Online hudba zdarma: Srovnání Spotify, Deezer, Google Play a Apple Music

Streamování hudby online nabízí řada služeb v čele se Spotify, Deezerem, YouTube a Google Play. V katalogu mají desítky milionů skladeb, některé z nich lze s reklamou poslouchat zdarma. Za měsíční předplatné kolem 150 Kč se jejich možnosti rozšiřují. Která služba je nejlepší a jak jednoduchým trikem ušetřit až 70 % z ceny předplatného?

Porovnání Spotify, Deezer, Google Play a Apple Music 2021

Všechny srovnávané služby nabízí aplikaci pro mobilní telefony a současně nabízí prémiové předplatné zdarma na období prvních 30–90 dní. Přehrávání hudby bez připojení k internetu je většinou možné pouze s placeným předplatným.

SlužbaŠířka knihovnyOffline módZdarma s reklamouMěsíční předplatné
Amazon Music2 000 000, za příplatek 40 000 000AnoNe300 Kč
Apple Music60 000 000AnoNe149 Kč
Deezer56 000 000AnoAno165 Kč
Google Play40 000 000AnoNe149 Kč
MusicJet?AnoAno149 Kč
SoundCloud125 000 000AnoAnozdarma
Spotify50 000 000AnoAno153 Kč
YouTubeAnoAno149 Kč

Trik, jak ušetřit na prémiovém předplatném

Online hudba zdarma: Srovnání Spotify, Deezer, Google Play a Apple MusicVětšina online streamovacích služeb nabízí zvýhodněné rodinné předplatné. Cena v přepočtu za jednoho uživatele bývá výrazně nižší než v případě samostatného předplatného.

Domluvte se v rodině nebo ve skupině přátel a sdílejte toto předplatné mezi sebou. Třeba u Spotify tak budete platit namísto 240 Kč8.99 € měsíčně pouze 38 Kč.

1Amazon Music

Amazon MusicTaké Amazon nabízí streamování hudby. Pokud jste členy klubu Amazon Prime, můžete poslouchat kolem 2 milionů skladeb. Samotná hudba placená není, ovšem členové Amazon Prime platí celkově 303 Kč12.99 $ za měsíc. Členství skýtá řadu výhod jako poštu zdarma, vedle streamování hudby také volný přístup k e-knihám, filmům, pořadům a dalším.

Pokud chcete zvýšit počet dostupných skladeb na 40 milionů, máte možnost využít službu Amazon Music Unlimited. Za tu zaplatíte o dalších 186 Kč7.99 $ v rámci služby. Zkušební verze je 30 dnů.

Pokud nejste členy klubu Amazon Prime, můžete si i tak pořídit službu Music Unlimited s více než 40 miliony skladbami. Pro vás bude služba dostupná za 233 Kč9.99 $ měsíčně. Zkušební nezávazná verze zdarma je na 30 dnů.

Vedle předplatného zde můžete také nakupovat jednotlivé skladby a alba stejně jako např. na Google Play.

2Apple Music

Apple MusicVíce než 60 milionů skladeb a nejrůznějších interpretů se nachází v katalogu Apple Music. K dispozici jsou jak méně známí nadějní interpreti, tak ostřílené hvězdy světového formátu, novinky i hudba minulých dekád. Kromě skladeb a alb zde můžete sledovat také koncerty, pořady a poslouchat rádia.

Dostupnost této služby je na mobilních zařízeních s iOS a Android, hudbu můžete stahovat i přes iTunes přímo z mobilu. Stejně tak na Mac a PC.

Vedle nabízené hudby od Apple Music můžete poslouchat i hudbu, kterou jste získali jinde, ale máte ji uloženou ve své aplikaci iTunes. To vše tvoří velkou hudební sbírku. Nákup hudby z Apple Music pak můžete provádět i přímo přes program iTunes, ke stažení zdarma na Apple.com.

