Kreditní karty s bonusem 2021: Přehled slev a výhod

Kreditní karty jsou pro banky lukrativní produkt, a tak nabízí klientům za zřízení štědré odměny. Skrblík vám přináší přehled těchto kreditních karet s bonusem. Nenaleznete zde všechny karty s výhodami, ale jen ty, které dle nás dávají alespoň trochu smysl.

1MALL Pay: Skipovací karta se slevou 10 %

Se skipovací kartou MALL Pay získáte 10 % na první nákup na MALL.cz, maximální výše slevy je 500 Kč. Kartou je možné platit na internetu i v každém obchodě, který akceptuje karty Mastercard. Karta nabízí výběry hotovosti zdarma u bankomatů ČSOB nebo kdekoli v zahraničí.

Karta je vydávána k placeným účtům služby MALL Pay. Výhodou MALL Pay je možnost nákupu bez platby předem. Zboží si nejdříve prohlédnete, vyzkoušíte a zaplatíte jej do 14 dní, nebo v rámci měsíčního vyúčtování až do 50 dní.

MALL Pay nabízí 4 varianty účtu:

  • Účet Na zkoušku s platbou MALL Pay na e-shopech je forma úvěru, která se nezapisuje do žádného úvěrového registru. Ověření probíhá pouze formou SMS. Za objednávky v e-shopech, které službu podporují, se platí do 14 dní (30 dní pro členy klubu Pro děti na Mall.cz). Úvěrový limit je 5 000 Kč. Služba je zcela zdarma. 
  • Účet Start nabízí až 50 dní na zaplacení všech nákupů a limit 50 000 Kč, u jeho založení se již ověřuje bonita v úvěrových registrech. Vedení účtu je zdarma.
  • K účtu Plus je vydávána skipovací karta, která umožňuje platbu ve všech e-shopech i v kamenných prodejnách, limity jsou stejné jako u základního účtu Start. Součástí služby je uvítací sleva 10 % na MALL.cz a dvakrát za rok řemeslník do domu zdarma. Cena je 39 Kč za měsíc.
  • Účet Komplet za cenu 89 Kč/měsíc nabízí podobný rozsah služeb jako účet Plus, navíc zahrnuje dopravu objednávek na výdejny zdarma. 

2mKreditka Plus: 1 % z plateb zpět

mBank nabízí tři kreditní karty, nejzajímavější z nich je mKreditka Plus. Při mobilních platbách s ní získáte 1 % z útraty zpět, vratka se připisuje na spořicí účet mSpoření.

Všechny karty jsou součástí programu Můj Mastercard, u vybraných partnerů lze využít slevy až 30 %.

První tři měsíce je správa karty zdarma. Poté je vedení zdarma jen v případě obratu plateb kartou alespoň 4 000 Kč, při nedodržení podmínky se platí 59 Kč. Bezúročné období u karty je až 54 dnů, úroková sazba u karty je 23,80 % p. a.

3Kreditní karta Hello: Odměna až 150 Kč měsíčně

Kreditní karta Hello (dříve Cetelem) nabízí jednu z výhod, kterou si zvolí sám držitel aktivací na infolince nebo v bankovnictví:

  • Výběry z bankomatu zdarma (nad 1 000 Kč)
  • Vratka až 150 Kč měsíčně za všechny nákupy placené kreditkou

Měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu je 69 Kč, roční úroková sazba činí 22,68 % a bezúročné období trvá 55 dní. Během této doby je možné dluh splatit, a vyhnout se tak placení úroků.

Pro platby kartou na internetu je potřeba aktivovat internetové platby 3D Secure. Úvěrový limit karty Hello je až 150 000 Kč.

4Kreditní karty Moneta Money Bank: Získejte 500 Kč zpět

Kreditní karta MoneyCard Smart umožňuje získat zpět 1 % ve vybrané kategorii nákupů. Nejvýše lze měsíčně získat až 500 Kč.

Slevy lze čerpat za útraty v jedné z těchto pěti kategorií: 1. Elektronika, 2. Dům, hobby a zahrada, 3. Cestování a sport, 4. Restaurace a kultura nebo 5. Mazlíčci. Kategorii lze měnit čtvrtletně na infolince nebo v bankovnictví.

