, 3 tipy, jak ušetřit na domácích mazlíčcích - Skrblík.cz

Jak ušetřit na zvířatech

Domácí mazlíčci mají v mnoha rodinách stejná privilegia jako děti – nešetří se na nich a v některých případech se zvířata stravují dokonce lépe než jejich majitelé. My pro vás máme pár tipů, jak ušetřit na zvířatech.

1Nakupujte krmení na internetu

Ušetřit na krmivu pro psy, kočky a další zvířata lze prostým nákupem přes internet, kde je nejen vyšší nabídka, ale rovněž konkurence. Díky tomu je velmi pravděpodobné, že cena krmiva bude nižší než v nedalekém kamenném obchodě. K porovnání cen jednotlivých krmiv můžete využít srovnávač Heureka.

2Zvažte pojištění svého psa a kočky

Pojistit psa nebo kočku je možné u některé ze tří pojišťoven – České pojišťovny, ČPP a Slávie. V závislosti na zvoleném produktu bude majiteli zvířete vyplacena smluvní částka v případě veterinárního zákroku či léčbě, úhynu a utracení zvířete nebo vzniku škody způsobené zvířetem. (Více informací o pojištění psů a koček)

3Vyberte si správného veterináře

Při volbě veterináře se řiďte referencemi od svých přátel a známých, popřípadě se je pokuste vyhledat na internetu. Nikde není psáno, že nadprůměrně drahý veterinář je skutečně kvalitní a schopný zajistit vašemu mazlíčkovi tu nejlepší lékařskou péči.


>