Srovnání 6 cashbacků 2024: Recenze Tipli, Plná peněženka, Refundo…

Hana Volencová
Publikováno 3. dubna 2024
 • Cashback vám umožní získat zpět až 15 % z hodnoty nákupu
 • Vaše odměna je vyplácena z nákladů obchodníka na marketing
 • S cashbackem nikdy nezaplatíte víc, můžete jen získat

Srovnání cashbacků 2024

Tipli Plná peněženka Refundo Vratné peníze Získejte Hamty
Registrace zdarma Tipli.cz PlnáPeněženka.cz Refundo.cz VratnéPeníze.cz Získejte.cz Hamty.cz
Počet obchodů 1 400+ 1 200+ 1 200+ 1 000+ 600+ 550+
Bonus za registraci až 300 Kč až 60 Kč 50 Kč 50 Kč 130 Kč 50 Kč
Bonus za doporučení 150 Kč 200 Kč až 105 Kč  až 200 Kč 350-550 Kč 200 Kč
Minimální výplata 1 Kč 1 Kč 25 Kč 1 Kč 299 Kč 1 Kč
Mobilní aplikace Ano Ano Ne Ne Ne Ne
Věrnostní program Ne Ano Ano Ne Ano Ne
Online podpora formulář formulář formulář formulář živý chat formulář

Cashback Tipli

 1. Tipli

  Cashback TipliTipli.cz je jeden z nejoblíbenějších cashbackových portálů. Nabízí přes 1 400 zapojených obchodů a potvrzené odměny si lze nechat vyplatit už od 1 Kč, díky čemuž mají v podstatě neomezenou platnost. Jedině pokud po dobu 2 let nedojde na uživatelském účtu k žádnému pohybu, mohou dosud nevyplacené odměny propadnout.

  Po registraci má nový zákazník možnost získat v rámci kampaně vstupní bonus až 300 Kč. Po dobu prvních 2 měsíců se mu totiž při každém nákupu zdvojnásobí připsaná odměna. Další bonus lze získat za doporučení. Za jedno úspěšné doporučení je bonus 150 Kč, celkem je možné nechat si za doporučené uživatele vyplatit až 4 500 Kč. Pro výplatu bonusů je ovšem potřeba počkat, až se na účtu nashromáždí nevyplacených 100 Kč z potvrzených nákupů. Bonusy mají dvouletou platnost.

  • Nejvíce zapojených obchodů
  • Výplata odměn od 1 Kč
  • Nejvyšší bonus k registraci
  • Má mobilní aplikaci
  • Nemá věrnostní program

  Bonusovou odměnu 300 Kč od Skrblíka lze získat za registraci na Tipli.cz přes náš odkaz.

  Získat odměnu za registraci

  Podmínky akce: Každý nový uživatel získá automaticky ke každé nové odměně za nákup další bonusovou odměnu ve stejné výši. Za 1 nákup tak získá 2× více peněz, celkově na bonusech může získat 300 Kč. Jedinou podmínkou je, že uživatel musí provést první nákup do měsíce od registrace.

 2. Plná peněženka

  Cashback Plná peněženkaPlnáPeněženka.cz nabízí přes 1 200 zapojených obchodů, výplatu od 1 Kč a neomezenou platnost odměn.

  Bonus za registraci je až 60 Kč a vztahuje se k prvním 3 uskutečněným nákupům. Abyste získali celý bonus, je třeba do 30 dnů od založení účtu nakoupit ve třech různých partnerských obchodech. Za úspěšné doporučení může zákazník získat bonus 200 Kč, doporučit lze až 30 přátel. Bonusy se odesílají až po nashromáždění nevyplacených 100 Kč z nákupů.

  Pokud nakupujete pravidelně, potěší věrnostní program, který dokáže zvýšit procenta získaná z nákupů.

