Slevové portály: 8 rad, jak neprodělat

Petr Novák
Publikováno 15. března 2021
 • Hromadné nakupování na slevových portálech bývalo fenoménem
 • Jak lze tímto způsobem ušetřit, čeho se vyvarovat a jak odhalit nabídky, ze kterých zbydou jen oči pro pláč
 • Máme pro vás 8 tipů, jak neprodělat
 1. Nekupujte zbytečnosti

  Slevové portály: 8 rad, jak neprodělatRada, která vám ušetří nejvíce peněz, je jednoduchá. Nekupujte na slevových portálech zboží, které nepotřebujete, jen proto, že je prodáváno se slevou.

  Řeč je především o kuchyňských nástrojích, fotoknihách a kalendářích nebo kosmetice.

 2. “Původní cena”

  Zcela s rezervou je třeba brát částku, která je uvedena jako “původní cena”. Velmi často dochází k jejímu záměrnému navyšování tak, aby byla poskytnutá sleva co nejvyšší.

  Je-li to u daného zboží možné (hodinky, značkové oblečení…), zkuste si před nákupem vyhledat standardní cenu produktu. Standardní ceny zájezdů zjistíte třeba na webu Invia.cz.

 3. Slevový portál = příležitost, jak zaplnit prázdný podnik

  Některé hotely, penziony či restaurace využívají slevové servery jako nástroj, jak zaplnit svůj neprosperující podnik. Velmi časté tak jsou vysoké slevy na pobyty do penzionů, které se v důsledku nízké kvality poskytovaných služeb potýkají s nízkou obsazeností. Jinými slovy – za standardní cenu by do takového podniku nikdo nejel, a tak je třeba prodávat jeho služby se slevou.

  Před nákupem voucheru do kterékoliv restaurace či ubytovacího zařízení doporučujeme prověřit si jeho kvality třeba na webu Booking.com nebo TripAdvisor.com.

 4. Přeprodávané zboží z Číny

  Na slevových portálech lze narazit na zboží přeprodávané z čínských obchodů. Pomůcky na masáže hlavy, držáky na zubní kartáčky a další doplňky vás zpravidla vyjdou levněji, koupíte-li je rovnou v čínských obchodech. Nejpopulárnější dx.comAliExpress.com nabízí většinu zboží s dopravou do ČR zdarma.

 5. “LUXUSNÍ HODINKY ZA NEUVĚŘITELNĚ NÍZKOU CENU”

  Prodejci využívají na slevových portálech všechny cesty, aby se vám nabízené zboží či služba zalíbily. Obvykle nešetří superlativy, používají zmatené či zavádějící fráze, které mají z průměrné nabídky vytvořit luxusní. Doporučujeme je brát s rezervou.

 6. Pochybné slevové portály

  Jestliže jste na pro vás neznámém slevovém portálu narazili na lákavou nabídku a chcete ji využít, web si nejdříve prověřte. A čím je cena lákavější, tím důkladněji.

  Na poctivém slevovém portálu naleznete jméno a adresu provozovatele a jeho IČ, které si můžete ověřit v obchodním rejstříku. Naopak absolutně neberte v potaz velmi často smyšlené “zkušenosti dalších zákazníků”. Další dobré rady najdete v našem článku Jak poznat podvodný eshop.

 7. Garance spokojenosti

  Všechny férové slevové portály nabízí svým zákazníkům garanci spokojenosti. Díky ní je možné řešit formou kompenzace případy přebukovaných hotelů nebo služeb nedosahujících slíbených kvalit.

  Garance spokojenosti má význam zejména u slev na pobyty.

 8. Nenechte voucher propadnout!

  U pobytů, restaurací, masáží a dalších zážitků si ohlídejte platnost voucheru. Rezervaci nenechávejte na poslední chvíli, kdy bývá již většina kapacit vyčerpána.

Pozor na dodatečné poplatky u zájezdů

Zdviženým ukazováčkem Skrblík mává u podezřele levných zájezdů do zahraničí, často prezentovaných jako “poznávací zájezd”. Cena zájezdu zpravidla nezahrnuje povinné poplatky a příplatky.

Například v červenci 2014 Skrblík varoval před poznávacími zájezdy do Turecka, jež slevové servery nabízely za 2 999 Kč. Na povinných příplatcích bylo následně nutné doplatit dalších 2 700 Kč. Za zástěrkou poznávacího zájezdu se navíc skrývaly nechvalně známé předváděčky, v tomto tureckém případě ve formě koberců, šperků apod.

Nabídky na tyto typy zájezdů doporučujeme zcela ignorovat.

Přehled některých slevových portálů

V Česku fungují desítky slevových portálů, mezi ty nejznámější se řadí ty následující:

Slevomat

Slevomat je největší a nejznámější ze slevových portálů funguje již od roku 2010. Nabízí slevy ve všech směrech od cestování, relaxačních pobytů, mobilních tarifů, restaurací až po oblečení.

Vykupto

Vykupto se zaměřuje především na zájezdy, lázeňské pobyty a nabídky oblečení či doplňků.

Pepa.cz

Pepa.cz se zaměřuje především na prodej zájezdů, wellness pobytů a zboží od fotoknih, kalendářů až po hrnce.

Pobyty absolvujte ve lhůtě 14 dnů od okamžiku zakoupení voucheru

Lázeňské pobyty, wellness víkendy a další slevy vyžadující rezervaci v daném zařízení doporučujeme absolvovat ve lhůtě 14 dnů ode dne zakoupení kupónu. Právě dva týdny jsou zákonnou lhůtou, ve které můžete bez udání důvodu odstoupit od kupní smlouvy. V případě vyčerpané kapacity ubytovacího zařízení tak můžete voucher vrátit bez ztráty peněz.

Slevové agregátory

Kromě slevových portálů můžete na internetu narazit ještě na slevové agregátory. Ty fungují na principu shromažďování nabídek ze slevových serverů do jednoho místa.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.