Pojištění psa a kočky → Srovnání 2024: ČSOB pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, ČPP

Petr Novák
Publikováno 1. dubna 2024
 • Pojištění psů a koček nabízí několik pojišťoven
 • Produkt chrání majitele v případě způsobení škody nebo když zvíře musí podstoupit zákrok u zvěrolékaře
 • Majitelům pojištěných zvířat bývá vyplaceno odškodnění také po uhynutí nebo nuceném utracení zvířete

Pojištění psů a kočekPojištění v Česku nabízí hned několik společností. U všech společností se pojištění vztahuje na veterinární léčbu a operační zákroky. Cena pojistného se odvíjí primárně od věku a velikosti zvířete. V základní verzi se dá pojištění pořídit zhruba od 250 Kč měsíčně u koček a 400 Kč měsíčně u psů.

 1. Generali Česká pojišťovna: Pojištění psů a koček Mazlíček

  GeneraliPojištění domácích mazlíčků od Generali České pojišťovny s názvem Mazlíček je k dispozici ve 3 variantách (Start, Standard a Exclusive). Výše spoluúčasti je 10 % (minimálně 500 Kč).

  Pojištění se vztahuje na léčení úrazu nebo nemoci, 2 varianty pojištění zahrnují rovněž pojištění nadstandardních nákladů na léčení a pojištění asistence. Nejdražší pojištění Exclusive obsahuje pojištění pro případ smrti.

  Pojištěné zvíře musí být označeno čipem či tetováním. Věkový limit u psů s hmotností do 40 kg je 10 let, u psů těžších 40 kg maximálně 6 let. Aby mohla být pojištěna kočka, nesmí být starší 8 let. Pojištění platí po celé Evropě kromě Ruska, Ukrajiny, Běloruska a dalších východoevropských a kavkazských zemí uvedených na webu pojišťovny.

  Výhody a nevýhody

  • Výhodný věkový limit u lehčích psů
  • 20% sleva při sjednání online
  • Pojištění je platné v zemích EU
  • Základní spoluúčast 10 % (roste s věkem zvířete)
  • Nevýhodný věkový limit u těžších psů
 2. Česká podnikatelská pojišťovna: Pojištění psů HAFAN

  Pojištění psa a kočky → Srovnání 2024: ČSOB pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, ČPP

  Česká podnikatelská pojišťovna nabízí pojištění nákladů na veterinární léčbu a léky při nemoci nebo úrazu psa, také náklady spojené s akutním onemocněním a s případnou hospitalizací.

  Pojistit je možné psy ve věku od 3 měsíců do 8 let. Pes musí být čipovaný a registrovaný. Pojistnou částku si lze vybrat z pěti variant limitů (10 000 až 50 000 Kč). Pojištění platí na území ČR a je možné ho za příplatek rozšířit na celou Evropu.

  Pojištění asistenčních a canisterapeutických psů sjednává Česká podnikatelská pojišťovna za výhodnější cenu.

  Výhody a nevýhody

  • Na výběr 5 variant pojistných limitů
  • Pojištění zahrnuje i uhrazení nákladů při případné hospitalizaci
  • Základní spoluúčast od 1 000 Kč
 3. ČSOB pojišťovna: Pojištění psů a koček PetExpert

  Pojištění psa a kočky → Srovnání 2024: ČSOB pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, ČPP

  U ČSOB pojišťovny je dostupné pojištění psů a koček PetExpert. Pojišťovna v rámci pojistky hradí náklady na léčbu mazlíčka v případě úrazu nebo nemoci, operaci, pooperační péči, léky a hospitalizaci.

  V rámci léčby se platí spoluúčast ve výši 10 %, zbytek nákladů uhradí ČSOB pojištovna. V případě potíží je třeba navštívit smluvního veterináře PetExpert (pojištění zahrnuje 85 % ordinací v České republice).

  Pojistit je možné zvíře ve věku od 50 dnů do 6–10 let dle plemene, zvíře musí být očipované. K dispozici jsou 4 pojistné programy, všechny zahrnují pojištění odpovědnosti za škodu až do výše 2 000 000 Kč. Některé zahrnují i pojištění nákladů na nalezení, opatrování nebo na ztrátu a krádež. Nejvyšší roční limit plnění u psa je 120 000 Kč, u kočky 90 000 Kč, tj. do této výše je možné pojištění v daném roce čerpat. Pokud klient limit vyčerpá, další výdaje hradí sám. Limit se obnoví až při výročí smlouvy.

  Výhody a nevýhody

  • Na výběr 4 pojistné programy u psa i kočky
  • Pojištění odpovědnosti za škodu až do výše 2 000 000 Kč
  • Pojištění zahrnuje i uhrazení nákladů při případné hospitalizaci
  • Základní spoluúčast 10 %, minimálně 1 000 Kč na diagnózu
  • Pojištění odpovědnosti se nevztahuje na pronajaté nebo půjčené věci, osobní věci majitele, resp. blízkých osob
 4. Slavia pojišťovna: Pojištění pejsek a kočička

  Pojištění psa a kočky → Srovnání 2024: ČSOB pojišťovna, Generali Česká pojišťovna, ČPPSlavia pojišťovna nabízela pojištění psů a koček ve třech variantách s různou šíří krytí, pojištění se ale již nesjednává, aktuálně je pojištění platné pouze u dříve uzavřených smluv.

Sjednání pojištění přes internet vyjde levněji

Při volbě pojištění psů a koček u Generali České pojišťovny doporučujeme sjednání přes internet. Na pojistném tak ušetříte 20%.

Pozor na podmínky smlouvy

Před podpisem smlouvy si důkladně pročtěte veškeré její podmínky. Často se v nich objevují výluky na situace, které nejsou pojištěny.


Sk
Socializace kočky z útulku v rodině - Catio.cz 10.05.2019 – 08:01

[…] Zkoumání “historie” kočky je užitečné i kvůli prodělaným úrazům, traumatickým zážitkům (zejména spojeným s příchodem do útulku) nebo nemocem (nejdůležitější je vědět, zda byla testována na FeLV/FIV). Doporučuje se mít vyhledaného veterináře ještě před dovezením mazlíka domů, ideálně takového, který je obeznámen s příběhem vaší kočky. U mladších zvířat můžete zvážit pojištění mazlíčků. […]

Odpovědět

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.