, Slevy pro studenty 2019 → ISIC, Alza, České dráhy, McDonald's… - Skrblík.cz

Slevy pro studenty 2019: ISIC, Alza, České dráhy, McDonald’s…

Slevy a cenová zvýhodnění pro studenty nabízí obrovské množství obchodníků. Ušetřit se tak dá za dopravu, zábavu nebo nákup pomůcek potřebných ke studiu!

1Studentská průkazka na vlak a autobus aneb Žákovský průkaz

Studenti, kteří pravidelně dojíždí do školy, mají právo na slevu z jízdného – bez ohledu na to, jestli dojíždí autobusem nebo vlakem.

  • Výše slevy se liší v závislosti na věku studenta: žáci do 15 let platí jen 35 % z ceny jízdného (sleva tak činí 65 %), studenti od 15 do 26 let platí 55 % z ceny jízdného (poskytnutá sleva je 45 %).
  • Sleva platí pro cesty autobusem a vlakem – oficiálně pouze mezi místem trvalého bydliště a obcí, v níž sídlí navštěvovaná škola. Průkaz je samozřejmě možné využít na část cesty. Pokud například bydlíte v Praze a studujete v Ostravě, můžete na žákovský průkaz bez obav cestovat pouze do Pardubic. Vždy by však mělo platit, že cestujete po nejkratší nebo časově nejvýhodnější trase mezi oběma městy.
  • Při potvrzování průkazu u libovolného dopravce bývá trvalé bydliště kontrolováno na základě předloženého osobního dokladu (občanského průkazu nebo cestovního pasu).
  • Žákovský průkaz se obvykle předkládá při každé jízdě přímo v dopravním prostředku.
  • Studentskou průkazku je možné využívat po celý školní či akademický rok, tj. až do konce června, resp. do konce října u studentů vysokých škol. V průběhu letních prázdnin na žákovský průkaz cestovat nelze.
  • Cena studentského průkazu jsou 2 Kč. Vyplněný průkaz s aktuální fotografií je třeba potvrdit nejprve ve škole a poté u libovolného dopravce. Za potvrzení se platí jednorázový poplatek 40 – 50 Kč.
  • U žáků a studentů dojíždějících do školy vlaky Českých drah doporučujeme žákovský/studentský průkaz kombinovat s In-kartou.

2Jízdenky do vlaků Regiojet se slevou 10 %, do autobusů Student Agency se slevou 15 %

Slevu 10 % ze základní sazby jízdného nabízí studentům do 29 let včetně společnost Regiojet. Stačí předložit průkaz ISIC, kartu ALIVE nebo Evropskou kartu mládeže EYCA.

Prakticky za stejných podmínek je možné získat slevu 15 % do žlutých autobusů Student Agency.

3Studentské slevy v kinech CineStar a Cinema City

Pro získání slevy v kinech Cinestar a Cinema City stačí předložit studentskou průkazku, ISIC, nebo obdobný průkaz.

Cinestar nabízí studentům slevu ve výši 10 – 30 Kč, nižší úspora se týká filmových tipů, více mohou ušetřit na klasických 2D filmech. Dodatečnou úsporu 20 Kč je možné získat členstvím v Cinestar Clubu.

Cinema City poskytuje studujícím jednotnou slevu 40 Kč na promítání 2D i 3D filmů. Dalších 20 Kč je možné ušetřit registrací do Cinema City Clubu.

4Slevy pro studenty v McDonalds

Restaurace McDonalds nabízejí slevy výhradně studentům s platnou kartou ISIC.

Zakoupit s kartou ISIC si můžete například:

  • 2x Cheeseburger a malý sycený nápoj za 55 Kč
  • Velké McMenu za 99 Kč
  • McMuffin se slaninou a vajíčkem za 35 Kč

Fanouškům tohoto fast-foodu doporučujeme sledovat naše slevové kupóny do McDonalds.

5Studentské slevy v KFC

Konkurenční KFC nabízí studentům s kartou ISIC, nebo Alive slevu na 2 ks sendvičů. Za 110 Kč si mohou vybrat libovolnou kombinaci obložené pšeničné tortilly Twister a kuřecích prs v pálivé omáčce a sezamové bulce Zinger.

6Knihkupectví Neoluxor: Sleva 10 % pro držitele karet ISIC

Síť knihkupectví Neoluxor nabízí studentům s platnou kartou ISIC slevu 10 % na veškerý sortiment zboží.

7Obecné slevy na kulturní, sportovní a zábavní akce

Cenově zvýhodněné vstupenky pro studenty dnes nabízí většina pořadatelů kulturních, sportovních či zábavních akcí. Sleva se obvykle pohybuje v rozmezí od 10 do 50 %, přičemž je nutné se prokázat průkazem studenta, indexem, potvrzením o studiu atp.

To platí také pro zahraničí. K prokázání statutu studenta je nejjistější mezinárodně uznávaný průkaz ISIC, ve většině případů je ale sleva poskytnuta na obyčejný studentský průkaz vydaný školou.

8Studentské jízdné ve Skandinávii

V některých zemích mohou čeští studenti cestovat na libovolných trasách za cenu jízdného se studentskou slevou. Zajímavá v tomto ohledu je například Skandinávie, kde se sleva vztahuje na všechny osoby mladší 26 let.


>