Noční proud 2020: Časy ČEZ, Bohemia Energy, PRE, RWE + cena

Časy přepínání vysokého tarifu (VT, denní proud) a nízkého tarifu (NT, noční proud) se liší v závislosti na distributorovi, sazbě, ročním období či dnu v týdnu. Odlišná může být rovněž doba platnosti nízkého tarifu pro ohřev teplé užitkové vody, pro tepelné čerpadlo a pro přímotopné vytápění.

Kdy je zapnutý noční proud – EON, ČEZ, PRE 2020

Noční proud bývá pravidelně spouštěn také přes den, jeho označení je tak do jisté míry matoucí. Dodáván bývá zpravidla v ty části dne, kdy je vyráběn přebytek elektrické energie a ta se nestíhá spotřebovávat. Snížením ceny tak dodavatel motivuje zákazníky k vyšší spotřebě.

Zjistit přesné časy spínání nočního proudu prostřednictvím hromadného dálkového ovládání (HDO) můžete na internetových stránkách vašeho distributora:

Ke zjištění je nutné zadat geografickou oblast a kód, který je napsán přímo na přijímači HDO (elektroměru), bez jeho znalosti není možné platnost nočního proudu ověřit.

Platnost nočního proudu si můžete rovněž ověřit prostřednictvím aplikace ČEZ ON-LINE, jenž je k dispozici pro mobilní telefony s operačním systémem Android. Potřeba jsou stejné údaje jako na internetové stránce.

Noční proud vám ohlídá inteligentní zásuvka

Ušetřit můžete bez toho, aniž byste museli osobně hlídat, kdy se noční proud spouští. Stačí si pořídit inteligentní zásuvku (setkat se můžete také s názvem HDO spínač) – jednoduchý adaptér, který se zastrčí do klasické zásuvky. Jakmile dojde ke spuštění nočního proudu, zásuvka se ohlásí zvukovým signálem a začne dodávat elektrický proud.

Nejlevnější inteligentní zásuvku je možné zakoupit již za zhruba 1 100 Kč včetně DPH.