Cestovní pojištění do Norska

S modrou kartičkou pojištěnce budete mít v Norsku nárok na ošetření za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé. V kombinaci s cestovním pojištěním sjednávaným k některým platebním kartám tak budete mít kryta rizika v dostatečné výši a zcela zdarma.

Ošetření u lékaře v Norsku

Spoluúčast za ošetření lékařem je 504 Kč200 kr756 Kč300 kr, k návštěvě specialisty je nutné doporučení praktického lékaře. Částky za návštěvu se liší podle denní doby. Příplatek je také za návštěvu lékaře u Vás doma.

Ošetření u zubaře v Norsku

Ošetření u zubaře si pacient vždy hradí sám, ceny se liší v závislosti na regionu a provedených zákrocích. Děti do 18 let u zubaře neplatí vůbec.

Nemocniční péče v Norsku

Hospitalizace ve státní nemocnici i všechny podávané léky jsou zdarma. K přijetí do nemocnice je nutné doporučení od praktického lékaře.

Lékařské předpisy v Norsku

Za léky na předpis pacient doplácí 39 % jejich ceny, maximálně 1 310 Kč520 kr, volně prodejné léky si platí sám a v plné výši.

Záchranná služba v Norsku

V akutních případech vyjíždí za pacientem záchranná služba zdarma. V naléhavých případech volejte v Norsku linku 113.

Cestovní pojištění do zahraničí jako součást platební karty

Skrblík doporučuje kombinovat při cestách do Norska tři pojišťovací pilíře:

Zcestovalým studentům Skrblík doporučuje cestovní pojištění nabízené k jejich kartě ISIC. Existuje v několika variantách, jež se liší délkou pobytu v zahraničí i výší krytí.