Nezávazná zkušební doba zdarma je na celé tři měsíce. Čas od času lze získat i delší zkušební dobu – například prostřednictvím Alza.cz si je možné stáhnout promo kód, který umožní využívat Apple Music 4 měsíce. Poté činí poplatek 149 Kč měsíčně pro jednotlivce, rodinný tarif až pro 6 lidí vychází na 229 Kč a tarif pro studenty na 69 Kč. Poslech je možný online i offline (ke stažení), poslech je bez reklam a jiných omezení. Samozřejmostí je vytváření playlistů a sdílení poslechu mezi kamarády přes sociální sítě.

3Deezer

DeezerHudební streamovací služba Deezer obsahuje přes 56 milionů skladeb všech žánrů a dekád včetně nejnovějších hitů. Umožňuje hudbu jak poslouchat, tak i stahovat do počítače, tabletu či mobilu.

Využívat můžete předpřipravené playlisty, ale můžete vytvářet také své vlastní. K dispozici je služba Flow, která sleduje vaše playlisty a doporučuje vám hudbu, která by se vám mohla líbit. Najdete zde také texty svých oblíbených skladeb.

Deezer funguje na všech platformách – Android, iOS, Windows Phone, na desktopu i tabletu.

K dispozici jsou tarify Deezer Free, Premium a Family. Dezeer Family je prvních 30 dnů služba zdarma v rámci zkušebního období. Využívat může až 6 osob za 249 Kč měsíčně.

Deezer Premium je zpoplatněn částkou 165 Kč za měsíc, přičemž v rámci akční nabídky je za první 3 měsíce naúčtován pouze 1 měsíc, tedy 165 Kč. Hudba je k dispozici bez reklam, offline a neomezeně. Studenti vlastnící průkaz ISIC získají na tento tarif 50% slevu.

4Google Play

Google PlayGoogle Play je univerzální obchod, který nabízí aplikace a digitální obsah na zařízení všeho druhu. Jednou ze sekcí Google Play je také hudba, hudební knihovna čítá přes 40 milionů skladeb. K využívání služeb Google Play musíte být zaregistrováni a mít účet na Google.

Jsou dvě možnosti, jak získat hudbu z Google Play Music. První možností je nákup a stažení jednotlivých položek, přičemž některá vybraná alba a skladby jsou nabízeny zdarma, jiné položky mají stanovenou svou cenu. Nákup provádíte klasicky jako na e-shopu.

Druhou možností jak poslouchat a stahovat hudbu je předplatné. Google play nabízí zkušební dobu 1 měsíc, po tuto dobu můžete poslouchat hudbu zdarma a poté pokračovat měsíčním poplatkem. Ve zkušební době jsou však některá omezení jako reklamy, nemožnost offline poslechu, nemožnost přeskakování skladeb a jiné. Veškerá omezení opadnou po přechodu na placenou službu.

Předplatné Google Play Music má dvě varianty – pro jednotlivce a rodinný tarif. Jednotlivec za měsíc zaplatí 149 Kč. Rodinný tarif může být rozdělen až pro 6 osob a vychází dohromady na 224 Kč za měsíc.

Podle nejnovějších informací Hudbu Google Play brzy nahradí YouTube Music.

5MusicJet

MusicJetMusicJet je česká internetová hudební knihovna a přehrávač, prostřednictvím které máte přístup k milionům skladeb českých i zahraničních. Můžete je zdarma poslouchat bez stažení na pevný disk. Poslouchat můžete v internetovém prohlížeči, na tabletu nebo v telefonu (Android 4.0 a vyšší, Windows Phone 7 a vyšší a iOS 6.0 a vyšší). MusicJet slouží i jako e-shop, je možné hudbu kupovat a stahovat.

Poslech hudby zdarma je možný po stažení jednoduché aplikace, která obsahuje knihovnu skladeb, zde si můžete libovolně tvořit seznamy dle vlastních priorit. Služba je sice zdarma, vyskytují se tu však reklamy a hudbu lze poslouchat pouze, pokud jste připojeni k internetu. Dostupná je ale i plná verze, která umožňuje poslech offline (bez připojení k internetu) a odstraňuje reklamy, poplatek činí 149 Kč za měsíc.

