, In Karta ČD → Kdy se vyplatí IN25, IN50 a IN100 - Skrblík.cz

In Karta ČD: Cena IN 25, IN 50 a IN 100, In Karta v mobilu zdarma

Pravidelní cestující Českých drah mohou ušetřit až tisíce korun ročně díky In-kartě. Ta se prodává ve třech variantách se slevou z ceny jízdného ve výši 25 %, 50 % a 100 %.

Jak získat In Kartu v mobilu zdarma

In Karta v mobiluPoplatek za vydání plastové In Karty je 100 Kč, virtuální In Kartu můžete získat zdarma. Stačí si nainstalovat aplikaci Můj vlak, která je k dispozici pro AndroidApple iOS.

In Karta v mobilu se vytváří přes záložku Profil v menu aplikace. Stačí vyplnit několik osobních údajů, vyfotit se kamerkou telefonu a před prvním použitím In Kartu aktivovat u průvodčího. Celý proces zabere nejvýše 2 minuty, In Karta v mobilu slouží jako plnohodnotná náhrada plastové kartičky.

Před vytvořením In Karty a zakoupením jízdenky se doporučujeme přihlásit k účtu Českých drah. Registrovaní uživatelé aplikaci získávají z každé zakoupené jízdenky body do věrnostního programu Českých drah. Po nasbírání 400 bodů (odpovídá útratě 4 000 Kč za vnitrostátní jízdenky) si mohou aktivovat IN 25 na 1 rok zdarma.

Kdy se vyplatí In Karta?

1Utratíte během 3 let za jízdenky alespoň 3 960 Kč?

Cena In-karty 25 na 3 roky pro osoby starší 26 let je 990 Kč.

To znamená, že pokud v průběhu tří let utratíte za vlakové jízdenky od Českých drah alespoň 3 960 Kč, vyplatí se vám In-kartu pořídit.

U cestujících do 26 let je výhodnost In-karty ještě vyšší, neboť za tříletou aplikaci zaplatí jen 490 Kč.

Dojíždíte vlakem do školy, nebo do práce?

V tom případě si In-kartu určitě pořiďte, ušetříte.

Pokud dojíždíte denně alespoň 38 km v jednom směru, vyplatí se zakoupit In-kartu IN 100, jež umožňuje neomezené cestování vlakem po celé ČR bez dalšího poplatku.

Porovnat ceny In-karty si můžete online na webu Českých drah.

Obecně vzato platí, že čtvrtletní jízdenka je výhodnější než měsíční, měsíční než týdenní a týdenní jízdenka je levnější než obyčejná či zpáteční.

2Utratíte během 3 let za jízdenky alespoň 16 980 Kč?

V takovém případě doporučujeme zvážit pořízení In-karty 50, se kterou je možné nakupovat jízdné se slevou 50 %. Cena aplikace na tři roky je 8 490 Kč u osob starších 26 let, studenti od 15 do 26 let platí jen 3 990 Kč. Důchodci platí 1 490 Kč.

Srovnání cen In-karty najdete na na webu Českých drah.

3Utratíte za vlak během 1 roku alespoň 19 990 Kč?

Těmto cestujícím doporučujeme k zakoupení kartu s aplikací IN 100, která je opravňuje k neomezenému cestování vlaky Českých drah.

Cena síťové jízdenky IN 100 je 19 990 Kč na jeden rok, resp. 58 990 Kč na tři roky.

4Je vám alespoň 70 let?

Cestující, kteří dosáhli věku 70 let, si za 1 490 Kč na jeden rok nebo za 3 990 Kč na tři roky mohou pořídit kartu IN senior. S ní mají po dobu její platnosti cestování osobními a spěšnými vlaky zcela zdarma, za jízdenky do vlaků vyšší třídy platí jen 50 % z ceny jízdného.

5IN 25 na 3 měsíce

Nejste-li ještě zcela přesvědčeni o výhodnosti In-karty nebo plánujete-li na následující tři měsíce častější cestování vlakem, pořiďte si zkušební verzi IN 25 na 3 měsíce. S ní je možné nakupovat jízdenky se slevou 25 %. Mládež a studenti do 26 let za kartu zaplatí 150 Kč, dospělí a držitelé průkazů ZTP 190 Kč.

Díky In-kartě získáte slevu 75 % na tarify Vodafonu

České dráhy nabízejí ve spolupráci s Vodafonem mimořádně výhodné mobilní tarify pro lidi, kteří měsíčně protelefonují maximálně 1 hodinu. V nabídce je dvojice různých tarifů lišících se v počtu volných minut a SMS. Aktivovat tento tarif si mohou stávající zákazníci Vodafonu i kteréhokoliv jiného českého operátora, a to bez nutnosti měnit telefonní číslo.

Doplatek do vyšší aplikace

Od roku 2016 České dráhy nově nabízejí možnost doplatku do vyšší aplikace In-karty. To je výhodné v případech, kdy v průběhu používání In-karty začnete intenzivněji cestovat.

Cena doplatku je vypočítána jako rozdíl mezi cenou nové a stávající aplikace, přičemž je zohledněna doba používání. O doplatek do vyšší aplikace Inkarta můžete požádat na pokladně ČD.

>