Při platbě kartou se navíc můžete těšit na slevy až 30 % u partnerů Bene+. Slevy lze vzájemně sčítat a díky slevovým kupónům ušetřit až 50 %.

Vedení kreditky Moneta Money Bank a výběry z bankomatů Moneta jsou zdarma, jestliže měsíční obrat dosáhne alespoň 3 000 Kč. V opačném případě se platí 49 Kč za vedení kreditky, stejný poplatek je účtován také za každý výběr z bankomatu.

Bezúročné období je 50 dní a úroková sazba u kreditní karty MoneyCard Smart činí 22,99 % p. a. Úvěrový limit kreditní karty MoneyCard Smart lze nastavit na 10 000 Kč až 300 000 Kč.

5Kreditní karta Premium od Raiffeisenbank

Kreditní karta Raiffeisenbank Premium nabízí slevy až 50 % v rámci programu Premium RB Club. V ceně karty RB PREMIUM jsou k dispozici asistenční služby dostupné 24 hodin denně 365 dní v roce, využít lze třeba k opravě nebo odtahu auta, při řešení poruch a jiných událostí v domácnosti.

Kreditní karta RB PREMIUM opravňuje ke vstupu do více než 1 100 letištních salónků ve více než 450 městech po celém světě, přičemž 2 vstupy za rok jsou díky kartě zdarma.

Poplatek za vedení karty je 199 Kč měsíčně, u EXKLUZIVNÍHO a PRÉMIOVÉHO účtu je kreditní karta RB PREMIUM již zahrnuta v ceně. Úvěrový limit je 10 000–500 000 Kč, bezúročné období 55 dní, úroková sazba 23,99 %.

6Kreditní karta STYLE od Raiffeisenbank

S kreditní kartou STYLE od Raiffeisenbank získáte zpět 1 % z nákupů uhrazených touto kreditkou, a to až do výše 150 Kč měsíčně. Navíc můžete čerpat slevy až 25 % v obchodech zařazených do programu Premium RB Club. Ke kartě získáte balíček pojištění Komfort, který nabízí prodlouženou záruku, garanci nejnižší ceny nebo pojištění proti zneužití karty a osobních věcí. Další výhodou je vstup zdarma do letištního salónku ve Vídni nebo zlevněný vstup do salónku v Praze.

Za vedení karty STYLE se platí 50 Kč měsíčně, případně je zdarma v rámci eKonta KOMPLET. Úvěrový limit je 300 000 Kč, sazba 23,99 % a bezúročné období 55 dní.

7Kreditní karta od České spořitelny

Z každé platby kartou na internetu a v zahraničí dostanete od České spořitelny 1 % zpět. Za měsíc můžete takto získat zpět až 350 Kč. Pro své blízké můžete mít až tři další karty nebo bezkontaktní nálepky zdarma. Můžete jim nastavit i různé limity.

Za každých vypůjčených 500 Kč zaplatíte 10 Kč, úrok je počítán v korunách. Do výše 499 Kč vás na úrocích kreditka nic nestojí. Úroková míra je 12–24 %.

Kreditní kartu lze mít zdarma, pokud z ní měsíčně utratíte alespoň 3 000 korun, jinak je poplatek za vedení karty 50 Kč za měsíc. Bezúročné období je nastaveno na 55 dní a limit čerpání na 200 tisíc korun. Pozor, bezúročné období se vztahuje i na výběry z bankomatů.

8Kreditní karta pro studenty od ČSOB

ČSOB Kreditní karta pro studenty patří vždy mezi tři nejvýhodnější karty na trhu. Nabízí prodlouženou záruku o jeden rok a pojištění nákupu – proti rozbití, ztrátě i krádeži na 6 měsíců. Navíc si s ní můžete užít půlroční úrokové prázdniny ihned po aktivaci karty.

Vedle výhod běžné kreditní karty jsou tu ještě výhody pro studenty VŠ a VOŠ. Ti získají až 20 000 Kč bez potvrzení o příjmu.

Čím více s kartou platíte, tím větší odměnu získáte. Při nákupu nad 100 Kč získáváte 0,5 % jako body do Světa odměn.

Karta je vedená zdarma. Bezúročné období je 55 dní, limit 20 000 korun a úroková míra po přesáhnutí 55 dní dluhu je 19,9 %.

