Noční proud 2023 → Aktuální časy u ČEZ, PRE, Bohemia Energy…

Petr Novák
Publikováno 1. prosince 2022
  • Časy přepínání vysokého tarifu (VT, denní proud) a nízkého (NT, noční proud) se liší v závislosti na distributorovi, sazbě, ročním období či dnu v týdnu
  • Odlišná může být rovněž doba platnosti nízkého tarifu pro ohřev teplé užitkové vody, pro tepelné čerpadlo a pro přímotopné vytápění
  • Nízký tarif bývá spouštěn také přes den

Kdy je zapnutý noční proud – EON, ČEZ, PRE 2023

Noční proud 2023 → Aktuální časy u ČEZ, PRE, Bohemia Energy…Noční proud bývá pravidelně spouštěn také přes den, jeho označení je tak do jisté míry matoucí. Dodáván bývá zpravidla v ty části dne, kdy je vyráběn přebytek elektrické energie a ta se nestíhá spotřebovávat. Snížením ceny tak dodavatel motivuje zákazníky k vyšší spotřebě.

Zjistit přesné časy spínání nočního proudu prostřednictvím hromadného dálkového ovládání (HDO) můžete na internetových stránkách vašeho distributora:

Ke zjištění je nutné zadat geografickou oblast a kód, který je napsán přímo na přijímači HDO (elektroměru), bez jeho znalosti není možné platnost nočního proudu ověřit.

Noční proud vám ohlídá inteligentní zásuvka

Ušetřit můžete bez toho, aniž byste museli osobně hlídat, kdy se noční proud spouští. Stačí si pořídit inteligentní zásuvku (setkat se můžete také s názvem HDO spínač) – jednoduchý adaptér, který se zastrčí do klasické zásuvky. Jakmile dojde ke spuštění nočního proudu, zásuvka se ohlásí zvukovým signálem a začne dodávat elektrický proud.

Nejlevnější inteligentní zásuvku je možné zakoupit již za zhruba 1 100 Kč včetně DPH.


P
Pavel 31.08.2021 – 18:44

Dobrý den, mám na Vás prosbu. Kde lze zakoupit tuto zásuvku HDO za 1100,-Kč? Děkuji za informaci na webové stránky. Nejlevnější inteligentní zásuvku je možné zakoupit již za zhruba 1 100 Kč včetně DPH. Pavel

Odpovědět

P
Pančo 24.10.2022 – 19:36

Co mo pomuže inteligentni zasuvka ,když např. pračka se při spuštěni proudu nezpusti ,elektronika to nedovoli.Dříve jsem měl aut.pračku ještě starši Fagor a když jsem si nachystal program a zapnul mechanicky knoflikem tak třeba i v noci se mi sama spustila při zapnuti proudu.Nevim jak u dnešnich knofliku ovladane senzorem to nebude možne.

Odpovědět

M
Matěj 09.12.2022 – 10:29

Je velmi obtížné najít reálný rozdíl mezi nízkým a vysokým tarifem. V celkovém vyúčtování to vypadá pro ČEZ a sazbu d56d na 0,012 Kč za kilowat, To je 300 korun z 25.000. Dokáže někdo tento rozdíl vyčíslit pro majoritní dodavatele a tarify? Zdá se, že HDO přepínání tarifů slouží dnes jen odpojení velkých spotřebičů v časech výhodných pro dodavatele pro rozprostření denní zátěže. V tomto světle se jeví honba za nízkým tarifem spojená s investicemi několik tisíc nesmyslná.

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.