Pojištění psa a kočky → Srovnání 2024: Generali Česká pojišťovna, ČPP, Slavia

Petr Novák
Publikováno 11. prosince 2023
 • Pojištění psů a koček nabízí několik pojišťoven
 • Produkt chrání majitele v případě způsobení škody nebo když zvíře musí podstoupit zákrok u zvěrolékaře
 • Majitelům pojištěných zvířat bývá vyplaceno odškodnění také po uhynutí nebo nuceném utracení zvířete

Pojištění psů a kočekPojištění v Česku nabízí hned několik společností. U všech společností se pojištění vztahuje na veterinární léčbu a operační zákroky. Cena pojistného se odvíjí primárně od věku a velikosti zvířete. Začíná zhruba na 1 000 Kč u koček a 1 200 Kč u psů.

Spočítat cenu pojištění psa nebo kočky si můžete na webu ChytrýHonza.cz.

 1. Generali Česká pojišťovna: Pojištění psů a koček Mazlíček

  GeneraliPojištění domácích mazlíčků od Generali České pojišťovny s názvem Mazlíček je k dispozici ve 3 variantách (Start, Standard a Exlusive). Výše spoluúčasti je 10 % (minimálně 500 Kč).

  Pojištění se vztahuje na léčení úrazu nebo nemoci, 2 varianty pojištění zahrnují rovněž pojištění nadstandardních nákladů na léčení a pojištění asistence. Nejdražší pojištění Exklusive obsahuje pojištění pro případ smrti.

  Pojištěné zvíře musí být označeno čipem či tetováním. Věkový limit u psů s hmotností do 40 kg je 10 let, u psů těžších 40 kg maximálně 6 let. Aby mohla být pojištěna kočka, nesmí být starší 8 let. Pojištění platí po celé Evropě kromě Ruska, Ukrajiny, Běloruska a dalších východoevropských a kavkazských zemí uvedených na webu pojišťovny.

  Výhody a nevýhody

  • Výhodný věkový limit u lehčích psů
  • Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zvířetem
  • 22 % sleva při sjednání online
  • Základní spoluúčast 10 % (roste s věkem zvířete)
  • Nevýhodný věkový limit u těžších psů
 2. Česká podnikatelská pojišťovna: Pojištění psů HAFAN

  Pojištění psa a kočky → Srovnání 2024: Generali Česká pojišťovna, ČPP, Slavia

  Česká podnikatelská pojišťovna nabízí pojištění nákladů na veterinární léčbu a léky při nemoci nebo úrazu psa, také náklady spojené s akutním onemocněním a s případnou hospitalizací.

  Pojistit je možné psy ve věku od 3 měsíců do 8 let. Pes musí být čipovaný a registrovaný. Pojistnou částku si vyberete z pěti variant limitů (10 000 až 50 000 Kč). Pojištění platí na území ČR a je možné ho za příplatek rozšířit na celou Evropu.

  Pojištění asistenčních a canisterapeutických psů sjednává Česká podnikatelská pojišťovna za výhodnější cenu.

  Výhody a nevýhody

  • Na výběr 5 variant pojistných limitů
  • Pojištění zahrnuje i uhrazení nákladů při případné hospitalizaci
  • Základní spoluúčast od 1 000 Kč
 3. ČSOB pojišťovna: Pojištění psů a koček PetExpert

  Pojištění psa a kočky → Srovnání 2024: Generali Česká pojišťovna, ČPP, Slavia

  ČSOB pojišťovna přináší pojištění psů a koček PetExpert, které hradí náklady na léčbu mazlíčka v případě úrazu nebo nemoci. Dále jsou hrazeny také operace, pooperační péče, léky a hospitalizace.

  V rámci léčby platíte spoluúčast 10 %, zbytek nákladů uhradí ČSOB pojištovna. V případě potíží vašeho mazlíčka, navštivte smluvního veterináře PetExpert (pojištění zahrnuje 85 % ordinací v České republice).

