Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021

Petr Novák
Publikováno 25. března 2021
 • Průměrné náklady na vedení účtu v ČR jsou 480 Kč ročně
 • Bankovní účet bez poplatků nabízí několik bank
 • Zdarma jsou všechny platby, platební karta i výběry z bankomatů

Jak má vypadat účet v roce 2021

Bankovní účty zdarmaNejlepší bankovní účty mají vedení zdarma bez podmínek. Bezplatné musí být také internetové bankovnictví, příchozí a odchozí platby a alespoň 3 výběry z libovolného bankomatu. Za akceptovatelnou považujeme podmínku obratu kartou 1 500 Kč pro bezplatné vedení platební karty.

Pokud je bezplatné vedení možné získat až po splnění jedné či více podmínek, doporučíme účet s výhradami. Do stejné skupiny spadají účty, které nenabízejí stejné podmínky pro výběr v domácím i cizím bankomatu.

Prakticky všechny účty je dnes možné zřídit přes internet bez nutnosti návštěvy pobočky.

Nejlepší bankovní účet zdarma 2021

BankaÚčetZdarma bez podmínekVýběr z cizích bankom. zdarma
Tento účet doporučujemeEqua bankBěžný účet✔️✔️
Tento účet doporučujememBankmKonto✔️✔️
Tento účet doporučujemeBanka CREDITASBěžný účet✔️✔️
Tento účet doporučujemeExpobankNEO účet✔️✔️
Doporučeníhodný s výhradamiUniCredit BankU konto✔️
Doporučeníhodný s výhradamiRaiffeisenbankChytrý účet✔️✔️
Doporučeníhodný s výhradamiAir BankBěžný účet✔️
Doporučeníhodný s výhradamiPoštovní spořitelnaPoštovní účet
Doporučeníhodný s výhradamiČSOBPlus Konto
Doporučeníhodný s výhradamiFio BankaOsobní účet✔️
Doporučeníhodný s výhradamiMoneta Money BankTom Plus účet✔️✔️
Doporučeníhodný s výhradamiSberbankFÉR konto OPTIMAL✔️
Doporučeníhodný s výhradamiHello bank!Hello účet✔️✔️
Tento účet nedoporučujemeKomerční bankaMůjúčet✔️
Tento účet nedoporučujemeČeská spořitelnaStandard účet✔️

Nejlepší bankovní účty zdarma 2021

Následující bankovní účty Skrblík považuje za nejlepší na českém trhu. Doporučujeme vybírat v první řadě z nich.

 1. Equa bank: Běžný účet

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Equa bank nabízí bankovní účet bez požadavků na obrat účtu nebo minimální měsíční úložku. Zdarma jsou příchozí a odchozí platby v rámci tuzemska, trvalé příkazy, inkasa, internetové a mobilní bankovnictví a bezkontaktní debetní karta MasterCard.

  Všechny výběry z tuzemských i zahraničních bankomatů jsou zdarma. Peníze na účet lze vkládat převodem z jiné banky, prostřednictvím vkladomatů nebo poštovní poukázkou. Equa bank každému klientovi jednu složenku měsíčně proplatí.

  • Vedení účtu zdarma a bez podmínek
  • Příchozí a odchozí platby zdarma
  • Všechny výběry z tuzemských i zahraničních bankomatů zdarma
  • Bezkontaktní platební karta zdarma
  • 1× měsíčně proplacení složenky pro vklad na účet
  • Pobočky banky jsou bezhotovostní – bez možnosti vybírat či vkládat hotovost
  • Dotaz na zůstatek u bankomatu je zpoplatněn částkou 9 Kč
 2. Boříme mýty

  “U nových bank je riziko, že ze dne na den zkrachují a přijdu o veškeré úspory. Tradiční banky jsou bezpečnější.”

  O úspory nepřijdete, všechny vklady na běžných účtech, spořicích účtech, termínovaných vkladech nebo na vkladních knížkách jsou ze zákona pojištěny až do 100 000 eur. To je přibližně 2,5 milionu korun.

  Peníze spravuje Garanční systém finančního trhu, který v případě krachu banky vyplácí klientům 100 % ze zůstatku až do zmiňovaného stropu 100 000 euro.