9Kreditní karta Standard od ČSOB

ČSOB kreditní karta Standard patří vždy mezi tři nejvýhodnější karty na trhu. Nabízí prodlouženou záruku o jeden rok a pojištění nákupu – proti rozbití, ztrátě i krádeži na 6 měsíců. Navíc si s ní můžete užít půlroční úrokové prázdniny ihned po aktivaci karty.

S kreditní kartou získáte exkluzivní slevy v programu Svět odměn a slevu 0,40 Kč/l na pohonné hmoty u čerpacích stanic EuroOil.

Karta je zdarma, pokud měsíčně utratíte alespoň 3 000 korun, v opačném případě za vedení zaplatíte 30 Kč měsíčně. Bezúročné období je 55 dní, lze splácet i po částech. Limit úvěru je 250 000 Kč, úroková sazba naběhne na 19,9 %.

10Kreditní karta Premium od ČSOB

Kreditní karta Premium od ČSOB je kreditní kartou nejvyšší úrovně, náleží k programu Mastercard World Elite. Její součástí je mimo jiné nejvyšší varianta individuálního i rodinného cestovního pojištění. Zdarma je tu pojištění ztráty a krádeže v nejvyšší variantě.

V rámci této karty lze zdarma využít neomezený vstup do letištních salónků v Praze, Vídni a Bratislavě, a to v rámci tzv. Priority Pass. Navíc je tu zdarma pojištění storno letenek a zájezdů.

Vedle již zmíněných výhod platí i ty, které jsou součástí standard kreditní karty popisované o dva boxíky výše. Pohybujeme se však v jiné cenové relaci. Úroková míra je jen 7,9 %, bezúročné období klasických 55 dní, avšak vedení karty je zpoplatněno 450 Kč měsíčně. Limit úvěru je nastaven na půl milionu korun, minimum je 50 tisíc korun.

K účtu ČSOB Premium je karta vedena zdarma, pakliže držitel splňuje podmínky pro bezplatné vedení účtu.

11Diners Club International Golf+

S kartou Diners Club International Golf+ získáte až 20% slevu na vybraných golfových hřištích. Součástí balíčku je speciální golfové pojištění, dále odměna až do výše 5 % v podobě bonusových bodů do věrnostního programu Club Rewards.

Body si můžete vyměnit za některou ze široké nabídky značkových odměn. Asistenční služba a pojištění do zahraničí je tu pro vás i pro spolucestující. Využít můžete bezplatnou přepravu golfového bagu na linkách Austrian Airlines.

Jako zajímavost je využití Priority/Fast Lane – rychlého pruhu při bezpečnostní kontrole na letišti ve Vídni. Nabídka slev a zvýhodnění po celém světě se dá využít díky programu MůjDiners.

Za poplatek pak máte vstup do více než 1 000 letištních salonků s nejvyšším komfortem po celém světě. Měsíčně je karta vedena za 166 Kč, ale platí se ročně, konkrétně 1 990 Kč. Bezúročné období trvá až 55 dní, úrok je 9,9 % p.a. Limit úvěru je nastaven na 350 000 Kč.

12Diners Club International Premium

Bezplatný vstup do více než 1 000 letištních salónků po celém světě (konkrétně jde o 5 vstupů ročně). Za každou platbu vrátí odměnu až do výše 5 % v podobě bonusových bodů do věrnostního programu Club Rewards. Body si můžete vyměnit za některou ze široké nabídky značkových odměn.

Karta se platí jednou za rok, přičemž náklady na její vedení jsou 5 000 Kč za rok. Součástí balíčku jsou však ještě dvě dodatkové karty dle vlastního výběru. V nabídce jsou exkluzivní filmové předpremiéry, akce, soutěže a další zvýhodnění.

Asistenční služba a pojištění do zahraničí je tu pro vás i pro spolucestující. Využít můžete bezplatnou přepravu golfového bagu na linkách Austrian Airlines. Jako zajímavost je využití Priority/Fast Lane – rychlého pruhu při bezpečnostní kontrole na letišti ve Vídni.

Nabídka slev a zvýhodnění po celém světě se dá využít díky programu MůjDiners. Úvěrový limit na kartě je neomezený, bezúročné období trvá až 55 dní a úrok činí 9,9 %.