6Soundcloud

SoundCloudSpecifickou hudební stránkou je Soundcloud. Specifická je tím, že zde také neznámí autoři mohou nahrávat své zvukové nahrávky, které si můžete poslechnout a vybrané skladby i stahovat. Pokud tedy hledáte novou hudbu a chcete podpořit i méně známé autory, vyzkoušejte tento web, stačí se zaregistrovat.

Poslech skladeb je bezplatný. Skladby je zde možné také komentovat a sledovat zájem o ně. Oblíbené skladby a autory si můžete ukládat, vracet se k nim a vytvářet playlisty.

Vedle amatérských a méně známých interpretů zde naleznete ale taky profily autorů světově známých (Moby, Sonic Youth, Beck atd.)

7Spotify

SpotifyMiliony skladeb zdarma jsou k nalezení na streamovací službě Spotify. Hudební knihovna obsahuje všechny žánry, hudbu nejnovější i starší. Poslouchat můžete i Spotify radio a tvořit nespočet vlastních i předpřipravených playlistů. K poslechu lze využít PC, mobil i tablet.

Spotify nabízí službu zdarma Spotify Free, stačí se zaregistrovat a začít vytvářet kolekce z nabídky více než 50 milionů skladeb. Tato služba má však určitá omezení, a to reklamy, absenci poslechu offline a na mobilu je omezeno přeskakování skladeb v playlistu. Kvalita hudby je také o něco nižší.

Placená verze Spotify Premium nabízí hudbu bez omezení, poslech offline, bez reklam a ve vysoké kvalitě. Zkušební verze zdarma je 30 dnů. Poplatek poté činí 160 Kč5.99 € za měsíc. Pro páry bydlící na stejné adrese je určen tarif Duo za 213 Kč7.99 € za měsíc.

Spotify nabízí také rodinný tarif Premium for Family, a to za 240 Kč8.99 € na měsíc. Lze ho sdílet až mezi 6 lidmi (včetně vás), kdy si každý přehrává svoji vlastní hudbu.

Výhodný tarif pořídí studenti vysokých škol. Ti mají Spotify Premium o 50 % levnější, tudíž za 80 Kč2.99 € . Musí se ale prokázat platným ověřovacím dokumentem.

8YouTube

YouTubeŽe je možnost si na YouTube pouštět zdarma neomezeně libovolné skladby, pravděpodobně každý ví. YouTube ale skrývá i další možnosti.

Na své si přijdou ti, kteří hledají hudbu a zvukové efekty ke svým videím. Na YouTube se nachází v sekci Studio pro autory velká Zvuková knihovna, ve které najdete spoustu různých zvuků a hudby, kterou můžete zdarma využít ke tvorbě vlastních videí. Můžete hledat podle žánru, nálady, nástroje, doby trvání nebo autora.

Na YouTube si můžete vytvářet také vlastní playlisty oblíbených skladeb, které si můžete kdykoliv přehrávat.

Služba YouTube Music Premium svým uživatelům nabízí za 149 Kč měsíčně hudbu bez reklam, přehrávání v offline režimu a se zamknutou obrazovkou. Rodinné předplatné, které zahrnuje přístup ke službě až pro 6 rodinných členů, stojí 229 Kč měsíčně. Studenti mohou účet využívat za měsíční poplatek ve výši 79 Kč. Službu je možné vyzkoušet na 30 dnů zdarma.

Na 179 Kč měsíčně pak vychází služba YouTube Premium, která kombinuje YouTube Music Premium a klasický YouTube bez reklam. Rodinné předplatné činí 269 Kč, kdy je možné využívat až 6 účtů rodinnými příslušníky, studenti platí za účet 109 Kč měsíčně.

Nedávno redakci Skrblíka kontaktoval pan Šmejdík se zajímavým návodem, jak ušetřit za předplatné YouTube Premium. Nášemu čtenáři se podařilo měsíční poplatek snížit až na 10 Kč měsíčně. Návod je dostupný v článku: YouTube Premium za 10 Kč měsíčně: Návod jak ušetřit a zbavit se reklam.

Bezplatná verze YouTube Music je dostupná pro operační systém AndroidiOS. Poslech je ale přerušován reklamou, hudba nejde stahovat do offline režimu a přehrávání je možné pouze se zapnutou obrazovkou.