  “K mBank nechci, nebudu dávat své peníze Polákům.”

  Ano, mBank je polská společnost, která patří do německé skupiny Commerzbank, nicméně i tak musí dodržovat platné zákony včetně těch o povinném pojištění vkladů.

  A pro zajímavost: Komerční banka je francouzská, Česká spořitelna a Raiffeisenbank rakouská, Sberbank ruská, ČSOB belgická, Moneta Money Bank americká a třeba UniCredit Bank italská.

 3. mBank: mKonto

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Bezplatné mKonto zahrnuje všechny příchozí a odchozí platby, inkasa, trvalé příkazy, internetové bankovnictví a výběry nad 1 500 Kč z kteréhokoliv bankomatu na území Česka i v zahraničí. Pokud je vybírána nižší částka, účtuje se poplatek ve výši 29 Kč.

  Vydání a vedení hlavní karty k účtu je zdarma, zvolit lze mKartu Svět, která je jednou z nejvýhodnějších karet pro platby v zahraničí. Navíc mBank jako první banka nabízí veškeré SEPA platby v eurech bez jakéhokoliv poplatku.
  Nevýhodou mBanky může být obtížnější vkládání hotovosti na účet, Skrblík doporučuje vložit peníze poštovní poukázkou, převodem z jiné banky, nebo zdarma prostřednictvím vkladových bankomatů.

  • Výběry nad 1 500 Kč z libovolného bankomatu v ČR i v zahraničí zdarma
  • Podpora okamžitých plateb
  • Příchozí a odchozí SEPA platby zdarma
  • Jedny z nejlepších podmínek pro refinancování hypotéky
  • Zřízení účtu z domova bez nutnosti návštěvy pobočky
  • V menších městech obtížné vkládání peněz na účet
 4. Banka CREDITAS: Běžný účet

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Běžný účet u Banky Creditas je veden zdarma bez jakýchkoli podmínek. Bezplatné je internetové bankovnictví, tuzemské příchozí i odchozí platby, stejně tak jako veškeré výběry z bankomatu v ČR i v zahraničí.

  K Běžnému účtu je zdarma vydávána bezkontaktní karta MasterCard Standard, virtuální karta MasterCard pro bezpečné platby na internetu a platební nálepka. Vklad hotovosti na účet na pobočce je bezplatný do částky 500 000 Kč, za osobní výběr hotovosti na pobočce zaplatíte 10 Kč.

  Banka CREDITAS nabízí v rámci běžného účtu okamžité platby, díky kterým je možné poslat platbu do jiné banky během několika sekund. Okamžité platby lze zasílat pouze do bank, které je přijímají, aktuálně jde například o Air Bank, mBank, Českou Spořitelnu, Komerční banku a PPF banku.

  • Vedení účtu zdarma a bez podmínek
  • Příchozí a odchozí platby zdarma
  • Všechny výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí zdarma
  • K účtu je vydávána bezkontaktní a virtuální karta MasterCard
  • Možnost okamžitých plateb
  • Pobočky jsou zatím jen v některých větších českých městech
 5. Expobank: NEO účet

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Expobank je první tradiční evropskou bankou, která umožňuje svým klientům prostřednictvím NEO účtu obchodovat s Bitcoiny nebo investovat do začínajících společností či drahých kovů.

  Založení a vedení NEO účtu je zdarma. K účtu je vydávána jedna bezkontaktní platební karta MasterCard Standard, přičemž výběry zdarma platí na všechny bankomaty v ČR i v zahraničí. Bezplatné je rovněž internetové bankovnictví Expobanking, veškeré tuzemské platby a příchozí i odchozí SEPA platby.

  Za doporučení klienta je možné získat bonus 300 Kč, celkově lze získat až 15 000 Kč.

  • Výběry zdarma ve všech bankomatech v ČR i v zahraničí
  • Tuzemské příchozí a odchozí platby zdarma
  • SEPA platby bez poplatku
  • Obchodování s Bitcoiny a další investiční příležitosti
  • Kompletní správa investičního portfolia na jednom místě
  • Bonus za doporučení až do výše 15 000 Kč
  • Velmi nízký počet poboček
 6. Bankovní účet vázaný na úvěr

  Pokud máte na placený bankovní účet vázanou hypotéku či jiný druh úvěru, je velmi pravděpodobné, že účet nebude možné zrušit. Jednou z nejčastějších podmínek pro schválení úvěru je povinná existence souběžně vedeného bankovního účtu.