  Pojistit je možné zvíře ve věku od 50 dnů do 6-10 let dle plemene a musí být zároveň očipované. Vybrat si můžete ze 4 pojistných programů, kdy některé z nich zahrnují i pojištění nákladů na nalezení, opatrování, či na ztrátu a krádež. Psa lze pojistit až do limitu 120 000 Kč za rok, kočku do 90 000 Kč za rok.

  Výhody a nevýhody

  • Na výběr 4 pojistné programy u psa i kočky
  • Pojištění zahrnuje i uhrazení nákladů při případné hospitalizaci
  • Základní spoluúčast 10 %
 4. Slavia pojišťovna: Pojištění pejsek a kočička

  Pojištění psa a kočky → Srovnání 2024: Generali Česká pojišťovna, ČPP, SlaviaSlavia pojišťovna nabízela pojištění psů a koček ve třech variantách s různou šíří krytí, pojištění se již nesjednává, aktuálně je pojištění platné pouze u dříve uzavřených smluv.

  U varianty A je roční limit pojistného plnění pro léčbu nemocí 10 000 Kč a pro léčbu úrazu 20 000 Kč, ve variantě B jsou částky navýšeny na 20 000 Kč, resp. na 40 000 Kč. Nejvyšší krytí nabízí varianta C, kde limit u léčby nemocí dosahuje 30 000 Kč a u léčby úrazu 60 000 Kč. Navíc je propláceno náhradní ubytování při onemocnění majitele a inzerce při hledání ztraceného zvířete.

  Minimální věk pojištěného psa či kočky je 6 měsíců. Pro uzavření pojištění je nutné mít mimo jiné vyplněný Dotazník potvrzený veterinářem, že zvíře je zdravé. Musí být označeno čipem nebo tetováním a mít platný Pas zvířete v zájmovém chovu nebo Očkovací průkaz.

  Výhody a nevýhody

  • Možnost pojištění psa i kočky
  • Zahrnuto pojištění hledání ztraceného zvířete a náhradního ubytování nebo náhradní péče
  • Maximální vstupní věk pro psy a kočky je 8 let (5 let v případě pojištění úhynu)
  • Spoluúčast 1 000 Kč v případě každé pojistné události u veterinární péče
  • Pojištění se již nesjednává, platné je pouze u dříve uzavřených smluv

Sjednání pojištění přes internet vyjde levněji

Při volbě pojištění psů a koček u Generali České pojišťovny doporučujeme sjednání přes internet, které je zvýhodněno slevou 22% z ceny pojistného.

Důležitou podmínkou pro sjednání pojištění zvířete je jeho označení čipem nebo tetováním. Jednotlivé produkty pojišťoven mají rovněž některé další charakteristické vlastnosti.

Pojištění psů a koček u Generali České pojišťovny je nejkomplexnějším pojištěním psů a zvířat na českém trhu. Kromě léčby a veterinárního zákroku je pojištěn úhyn zvířete, jeho utracení a škody způsobené jeho chováním. Počet pojistných událostí za kalendářní rok není omezen.

Pozor na podmínky smlouvy

Před podpisem smlouvy si důkladně pročtěte veškeré její podmínky. Často se v nich objevují výluky na situace, které nejsou pojištěny.


Sk
Socializace kočky z útulku v rodině - Catio.cz 10.05.2019 – 08:01

[…] Zkoumání “historie” kočky je užitečné i kvůli prodělaným úrazům, traumatickým zážitkům (zejména spojeným s příchodem do útulku) nebo nemocem (nejdůležitější je vědět, zda byla testována na FeLV/FIV). Doporučuje se mít vyhledaného veterináře ještě před dovezením mazlíka domů, ideálně takového, který je obeznámen s příběhem vaší kočky. U mladších zvířat můžete zvážit pojištění mazlíčků. […]

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.