, jak dlouho | Štítek | Skrblík.cz

SKRBLOG

Jak dlouho vařit amarant

Neděle, 21. červenec 2019 Markéta Dyjaková

Co to je amarant? Je amarant bezlepkový? Jak dlouho vařit amarant? Jak uvařit amarant na sladko? Co je to pufovaný amarant? 1 Co to je amarant Amarant je obilovina, kterou můžeme zakoupit ve specializovaných obchodech zdravé výživy i v některých supermarketech. Můžeme koupit amarantovou mouku, semínka, vločky, olej nebo pukance. Jíst se dají dokonce i listy, které se […] Celý článek »

Jak dlouho archivovat daňové přiznání

Středa, 17. červenec 2019 Veronika Jelínková

Co je daňové přiznání? Archivace daňového přiznání fyzických osob Daňová evidence Archiv daňového přiznání firem 1 Co je daňové přiznání Daňové přiznání podávají jak fyzické osoby, tak i osoby právnické. To znamená, že se týká všech občanů a firem. Tímto dokladem se přiznává výše příjmů, které podléhají dani určené státem. Skutečná výše vyměřené daně se po odevzdání přiznání […] Celý článek »

Jak dlouho vařit zázvor

čtvrtek, 11. červenec 2019 Markéta Dyjaková

Proč jíst zázvor? Jak dlouho vařit zázvor? Jak pomáhá zázvor v těhotenství? Je zázvor zdravý? Jaké jsou účinky zázvoru na hubnutí? 1 Proč jíst zázvor Zázvor patří mezi koření, které nám častokrát pomůže ke zdraví místo léků. Do této skupiny patří také medvědí česnek, skořice, tymián nebo kurkuma. Zázvor je metr a půl dlouhá rostlina, u které se […] Celý článek »

Jak dlouho vařit mrkev

čtvrtek, 11. červenec 2019 Markéta Dyjaková

Je mrkev zdravá? Jak dlouho vařit mrkev? Jak dlouho vařit mrkev v páře? 1 Je mrkev zdravá Mrkev je pro nás mnohem zdravější ve vařeném stavu. V syrovém stavu totiž naše tělo vstřebá pouze čtvrtinu důležitého antioxidantu a vitamínu A, na který je mrkev velmi bohatá. Také obsahuje vlákninu, která pomáhá našemu trávicímu traktu. Z vařené mrkve však využijeme […] Celý článek »

Jak dlouho vařit bílý chřest

čtvrtek, 11. červenec 2019 Martina Opravilová

Jaký je rozdíl mezi bílým a zeleným chřestem? Jak dlouho vařit bílý chřest? Jak dlouho vařit bílý chřest ve vodě? Jak dlouho vařit bílý chřest na grilu? Jak dlouho vařit bílý chřest na pánvi? Jak dlouho vařit chřestovou polévku? 1 Jaký je rozdíl mezi bílým a zeleným chřestem Rozdíl mezi bílým a zeleným chřestem není pouze v barvě. Chuť […] Celý článek »

Jak dlouho vařit lilek

čtvrtek, 11. červenec 2019 Martina Opravilová

Jak dlouho vařit lilek? Jak dlouho vařit lilek na pánvi? Jak dlouho vařit lilek v páře? Jak dlouho vařit lilek pro miminko? 1 Jak dlouho vařit lilek Možná vás překvapí fakt, že syrový lilek je lehce jedovatý. Vždy je tedy třeba ho před požíváním tepelně upravit. Jak již bylo zmíněno, způsobů přípravy je celá řada. Přečtěte […] Celý článek »

Jak dlouho vařit žampiony

čtvrtek, 11. červenec 2019 Martina Opravilová

Jaké jsou druhy žampionů? Jak dlouho vařit žampiony? Jak dlouho dusit žampiony? jak dlouho vařit žampionovou polévku? 1 Jaké jsou druhy žampionů Nejdříve si pojďme žampiony trochu blíže představit. Než se však tak stane, krátce se zdržíme u samosběru těchto hub. Pokud zamíříte do lesa či na louku s cílem nasbírat žampiony, vždy, ale opravdu vždy sbírejte jen […] Celý článek »

Jak dlouho vařit tofu

čtvrtek, 11. červenec 2019 Martina Opravilová

Co je tofu? Jak dlouho vařit tofu? Jak dlouho vařit tofu ve vodě? Jak dlouho vařit tofu na pánvi? 1 Co je tofu Nejdříve si pojďme říci, co tofu vůbec je. Jedná se o rostlinný výrobek, který se vyrábí ze sóji. Dalo by se říci, že jde o jakýsi sójový tvaroh či sýr. Tato potravina obsahuje mnoho tělu […] Celý článek »

Jak dlouho vařit játra

čtvrtek, 11. červenec 2019 Martina Opravilová

Jak vybrat játra pro přípravu? Proč uvařit právě játra? Jak dlouho vařit játra? Jak dlouho vařit játrové knedlíčky? 1 Jak vybrat játra pro přípravu? Příprava jater začíná už při jejich koupi. Zvolit můžete játra vepřová, kuřecí, králičí, ale také telecí či například jehněčí. Výběr záleží jen a jen na vás. Ať už se vydáte pro jakýkoli druh, vždy […] Celý článek »

Jak dlouho vařit kroupy

čtvrtek, 11. červenec 2019 Markéta Dyjaková

Z čeho jsou kroupy? Jak dlouho vařit kroupy? Jak dlouho vařit kroupy na kubu? 1 Z čeho jsou kroupy Kroupy se vyrábějí opracováním obilnin, převážně ječmene. V krupařství se využívají víceřadé ozimé ječmeny, které mají vyšší obsah bílkovin. Kroupy se vyrábějí opracováním obilek, tedy zrn ječmene. Loupáním, řezáním a broušením se odstraní obalová vrstva obilky, tedy slupka. […] Celý článek »