Doporučujeme s výhradami

Bezplatné vedení následujících účtů je podmíněno zůstatkem účtu či měsíční úložkou, případně jsou horší v jiných parametrech. Přesto je doporučujeme zahrnout do srovnání.

 1. UniCredit Bank: U konto

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021U konto od UniCredit Bank je zdarma, pokud je součet příchozích plateb minimálně 12 000 Kč měsíčně. Při nesplnění této podmínky je v daný měsíc účtováno 199 Kč. Tato podmínka se netýká klientů do 26 let, ti mají vedení účtu zdarma.

  Součástí účtu je neomezený počet příchozích a odchozích plateb zadávaných elektronicky, vklady na pobočce, inkasa, trvalé příkazy, SIPO, cashbacky, internetové a mobilní bankovnictví a platební karta. Při placení s ní můžete u partnerů UniCredit Bank získat slevy až 60 %. Výhodou je neomezený počet výběrů z libovolných bankomatů v ČR i v zahraničí.

  Při nesplnění podmínky pro vedení účtu zdarma jsou výběry z bankomatů zpoplatněny – každý výběr z bankomatů UniCredit Bank v ČR i zahraničí je za 5 Kč, z bankomatů ostatních bank v ČR 30 Kč stejně jako z bankovmatů v zahraničí.

  • Zdarma neomezený počet výběrů ze všech bank v ČR a v zahraničí
  • Bankovní účet je možné zřídit klientům od 15 let
  • Klienti do 26 let mají vedení účtu zdarma (tj. nevztahuje se na ně podmínka obratu 12 000 Kč)
  • Slevy až 60 % u partnerů UniCredit Bank
  • Bezkontaktní platební karta zdarma
  • Vysoký poplatek 199 Kč při nedodržení měsíčního vkladu 12 000 Kč
 2. Raiffeisenbank: Chytrý účet

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Chytrý účet od Raiffeisenbank je zdarma bez jakýchkoli podmínek. V rámci účtu je jedna elektronická, nebo jedna embosovaná platební karta. Všechny příchozí a odchozí platby včetně europlateb jsou zdarma.

  Zajímavá je možnost neomezených výběrů ze všech bankomatů v Česku. Klienti mohou navíc čerpat bezúročnou rezervu v maximální výši 1 000 Kč a mají bezplatný první vklad/výběr v měsíci v hotovosti na pobočce. Bonusem je rovněž sleva 1 % z úrokové sazby z Hypotéky na bydlení a zvýhodněný úrok na Spořícím účtu XL.

  • Bezkontaktní platební karta zdarma
  • Neomezený počet výběrů ze všech bankomatů v ČR
  • Uživatelé účtu mají každý měsíc první vklad na účet zdarma
  • Uživatelé mohou využívat bezúročnou rezervu ve výši 1 000 Kč
  • Drahé výběry z bankomatů v zahraničí
 3. Air Bank: Běžný účet

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Air Bank nabízí pouze jeden Běžný účet. Zřízení účtu je zdarma, vedení účtu také, zpoplatněny jsou však výběry z cizích bankomatů v ČR a v zahraničí. Za každý výběr se platí 35 Kč. Výběry z bankomatu Air Bank jsou bez poplatku.

  Příchozí a odchozí tuzemské platby jsou zdarma, stejně tak zadání a změna platebního příkazu či inkasa v internetovém bankovnictví. Příchozí i odchozí europlatby a okamžité úhrady jsou rovněž bez poplatku.

  • Kvalitní internetové bankovnictví
  • Vedení účtů v EUR a USD zdarma
  • Odměny za placení – až 5 % z nákupu nazpět
  • Zpoplatněné výběry z cizích bankomatů
 4. Poštovní spořitelna: Poštovní účet

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Poštovní účet z nabídky Poštovní spořitelny je zdarma při měsíčním příjmu alespoň 10 000 Kč. V opačném případě je účtován poplatek 69 Kč. Bez podmínek je účet zdarma pouze pro klienty do 26 let a pro osoby na rodičovské dovolené.