  • Hodně zapojených obchodů
  • Výplata odměn od 1 Kč
  • Má mobilní aplikaci
  • Věrnostní program
  • Přísnější podmínky pro vstupní bonus

  Zdarma se registrovat

 3. Refundo

  Cashback RefundoRefundo.cz nabízí přes 1 200 zapojených obchodů.

  Výplata je od minimální částky 25 Kč. Za registraci získá nový klient bonus 50 Kč, připsán bude hned po prvním nákupu, který je třeba uskutečnit do 2 měsíců od registrace. Za doporučení a registraci nového člena se přičte okamžitý bonus 5 Kč a dalších 100 Kč se k nim přidá po dosažení 50 Kč na cashbackovém účtu nového člena. Množství doporučených uživatelů není omezeno, tento bonus tak můžete čerpat bez limitu.

  • Hodně zapojených obchodů
  • Dobré podmínky pro získání bonusů
  • Výplata odměn od 25 Kč
  • Nemá mobilní aplikaci

  Zdarma se registrovat

 4. Vratné peníze

  Cashback Vratné penízeVratnéPeníze.cz nabízejí přes 1 000 zapojených obchodů, výplatu už od 1 Kč a bonus za registraci 50 Kč v případě, že nasbíráte na potvrzených nevyplacených odměnách 100 Kč.

  Lze rovněž doporučit neomezené množství přátel. Bonus za nového uživatele, který do 3 měsíců od registrace získá cashback 100 Kč, je 200 Kč.

  • Hodně zapojených obchodů
  • Výplata od 1 Kč
  • Nemá mobilní aplikaci
  • Nemá věrnostní program

  Zdarma se registrovat

 5. Získejte

  Cashback ZískejteCashbackový portál Získejte.cz nabízí přes 600 zapojených obchodů a bonus při registraci 130 Kč plus 150 VIP bodů, které lze rovněž měnit za peníze. Tyto věrnostní VIP body získáváte také s každým potvrzeným nákupem nebo za další aktivity, a zvyšujete si tak získanou odměnu.

  Za doporučení nových klientů lze získat bonus 350–550 Kč, tito přátelé ale musí být hodně aktivní a získat minimálně 350 Kč cashbacku, aby vám za ně byla odměna vyplacena.

  Podstatnou nevýhodou je, že minimální výše potvrzených odměn, kterou lze vyplatit, je 299 Kč. Po jednom roku neaktivity navíc účet zaniká.

  • Věrnostní program
  • Uživatelská podpora přes živý chat
  • Výplata až od 299 Kč
  • Méně zapojených obchodů
  • Nemá mobilní aplikaci

  Zdarma se registrovat

 6. Hamty

  Cashback HamtyHamty.cz sám sebe označuje za nejštědřejší portál, který z nákupu vrací až 2× více peněz než ostatní cashbacky.

  To je sice pravda, háček je ovšem v ročním členském poplatku. Klient ho sice neplatí, ale strhává se mu vždy polovina odměny získané z každého nákupu až do dosažení výše ročního poplatku 240 Kč. Teprve potom zákazník po zbytek roku konečně dostává onen avizovaný dvojnásobný cashback. Tento portál se tedy vyplatí těm, co na internetu nakupují opravdu často.

  Získané peníze se posílají od 1 Kč, bonus za registraci je 50 Kč a za doporučení lze získat 200 Kč.

  • Vysoký cashback
  • Výplata od 1 Kč
  • Roční členský poplatek
  • Nejméně zapojených obchodů
  • Nemá mobilní aplikaci

  Zdarma se registrovat

Srovnání 6 cashbacků 2024: Recenze Tipli, Plná peněženka, Refundo…

 

