zvýhodněné tarify, některé studentské tarify lze získat i bez nutnosti předložení potvrzení o studiu.

  Mobilní data patří v České republice mezi nejdražší v Evropě, člověk s chytrým telefonem se bez nich již neobejde. Internet v zahraničí bývá zpravidla dostupný v ceně základní sazby či předplaceného balíčku mobilního operátora. Pokud v cizí zemi pobýváte delší dobu, vyplatí se vám pořídit si SIM kartu místního operátora.

  Citlivá data, fotografie, dokumenty a hesla by neměl získat kdekdo, nezapomínejte tak na důkladné zabezpečení telefonu proti kráděži (PIN kód, otisk prstu, záloha dat, …).

  Slyšeli jste již pojem barevné nebo duhové linky? Jedná se o telefonní čísla začínající číslem 8 nebo 9, minuta hovoru vás může v nějakých případech vyjít i na více než 50 Kč . Ceník barevných linek vám objasní, na jaké linky se vám nevyplatí volat.

 2. Jednoduchá změna operátora, filmy, hudba i e-knihy zdarma, levný internet i televize

  Internet

  Konkurence mezi poskytovateli připojení k internetu je veliká. Několik tipů, jak na levný internet vám pomůže ušetřit za připojení, je to poměrně snadné a následná úspora bývá zajímavá.

  Internet máte doma zavedený, ale myslíte taky na ochranu počítače? Nejlepší antiviry by měly chránit počítač před viry, spamy i podvodníky, kteří chtějí získat přístup k vašim bankovním účtům. Soukromí a anonymitu na internetu vám zajistí VPN. Nejlepší VPN chrání vaše soukromí na internetu a vaše IP adresa tak nemůže být odhalena.

  Cloudová úložiště vás naopak ochrání před poškozením či ztrátou počítače, tedy pouze v případě, když si do nich zazálohujete data. Pokud váš počítač není již tolik výkonný, vyvstává otázka, jak vyčistit počítač. Zkuste optimalizační programy, které prozkoumají celý váš počítač a najdou případný problém.

 3. Jednoduchá změna operátora, filmy, hudba i e-knihy zdarma, levný internet i televize

  Televize

  V současnosti lze přijímat televizní signál různými způsoby, ušetříte především, pokud máte kabelovku. Známe ale i další způsoby, jak ušetřit za příjem TV signálu. Například koncesionářské poplatky nemusí platit vybrané skupiny podnikajících osob.

  Multiplexem rozumíme balíček televizních i rozhlasových programů v rámci digitálního vysílání DVB-T2. Prozradíme vám, jak naladit multiplex 1 obsahující stanice České televize. V multiplexu 2 najdete Novu, Primu a TV Barrandov, mapa vysílačů vám pomůže s otázkou, jak naladit multiplex 2.

  Víme také jak naladit multiplex 3 zahrnující Óčko, Šlágr i Televizi Seznam a některé speciální stanice Primy a Barandovu. Digitální vysílací síť 4 obsahuje další stanice Novy a vysílání regionálních televizí, poradíme vám i jak naladit multiplex 4.

 4. Jednoduchá změna operátora, filmy, hudba i e-knihy zdarma, levný internet i televize

  Zábava

  Netflix, HBO GO, Google Play Filmy, iPrima.cz, iVysílání, VOYO, O2 TV Videotéka a Amazon Prime Video – online videotéky lze sledovat skrze internet i SMART televize a některé z nich dokonce zdarma.

  Existuje 9 webů, kde můžete sledovat seriály i filmy zdarma. V aplikacích Spotify, Deezer, Youtube, Google Play i Apple Music je vám k dispozici také hudba zdarma.

  E-knihy zdarma stáhnete až z 15 různých webů, neboť se zpravidla jedná o knihy s vypršelými autorskými právy nebo o tituly uvedené do oběhu přímo vydavatelem.


EH
Eva Holá 28.08.2022 – 14:58

Zažila jsem ŠOK! 25.10.2019 skončila moje smlouva jako podnikatelky s Vodafonem oboustranným podpisem a souhlasem. Pak mne operátorka poprosila, aby vyúčtování mohlo být 4.11.2019 kvůli počítačům a nastavení počítačů. Souhlasila jsem s touto drobností a požádala operátorku o vypnutí všech mých čísel,které jsem platila 3.večer. Kontrolovala jsem to, všechna čísla byla vypnuta. Fakturu jsem hned 4. zaplatila. Po měsíci mi přišlo 6 000za "něco".Odmítla jsem, stahli to a omluvili se. Měla jsem 9služebních čísel + internet. ABYCH PŘEDEŠLA NEDOROZUMĚNÍM, vybrala jsem všechny sim a každému jsem dala TWIST -od T-mobilu- což na 14dní stačilo a do té doby byly originální simky od T-mobilu s našimi čísly. Původní sim jsem vrátila na kamennou prodejnu dne 4.11.2019 pod dohledem svědka. Sim vráceny a všichni si své telefony dali k T-mobilu. Jak může Vodafon tvrdit , že telefonuji s ním, když mám T-mobil a řádně ho platím. Také z uzavřeného vyúčtování nic nechybí! Tvrdí, že telefonuji s Vodafonem ale mám simku od t-mobilu . Nikdy jsem za poslední 2,5roku netelefonovala s jinou simkou než s t-mobilem. POMOZTE MI VYŘEŠIT TUTO ZÁHADU. Dne 20.9..2020 mi přišlo vyúčtování za duben-březen 1240Kč -odmítla jsem zaplatit. Dnes mám exekuci a chtějí po mě za telefonování s Vodafonem dalších přes 8 tisíc. Nemáte nápad co mám dělat ? Je mi 75 jsem invalidní důchodce a nemám na léky! Vše mi zavřeli. Asi jsem to neměla zanedbat -ale co teď?

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.