  Součástí účtu jsou bezplatné příchozí a odchozí platby zadané internetovým, nebo mobilním bankovnictvím, trvalé příkazy, inkasa, SIPO, dvě bezkontaktní platební karty a výběry z bankomatů Poštovní spořitelny a ČSOB zdarma. Za výběr z bankomatu jiné banky se platí 40 Kč.

  • Dvě bezkontaktní platební karty zdarma
  • Velký počet kamenných poboček
  • S debetní kartou neomezeně výběrů z bankomatů ČSOB/Poštovní spořitelna zdarma
  • Při nedodržení měsíčního vkladu 10 000 Kč je poplatek za vedení účtu 69 Kč
  • Za výběr z bankomatů cizích bank se platí 40 Kč
 5. ČSOB: Plus Konto

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021ČSOB Plus Konto je zdarma při dodržení podmínky měsíčního vkladu ve výši alespoň 10 000 Kč, v opačném případě je účtován poplatek 69 Kč. Bezplatné jsou všechny příchozí a elektronické odchozí platby, inkasa, internetové a mobilní bankovnictví a dvě debetní platební karty.

  • Debetní platební karta zdarma
  • Velký počet kamenných poboček
  • Neomezeně výběrů z bankomatů ČSOB v ČR zdarma
  • Při nedodržení měsíčního vkladu 10 000 Kč je poplatek za vedení účtu 69 Kč
  • Za výběr z bankomatů cizích bank se platí 40 Kč
 6. Fio banka: Osobní účet

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Fio osobní účet zahrnuje bezplatné vedení účtu bez podmínek, zdarma jsou všechny tuzemské odchozí a příchozí platby, trvalé příkazy, SIPO, inkasa, internetové a mobilní bankovnictví a až dvě bezkontaktní platební karty MasterCard Contactless.

  Zajímavé jsou možnosti výběru čísla účtu na přání a neomezený počet příchozích a odchozích plateb mezi ČR a SR v eurech zdarma.

  Výběry z bankomatů Fio banky jsou zdarma, počet výběrů zdarma v bankomatech jiných bank je omezen na 5 v měsíci. Dva bezplatné výběry jsou klientům k dispozici každý měsíc, další výběr je zdarma vždy za každé celé 4 000 Kč součtu vyúčtovaných transakcí uskutečněné platební kartou. Jinak je za výběr účtován poplatek ve výši 25 Kč.

  Bankovní účet je možné zřídit přes internet bez nutnosti navštívit pobočku banky.

  • Platby v EUR mezi ČR a Slovenskem zdarma bez omezení
  • Výběry zdarma ve vlastních bankomatech
  • Bezplatné výběry hotovosti na pobočce (nad 1 000 Kč)
  • Zřízení bankovního účtu bez nutnosti návštěvy pobočky
  • Slabší zákaznický servis
  • Zdarma pouze 2 výběry z cizího bankomatu, ostatní výběry za 25 Kč, pokud nejsou splněny podmínky
 7. Moneta Money Bank: Tom Plus

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Moneta Money Bank je nové jméno GE Money Bank. Zřízení a vedení osobního bankovního účtu Tom Plus je zdarma a bez podmínek.

  Všechny tuzemské odchozí a příchozí transakce, trvalé příkazy, SIPO a internetové bankovnictví jsou zdarma. Součástí účtu jsou bezplatné výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí.

  K účtu je vydávána bezkontaktní platební karta, se kterou je možné čerpat slevy až 30 % v partnerské síti bene+.

  • Výběry ze všech bankomatů zdarma v ČR i v zahraničí
  • Více než 260 kamenných poboček Moneta Money Bank
  • Bezkontaktní platební karta zdarma
  • Slevy až 30 % v partnerské sítí bene+
 8. Sberbank: FÉR účet OPTIMAL

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Sberbank svým klientům nabízí zdarma hned 3 varianty Fér účtu – PLUS, EXTRA a START. Ze všech variant lze doporučit FÉR účet PLUS, jehož vedení je zdarma při 5 odchozích transakcích měsíčně. V jiném případě se za účet platí 99 Kč za měsíc.