Porovnání odměn na Tipli, Plná peněženka, Refundo…

Obchod Tipli Plná peněženka Refundo Vratné peníze Získejte Hamty
About You až 7,5 % až 7 % až 7,5 % až 7,25 % až 9,8 % až 15 %
AliExpress až 10 % až 7,5 % až 5 % až 5 % až 15,5 % až 15 %
Bonprix 7,5 % 4,5 % 2 % 2 % 2,8 % 6 %
Dr.Max až 5 % až 5 % až 5 % až 5 % až 7 % až 10 %
eObuv až 4 % až 4 % až 4 % až 4 % až 5,6 % až 8 %
Knihy Dobrovský až 5 % až 5 % až 5 % až 5 % až 2,1 % až 10 %
Pilulka 2 % 2 % 1 % 1 % až 9,1 % až 2 %
Smarty až 4 % až 2,8 % až 3,2 % až 3,2 % až 4,5 % až 6,4 %
Zalando Lounge 3 % až 3 % 3 % 4,2 % 6 %
 1. Co je cashback?

  Srovnání 6 cashbacků 2024: Recenze Tipli, Plná peněženka, Refundo…Jednoduše řečeno, cashback je procento z ceny nákupu na internetu, které vám obchodník vrátí zpět přes cashbackový portál na váš účet. Ušetřit tak můžete nejčastěji 2–10 % z nákupu, u některých e-shopů to ale mohou být i desítky procent.

  Pro obchodníka je to jedna z forem reklamy. Specializovaný portál e-shopu přivede zákazníka a vyslouží si za to provizi. Část této provize pak putuje zpět k zákazníkovi. Vydělají na tom všechny tři strany.

  Abyste mohli tento systém využívat, je nutné se zaregistrovat na některém z portálů, které cashback nabízejí. Registrace je zpravidla zdarma a už za ni samotnou můžete získat bonus, který je vám obvykle po dosažení nějaké minimální částky, již získáte provizemi z uskutečněných nákupů, rovněž vyplacen.

  Důležité je, abyste se potom před každým nákupem na internetu proklikli do partnerského e-shopu přes svůj účet na cashbackovém portálu. Při jiném postupu systém nezaznamená váš nárok na odměnu a peníze se vám nepřičtou.

  Některé obchody nabízí nejen cashback, ale také slevové kupóny.

 2. Kde všude lze cashback využít?

  Zapojených e-shopů jsou stovky, jejich počet se liší portál od portálu. Pohybujeme se však mezi 550 až 1 400 partnerskými obchodníky, takže téměř kdekoli, kde běžně nakupujete nebo objednáváte služby, můžete získat svou odměnu:

 3. Tipy, jak chytře využívat cashback

  Cashback za ubytování či elektroniku

  Nezapomeňte jít nakupovat do e-shopu přes cashbackový portál hlavně v případě, kdy pořizujete něco drahého. Například prodejce elektroniky Smarty vám přináší cashback průměrně 4 %. Při nákupu notebooku za 20 tisíc korun to znamená 800 Kč zpět v cashbacku. Bylo by škoda o ně přijít.

  Různé cashbacky = různé odměny

  Porovnejte si, v jakém obchodě dostanete za stejné produkty více cashbacku. Například za lékárenské zboží můžete získat v rámci jednoho portálu cashback 1,5 %, nebo taky 5 %. Z pětistovky tak můžete získat zpátky 7,50 Kč, nebo 25 Kč.

  Rozšíření prohlížeče šetří čas

  Některé portály nabízejí rozšíření prohlížeče. Za jeho přidání vám často přičtou i menší bonus. Co je ale hlavní, díky němu už nikdy nezapomenete na to, že nákupem v e-shopu můžete získat odměnu.

  Mobilní aplikace šetří na cestách

  Pokud rádi nakupujete přes mobil, stáhněte si mobilní aplikaci daného portálu přímo do vašeho chytrého telefonu a můžete sbírat cashback i tam. Navíc budete upozorňováni na nové odměny, slevové akce a kupony.

 4. Podle čeho si vybrat svůj cashback portál

  Než se zaregistrujete na některý z portálů, porovnejte, který vám nejlépe vyhovuje. Obecně nemá smysl používat více cashbackových portálů, je lepší si vybrat jeden a ten doopravdy využívat.

