Vzory zdarma

Poštovní poukázka C zdarma ke stažení

Předtisk poštovní poukázky C se využívá při odesílání peněžní částky v hotovosti adresátovi, kterému bude rovněž vyplacena v hotovosti. Předtisk se vyplňuje buď strojově, nebo čitelným hůlkovým písmem propisovací tužkou. Vyplňují se pouze bíle podbarvená pole, která jsou následně zpracována počítačem.

Odesílatelem i příjemcem poštovní poukázky C může být jak fyzická, tak i právnická osoba. Poukázku lze snadno provázat s podacím lístkem, a lze ji tak využít například při proplácení záloh a podobně.

Posílaná částka se uvádí v Kč a zarovnává se k pravému okraji formuláře; je-li v celých korunách, na místo haléřů se doplní dvě nuly, přičemž nevyplněná políčka nalevo od částky se zaplní pomlčkami. Platbu lze současně omezit, a to několika možnými způsoby. Lze například zvolit možný termín pro výplatu částky, zaslat ji do vlastních rukou, popř. si vyžádat dodejku od poštovní poukázky C.

Náležitosti poštovní poukázky C

Využije ji každý, kdo potřebuje poslat peněžní částku v hotovosti adresátovi.

Forma

Pro poukázku je pevně stanoveném formulář, který je nutno dodržet a nejlépe vyplnit hůlkovým písmem, jelikož údaje jsou zpracovávány strojně.

Nutné náležitosti

Potřebné údaje k vyplnění jsou stanoveny na formuláři – posílaná částka, identifikace adresa odesílatele, adresa příjemce, účel platby a částka vyplněná slovy.

Případně lze platbu omezit termínem pro výplatu nebo například omezit doručením do vlastních rukou.

Na co si dát pozor

Vyplňování se řídí přesnými pravidly – částka v pravém horním rohu se zarovnává k pravému okraji a políčka před částkou se proškrtávají dvojitými vodorovnými čarami – pokud nejsou haléře vepíší se dvě nuly.

Kam doručit

Poukázka se doručí na jakoukoliv pobočku České pošty.

Vzor “Poštovní poukázka C” zdarma ke stažení

Vzor poštovní poukázky C je vám k dispozici zdarma ke stažení.

Stáhnout zdarma poštovní poukázku C

Mohlo by vás zajímat…

Vaše zkušenosti Poštovní poukázka C

Diskuze Poštovní poukázka C