  V rámci konta OPTIMAL jsou zdarma tuzemské příchozí a odchozí platby, internetové bankovnictví Sberbank Online Banking a Smart Banking, jedna debetní karta VISA nebo MasterCard, neomezené výběry hotovosti ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí.

  Za zřízení účtu nabízí Sberbank odměnu ve výši 1 234 Kč, následně je každoročně věrným klientům na účet připisována odměna za věrnost ve stejné výši.

  • Tuzemské příchozí a odchozí platby zdarma
  • Všechny výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí zdarma
  • Zdarma jedna debetní karta VISA či MasterCard
  • Odměna za zřízení účtu + odměna za věrnost
  • Nízký počet poboček
  • Při nedodržení podmínek měsíční poplatek 99 Kč
 9. Hello bank!: Hello účet

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Účet zdarma a bez poplatků nabízí také česká pobočka francouzské banky BNB Paribas Personal Finance SA, která v ČR používá obchodní název Hello bank! Založení a vedení účtu je zdarma, stejně tak jako tuzemské příchozí a odchozí platby, internetové bankovnictví, vydání a správa jedné bezkontaktní karty a až 3 platební nálepky.

  Výběry z bankomatů Hello bank! jsou zdarma, nicméně zatím jich má Hello bank! v provozu jen velmi málo. Za první 3 výběry hotovosti z bankomatu jakékoli jiné banky v ČR se v daném měsíci neúčtují žádné poplatky, každý další výběr je zpoplatněn částkou 30 Kč. V zahraničí je za každý výběr z bankomatu účtován poplatek ve výši 30 Kč.

  • Založení a vedení účtu zdarma
  • Tuzemské příchozí a odchozí platby zdarma
  • Zdarma jedna bezkontaktní karta a 3 platební nálepky
  • Velmi málo poboček
  • Malý počet vlastních bankomatů
  • Obtížné vkládání peněz na účet
  • Zdarma pouze první tři výběry z bankomatu v daném měsíci

Jak jednoduše změnit banku

Změna může být vcelku bezbolestný proces – stačí, aby banka přistoupila na tzv. Kodex mobility klientů. V takovém případě za klienta nová banka vyřídí zrušení starého účtu, převod trvalých příkazů nebo inkas atd.

Více informací naleznete v našem přehledném návodu Jak změnit banku.

Tyto bankovní účty vám nedoporučujeme

Následující bankovní účty považujeme za nevýhodné. Doporučujeme je nezřizovat, případně rovnou zrušit.

 1. Komerční banka: MůjÚčet

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Komerční banka nabízí MůjÚčet se základními službami a výběry z bankomatů KB zdarma.

  MůjÚčet je zdarma a součástí je vedení účtu s elektronickým výpisem, bezkontaktní embosovaná karta, výběry z bankomatů KB, příchozí platby a internetové a mobilní bankovnictví. Zdarma ale nejsou výběry z bankomatů jiných bank v ČR (39 Kč) ani v zahraničí a zaplatíte i za domácí odchozí platby (6 Kč).

  Skrblík nepovažuje tento účet za konkurenceschopný.

  • Velký počet kamenných poboček
  • Zpoplatněné odchozí platby
  • Zpoplatněné výběry z bankomatů jiných bank a výběry v zahraničí
 2. Česká spořitelna: Standard účet

  Bankovní účet zdarma: Srovnání účtů bez poplatků 2021Standard účet České spořitelny je veden zcela zdarma a bez podmínek. Bezplatné jsou všechny příchozí a elektronicky zadané odchozí úhrady, okamžité platby a výběry ze všech bankomatů České spořitelny, za použití bankomatu jiné banky zaplatíte 40 Kč v ČR i v evropských zemích.

  Ke Standard účtu lze dokoupit balíček za 25 Kč měsíčně, se kterým lze vybírat ze všech bankomatů v ČR i zahraničí bez poplatku.

  K účtu je vydávána zdarma jedna debetní karta a virtuální karta George.

  • Velký počet kamenných poboček
  • Vedení zdarma a bez podmínek
  • Velmi složitý a nepřehledný ceník
  • Zpoplatněné výběry z bankomatů cizích bank (40 Kč)

Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.