  Počet a druh zapojených e-shopů

  Čím více bude na portálu obchodů, ve kterých pravidelně a rádi nakupujete, tím je pro vás výhodnější bez ohledu na celkový počet partnerských obchodů. Seznam zapojených e-shopů vždy snadno najdete přímo na stránkách jednotlivých cashbacků.

  Minimální výše výplaty

  Liší se, jakou minimální částku vám portál vyplatí na účet, někde je to už od 1 Kč (můžete si tedy peníze nechat poslat po každém nákupu hned ve chvíli, kdy je odměna potvrzená), jinde musíte dosáhnout vyšší celkové hodnoty, dokonce i v řádu stokorun.

  Platnost odměny

  Dejte pozor na to, aby vám naspořené peníze nepropadly. Na některých portálech je platnost kreditů neomezená, jinde o ně ale můžete přijít třeba po uplynutí 12 měsíců od poslední aktivity.

  Bonusy a podmínky jejich vyplácení

  U některých portálů můžete získat odměnu za registraci nebo přivedení nového uživatele. Zkontrolujte si ale podmínky, získání bonusu mnohdy není tak jednoduché, jak to vypadá. Výplata bonusů je pak další kapitola, bývá totiž často podmíněna naspořením určité částky z uskutečněných nákupů. U tohoto druhu odměn je tak větší nebezpečí, že propadnou.

  Věrnostní program

  Pokud nakupujete na internetu často, vyplatí se je prozkoumat. Díky věrnostním programům můžete získat další peníze navíc.

 5. Další praktické informace o cashbacku

  Výše provize

  Provize se obvykle pohybuje v jednotkách, výjimečně v desítkách procent. U jednotlivých obchodů se její výše liší, lišit se může i v rámci sortimentu jednoho obchodu. Vždy se vypočítává z částky bez DPH, dopravy a dalších doplňkových služeb.

  Proces schvalování odměny

  Odměnu na účet nedostanete hned. Většinou sice nejpozději do 48 hodin vidíte, jakou částku jste posledním nákupem získali, potvrzená (tedy k dispozici pro vyplacení) ale bude v řádu týdnů, u zahraničních e-shopů i měsíců. To je hlavně kvůli tomu, že máte zákonný nárok na vrácení zboží bez udání důvodu do 14 dnů od převzetí objednávky. Obchodníci tedy čekají na uplynutí této lhůty, než váš nákup potvrdí.

  Jakmile bude částka potvrzená obchodníkem, můžete si ji nechat poslat na účet. Přijde potom obvykle během 2-3 pracovních dní. U některých portálů je ale potřeba počkat na dosažení minimální výše peněz k vyplacení.

  Několik úskalí cashbacku

  Občas vám nemusí být odměna přiznána vůbec. Cashbackové portály se shodují na nejčastějších příčinách:

  • Neproklikli jste se do obchodu přes svůj účet na cashbackovém portálu: Zpětně už bohužel obvykle nelze odměnu započítat.
  • Sice jste se zdárně proklikli, ale nákup jste odložili na později: Po přesměrování je třeba nákup hned dokončit. Pokud vás něco zdrželo nebo jste přepínali mezi různými kartami v prohlížeči, raději začněte znovu od začátku.
  • Funkčnost cashbacku může ovlivnit doplněk na blokování reklam (např. AdBlock), stejně tak anonymní režim prohlížeče: Při nákupu je nepoužívejte.
  • Obchody nemusejí poskytovat cashback na celý sortiment: Doporučujeme seznámit se s podmínkami daného e-shopu.
  • Využili jste při nákupu nějaký slevový kupón nebo kód: Některé e-shopy mají v podmínkách, že v takovém případě cashback nepřiznávají. Výjimkou bývají slevové kódy, které poskytuje přímo váš cashbackový portál.

Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.