13Diners Club International Pure

Pokud budete platit kartou Diners Club Pure, získáte za každý nákup až 5 % nazpět v podobě bodů ve věrnostním programu Club Rewards. Sami si v něm pak vyberete z široké nabídky značkových produktů.

Součástí bonusů je i využití Priority/Fast Lane – rychlého pruhu při bezpečnostní kontrole na letišti ve Vídni, asistenční služba a pojištění do zahraničí pro vás i pro spolucestující.

Za poplatek bude umožněn vstup do více než 1 000 letištních salonků s nejvyšším komfortem po celém světě. Nabídka slev a zvýhodnění po celém světě se dá využít díky programu MůjDiners.

Karta je vedena zcela zdarma, úrok naskočí po 55 dnech bezúročného období na 9,9 %. Úvěrový limit lze využít do 350 000 Kč.

14Diners Club International Pure+

Za každou platbu náleží držiteli karty odměna až do výše 5 % v podobě bonusových bodů do věrnostního programu Club Rewards. Body si můžete vyměnit za některou ze široké nabídky značkových odměn.

V ceně karty je i cestovní a úrazové pojištění do zahraničí pro vás a všechny vaše spolucestující. Využít můžete Priority/Fast Lane – rychlého pruhu při bezpečnostní kontrole na letišti ve Vídni.

Nabídka slev a zvýhodnění po celém světě se dá využít díky programu MůjDiners. součástí programu jsou i exkluzivní filmové předpremiéry, akce, soutěže a jiná zvýhodnění. Za poplatek vám bude umožněn vstup do více než 1 000 letištních salonků s nejvyšším komfortem po celém světě.

Úvěrový limit je nastaven na 350 000 Kč, přičemž bezúročné období trvá až 55 dní. Pak naskočí úrok ve výhodné výší 9,9 %. Za kartu zaplatíte 1 490 Kč za rok.

15Diners Club International Vintage

Za každou platbu jde držiteli karty odměna až do výše 5 % v podobě bonusových bodů do věrnostního programu Club Rewards. Body si pak lze vyměnit za některou ze široké nabídky značkových odměn.

Součástí balíčku je jedna dodatková karty dle výběru, cestovní a úrazové pojištění do zahraničí pro držitele karty a všechny jeho spolucestující. Lze využít Priority/Fast Lane – rychlého pruhu při bezpečnostní kontrole na letišti ve Vídni.

Nabídka slev a zvýhodnění po celém světě se dá využít díky programu MůjDiners. součástí programu jsou i exkluzivní filmové předpremiéry, akce, soutěže a jiná zvýhodnění. Za poplatek vám bude umožněn vstup do více než 1 000 letištních salonků s nejvyšším komfortem po celém světě.

Za roční poplatek 2 990 Kč je k dispozici úvěrový limit až 700 000 Kč, bezúročné období až na 55 dní. Úroková míra je v případě této karty 9,9 % p.a.

16Kreditní karta od Poštovní spořitelny

Kreditní karta je díky partnerství ČSOB a Poštovní spořitelny podobným produktem jako kreditka od ČSOB. Využít můžete půlročních úrokových prázdnin ihned po aktivaci karty, prodloužení záruky o jeden rok při nákupu mobilních telefonů nebo tabletů, včetně jejich pojištění proti poškození na prvních 6 měsíců.

Kreditní karta nabízí možnost sjednání automatické splátky, kdy se nemusíte o cokoliv starat. Z nákupů placených kreditní kartou se navrací nazpět 2 % v podobě bodů do programu Světa odměn. Také získáte při tankování za více než 300 Kč slevu 0,4 Kč/l na pohonné hmoty u čerpacích stanic EuroOil.

Kreditní kartu je možné mít zdarma, a dokonce ve dvou provedeních, aby ji měl i partner nebo partnerka. Zdarma je karta tehdy, když za měsíc utratíte alespoň 3 000 Kč. V opačném případě je tu poplatek 30 Kč za měsíc.

Úvěrový limit je nastaven až na 250 000 korun, bezúročné období trvá 55 dní. Úroková míra je pak počítána na 19,9 % za rok.

17MasterCard Credit od Fio banky


S kreditní kartou MasterCard Credit je možné automaticky využívat výhod programu Můj Mastercard, který u vybraných partnerů nabízí slevové kupony se slevou až 30 %.

