In Karta ČD → Kdy se vyplatí IN25, IN50 a IN100

Petr Novák
Publikováno 1. prosince 2022
 • Pravidelní cestující Českých drah mohou ušetřit až tisíce korun ročně díky In-kartě
 • Ta se prodává ve třech variantách se slevou z ceny jízdného ve výši 25 %, 50 % a 100 %
 • Pokud během 3 let utratíte za jízdenky alespoň 3 960 Kč, In Karta se vám vyplatí

Jak získat In Kartu v mobilu zdarma

In Karta v mobiluPoplatek za vydání plastové In Karty je 100 Kč, virtuální In Kartu můžete získat zdarma. Stačí si nainstalovat aplikaci Můj vlak, která je k dispozici pro AndroidApple iOS.

In Karta v mobilu se vytváří přes záložku Profil v menu aplikace. Stačí zvolit danou slevu, vyplnit několik osobních údajů a nahrát svoji fotografii z telefonu. Před prvním použitím musíte In Kartu aktivovat u průvodčího. Celý proces zabere nejvýše 2 minuty, In Karta v mobilu slouží jako plnohodnotná náhrada plastové kartičky.

In Kartu v mobilu můžete ukázat průvodčímu i na jiném telefonu, který má nainstalovanou aplikaci Můj vlak. Stačí se do ní přihlásit se svým účtem, což se může hodit třeba při zapomenutí či ztráty telefonu.

Před vytvořením In Karty a zakoupením jízdenky musíte mít uživatelský učet na webu Českých drah. Z každé zakoupené jízdenky získáte body do věrnostního programu Českých drah. Musíte si však aktivovat věrnostní program ČD body. Při nákupu jízdenek IN 100, IN 50, IN 25 a traťových jízdenek získáte 1 bod za každých zaplacených 10 Kč. Maximum je 400 bodů (odpovídá útratě 4 000 Kč za vnitrostátní jízdenky), díky nimž si můžete aktivovat IN 25 na 1 rok zdarma. Získané body platí 24 měsíců.

Dojíždíte vlakem do práce?

V tom případě si In Kartu určitě pořiďte, ušetříte. Nejprve je však vhodné zjistit si, který dopravce zajišťuje železniční dopravu ve vašem regionu. In Karta totiž platí pouze ve vlacích Českých drah.

Pokud dojíždíte denně alespoň 38 km v jednom směru, vyplatí se zakoupit In Kartu IN 100, jež umožňuje neomezené cestování vlakem po celé ČR bez dalšího poplatku.

Porovnat ceny In Karty si můžete online na webu Českých drah.
Obecně vzato platí, že čtvrtletní jízdenka je výhodnější než měsíční, měsíční než týdenní a týdenní jízdenka je levnější než obyčejná či zpáteční.

Kdy se vyplatí In Karta?

 1. Utratíte během 3 let za jízdenky alespoň 3 960 Kč?

  In Karta ČD → Kdy se vyplatí IN25, IN50 a IN100Cena In Karty 25 na 3 roky je 990 Kč.

  To znamená, že pokud v průběhu tří let utratíte za vlakové jízdenky od Českých drah alespoň 3 960 Kč, vyplatí se vám In Kartu 25 pořídit. Sleva se vztahuje na jednosměrné a traťové jízdenky. Aplikace nahraná do In Karty je nepřenosná a vázaná na osobu.

 2. Utratíte během 3 let za jízdenky alespoň 16 980 Kč?

  V takovém případě doporučujeme zvážit pořízení In Karty 50, se kterou je možné nakupovat jízdné se slevou 50 %. Cena In Karty 50 na tři roky je 8 490 Kč. Slevu lze využít při zakoupení jednosměrné a traťové jízdenky. Aplikace nahraná do In Karty je nepřenosná a vázaná na osobu.

  Srovnání cen In Karty najdete na na webu Českých drah.

 3. Utratíte za vlak během 1 roku alespoň 19 990 Kč?

  Těmto cestujícím doporučujeme k zakoupení kartu IN 100, která je opravňuje k neomezenému cestování vlaky Českých drah.

  In Kartu IN 100 lze zakoupit pouze na 1 rok a zaplatíte za ni 19 990 Kč. Stejně jako IN 25 a IN 50 je nepřenosná a váže se na osobu.

 4. IN 50 pro důchodce, kteří nemají nárok na 75% slevu

  Seniorům je poskytována sleva na obyčejné a zpáteční jízdné ve 2. třídě ve výši 75 %. Podmínkou uplatnění slevy je předložení dokladu, který obsahuje fotografii, jméno a datum narození cestujícího. Bez prokázání věku není možné slevu využít. Od 1. dubna letošního roku by měla platit změna slevy ze 75 % na 50 %. Slevu budou moci nadále využít studenti, senioři nad 65 let a nově také invalidní důchodci s invaliditou 3. stupně.

  Slevu IN 50 pro důchodce mohou využít senioři mladší 65 let, kteří pobírají důchod starobní nebo invalidní pro invaliditu 3. stupně nebo osoby po dovršení 60 let pobírající vdovský či vdovecký důchod. S IN 50 získáte slevu na Flexi a traťové jízdenky v 1. i 2. třídě. Cena je 550 Kč na 1 rok a 1 490 Kč na 3 roky.

 5. IN 25 na 3 měsíce

  Nejste-li ještě zcela přesvědčeni o výhodnosti In Karty nebo plánujete-li na následující tři měsíce častější cestování vlakem, pořiďte si zkušební verzi IN 25 na 3 měsíce. S ní je možné nakupovat jízdenky se slevou 25 %. Za kartu IN 25 na 3 měsíce zaplatíte 190 Kč.

Doplatek do vyšší aplikace

Od roku 2016 České dráhy nově nabízejí možnost doplatku do vyšší aplikace In Karty. To je výhodné v případech, kdy v průběhu používání In Karty začnete intenzivněji cestovat.

Cena doplatku je vypočítána jako rozdíl mezi cenou nové a stávající aplikace, přičemž je zohledněna doba používání. O doplatek do vyšší aplikace In Karty můžete požádat na pokladně ČD.

Před vytvořením In Karty a zakoupením jízdenky se doporučujeme přihlásit k účtu Českých drah. Registrovaní uživatelé aplikaci získávají z každé zakoupené jízdenky body do věrnostního programu Českých drah. Po nasbírání 400 bodů (odpovídá útratě 4 000 Kč za vnitrostátní jízdenky) si mohou aktivovat IN 25 na 1 rok zdarma.

Dojíždíte vlakem do práce?

V tom případě si In-kartu určitě pořiďte, ušetříte.

Pokud dojíždíte denně alespoň 38 km v jednom směru, vyplatí se zakoupit In-kartu IN 100, jež umožňuje neomezené cestování vlakem po celé ČR bez dalšího poplatku.

Porovnat ceny In-karty si můžete online na webu Českých drah.

Obecně vzato platí, že čtvrtletní jízdenka je výhodnější než měsíční, měsíční než týdenní a týdenní jízdenka je levnější než obyčejná či zpáteční.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.