Za kreditní kartu MasterCard Credit neúčtuje Fio banka žádné poplatky. Bezúročné období je až 45 dní, s tím, že výběry z bankomatu se úročí hned. Kartu lze však nabít, abyste při výběrech z bankomatu nešli do mínusu. Úroková míra je nastavena na 19,9 % pro běžné občany (pro OSVČ je určena karta Business). A úvěrový limit dosahuje až k půl milionu korun.

18MasterCard Credit Business od Fio banky


S kreditní kartou MasterCard Credit Business je možné automaticky využívat výhod programu Můj Mastercard, který u vybraných partnerů nabízí slevové kupony se slevou až 30 %.

Za kreditní kartu MasterCard Credit Business neúčtuje Fio banka žádné poplatky. Bezúročné období je až 45 dní, ale výběry z bankomatu se úročí hned. Kartu si můžete předem nabít, abyste při výběrech z bankomatu nešli do mínusu. Úroková míra je nastavena na 17,9 % a úvěrový limit dosahuje až k půl milionu korun.

19ClubCard kreditka Premium PLUS od Tesco a Home Credit

Home Credit je vydavatel kreditní karty Club Card kreditka Premium PLUS, kterou dostane zákazník v obchodech Tesco. Za její používání je zákazník odměněn formou Clubcard bodů:

  • až 4 % nazpět za nákup v obchodech Tesco
  • 2 až 20 % u partnerů sítě Premium
  • 0,5 % zpět na platby mimo Tesco v celé síti MasterCard v ČR i v zahraničí a také na internetu

Součástí karty jsou asistenční služby, které pomohou v případě nouze. Vztahují se na domácnost, zdraví, auto, telefonické poradenství v právních oblastech. Limit pojistného plnění na jednu pojistnou událost je 10 000 Kč pro všechny dílčí asistence. Telefonické poradenství v právních oblastech a metodická infolinka je bez limitu.

Poplatek za vedení kreditní karty Club Card kreditka Premium PLUS je 59 Kč měsíčně, přičemž bezúročné období je až 51 dní. Úvěrový rámec je nastaven maximálně na 500 000 korun a úroková míra je u této karty 26,28 %.

20Datart karta Premia od Home Credit

Držitelé karty Datart Premium získávají 2–20 % z nákupu u Premia partnerů, a to bez omezení výšky bonusu. Pak je zde 1 % z nákupu u ostatních obchodníků přijímajících karty MasterCard. Měsíčně takto můžete ušetřit až 500 Kč.

Součástí programu jsou asistenční služby k vozidlům v České republice, na Slovensku a ve většině Evropy (s výjimkou Ruska, Běloruska, Ukrajiny, Moldavska a Turecka), dále asistence v domácnosti, zdravotní asistence nebo telefonické poradenství v právních oblastech.

Jednou měsíčně je výběr z bankomatu zdarma. Je možné zdarma nastavit a využívat inkaso na částku použitou z kreditní karty. Bezúročné období je až 51 dní, přičemž úroková míra pak naskočí na 26,28 %. Karta je vedena za 59 Kč měsíčně a úvěrový limit je zde 100 000 Kč.

21Home Credit Šikovná karta

Za nákupy v síti Premia získáte nazpět až 20 %. S kartou získáte širokou škálu asistenčních služeb, které vám mohou pomoct v nouzi, například k pokaženému automobilu přijede automechanik, k poruše v domácnosti zase řemeslník.  Součástí asistence je i právní poradna.

Výběry z bankomatu jednou za měsíc zdarma, a to i v zahraničí. Lze zřídit zdarma inkaso, které odešle peníze z vašeho účtu na účet kreditní karty, a to hned po výplatě.

Bezúročné období je až 51 dní, přičemž úroková míra pak naskočí na 26,28 %. Karta je vedena za 59 Kč měsíčně a úvěrový limit je zde také 100 000 Kč.

22A karta od Komerční banky

A karta od Komerční banky nabízí slevy až 50 % na zboží, cestování i wellness. Výhodně nakoupíte po celý rok díky katalogu Sphere VIP. Karta nabízí bonus až 500 Kč měsíčně na penzijní spoření. V nabídce je i prodloužená záruka na vybrané zboží.

Využít lze i slevy na cestování a ubytování. I Komerční banka nabízí ke kreditní kartě asistenční služby, konkrétně při poruše auta nebo zabouchnutých dveřích v domácnosti, dále servis domácích spotřebičů až rok po skončení záruky.

A karta od Komerční banky je vedená zdarma, pokud utratíte měsíčně alespoň 3 000 Kč (studenti 1 500 Kč), v opačném případě za ni zaplatíte 59 Kč měsíčně (studenti 29 Kč). Úvěrový limit je nastaven na 250 000 Kč při bezúročném období až 45 dní. Po jeho skončení nabíhá úrok ve výši 21,99 % p.a.

23Lady karta od Komerční banky

Lady karta od Komerční banky nabízí slevy až 50 % na zboží, cestování i wellness. Výhodně nakoupíte po celý rok díky katalogu Sphere VIP. Karta nabízí bonus až 500 Kč měsíčně na penzijní spoření. V nabídce je i pojištění kabelky včetně mobilu i peněženky.

Využít lze i slevy na cestování a ubytování. I Komerční banka nabízí k Lady kreditní kartě asistenční služby, konkrétně při poruše auta nebo při zabouchnutých dveřích v domácnosti, dále servis domácích spotřebičů až rok po skončení záruky. Karta má stylový lady design.

Lady karta od Komerční banky je vedená zdarma, pokud utratíte měsíčně alespoň 3 000 Kč (studenti 1 500 Kč), v opačném případě za ni zaplatíte 59 Kč měsíčně (studenti 29 Kč). Úvěrový limit je nastaven na 250 000 Kč při bezúročném období až 45 dní. Po jeho skončení nabíhá úrok ve výši 21,99 % p.a.

24Premiová karta Platinum od Komerční banky

Prémiová karta Platinum nabízí nadstandardní služby, mimo jiné výběr z bankomatů po celém světě zdarma, nadstandardní cestovní pojištění do 5 mil. pro celou rodinu, pojištění zpoždění i zmeškání letu, pojištění právní pomoci v zahraničí.

S kartou získá její držitel členství v Priority Pass s možností vstupu do více jak 1 200 letištních salonků, ovšem za poplatek. Přednostní odbavení je zajištěno na letišti Praha Ruzyně Terminál 1.

Komerční banka nabízí k Prémiové kartě Platinum asistenční služby, zejména při poruše auta nebo při zabouchnutých dveřích v domácnosti, dále servis domácích spotřebičů až rok po skončení záruky. V ceně karty je automatické splácení.

Za roční poplatek 6 490 Kč je úvěrový limit do půl milionu korun, bezúročné období běží až 45 dní. Úroková míra pak naběhne na 9,9 % p.a.

25VIVA karta od Komerční banky

Komerční banka nabízí VIVA kartu, jejíž hlavní předností je cestovní pojištění s limitem až 1 500 000 Kč, dále pojištění schopnosti splácet v ceně karty. Jejím zaměřením je časté cestování do zahraničí.

Za VIVA kartu zaplatíte 30 Kč měsíčně, studenti 5 Kč měsíčně. Úvěrový limit je nastaven na 30 000 Kč při bezúročném období až 45 dní. Po jeho skončení nabíhá úrok ve výši 22,9 % p.a.

26mKreditka od mBank

S mKreditkou lze automaticky využívat všech výhod a slev, které nabízí program Můj Mastercard. První tři měsíce vedení karty jsou zdarma.

Výběry z bankomatu nad 1 000 Kč doma i v zahraničí jsou s mKreditkou zdarma.  Využít lze i benefity v rámci programu Můj Mastercard.

Vedení mKreditky je zdarma, pokud s ní měsíčně zaplatíte alespoň 500 Kč, v opačném případě je poplatek 29 Kč. Úvěrový limit je zde nastaven na 150 000 Kč a bezúročné období trvá až 54 dní. Úroky poté naběhnou ve výši 23,8 % p.a.

27mKreditka e-shop od mBank

mKreditka e-shop je podle svého názvu kartou určenou zejména k nákupům online.Při platbách na internetu vrátí mKreditka e-shop 1 % z ceny nákupu na spořící účet mSpoření, navíc je tu pojištění zneužití karty zdarma.

S mKreditkou e-shop lze automaticky využívat všech výhod a slev, které nabízí program Můj Mastercard.. První tři měsíce vedení karty jsou zdarma.

Výběr z bankomatu je doma i v zahraničí zpoplatněn 1 % vybírané částky. Minimální výše je 49 Kč. Vedení mKreditky e-shop lze mít zdarma první 3 měsíce a dále poté, co s ní měsíčně zaplatíte alespoň 1 000 Kč, v opačném případě je poplatek 39 Kč. Úvěrový limit je zde nastaven na 150 000 Kč a bezúročné období trvá až 54 dní. Úroky poté naběhnou ve výši 23,8 % p.a.

28ČSA kreditní karta od Raiffeisenbank

ČSA kreditní karta, jak plyne z jejího označení, slouží k výhodnějšímu cestování s ČSA. Vstupní bonusy jsou až 20 000 mil do věrnostního programu OK Plus Českých aerolinií.

Karta nabídne i rodinné cestovní pojištění s pojistným krytím až 2 000 000 Kč v ceně karty. Při platbách nebo při výběrech z bankomatu získáte 4 míle za každých 100 Kč .

Díky programu PREMIUM RB CLUB využijete slevy na nákupy z oblastí volný čas, móda, cestování, gastronomie atd. V programu jsou jak e-shopy, tak kamenné prodejny po celé ČR.

Karta je vedena za poplatek 199 Kč měsíčně, její bezúročné období trvá 55 dní. Úvěrový limit je na 500 000 Kč a úroková míra poté naběhne na 23,99 % p.a.

29Kreditní karta EASY od Raiffeisenbank

Základní kreditní karta od Raiffeisenbank nabídne zejména program PREMIUM RB CLUB, s nímž využijete slevy na nákupy z oblastí volný čas, móda, cestování, gastronomie atd. V programu jsou jak e-shopy, tak kamenné prodejny po celé ČR.

Velkou výhodou se může stát zdarma Pojištění prodloužené záruky na vybrané zboží koupené kartou.

Kreditní karta EASY je vedená zdarma, a úvěrový limit na ní můžete mít nastaven až do 100 000 Kč. Bezúročné období trvá 55 dní, po něm naběhne úroková míra ve výši 23,99 % p.a.

30O2 RB karta od Raiffeisenbank

Kreditní karta O2 RB je zaměřena na výhody při využívání služeb od O2. Konkrétně jde o sleva až 40% slevu na první čtyři faktury za služby O2 nebo O2 Family. Výše slevy je stanovena v závislosti na celkové výši plateb kartou. V ceně je automatická platba vyúčtování služeb O2 inkasem z karty.

V ceně je také balíček pojištění KOMFORT LIGHT. Karta je vedená za 89 Kč měsíčně, její úvěrový limit je na 500 000 Kč a úroková míra poté naběhne na 23,99 % p.a. Bezúročné období trvá až 55 dní.

31MC Miles & More Gold od UniCredit Bank

Karta slouží zejména k výhodnějšímu cestování, proto nabízí například cestovní pojištění TRAVEL. Také bonus 5 mil za každých 100 Kč zaplacených kartou kdekoliv v ČR i v zahraničí, navíc je tu i promo bonus při splnění určitých předem vyhlášených podmínek.

V hotovosti lze v ČR a v zahraničí najednou vybrat až 50 000 Kč denně. Držitel karty využije program Priority Pass (s možností vstupu do více než 1 200 letištních salonků, ovšem za poplatek) nebo elitní program Mastercard.

Karta je spravována za měsíční poplatek 170 Kč s bezúročným obdobím až 45 dní. Úvěrový limit je zde 500 000 Kč a úrok pak naskočí na 18,96 % p.a.

32MC Miles & More Standard od UniCredit Bank

I tato karta slouží k výhodnějšímu cestování, proto i ona nabídne cestovní pojištění TRAVEL. Držitel karty využije program Priority Pass (s možností vstupu do více než 1 200 letištních salonků, ovšem za poplatek) nebo elitní program Mastercard.

V hotovosti lze v ČR a v zahraničí najednou vybrat až 40 % kreditního limitu měsíčně.

Karta je spravována za měsíční poplatek 70 Kč s bezúročným obdobím až 45 dní. Úvěrový limit je zde 250 000 Kč, navíc je zde automaticky předschválený limit bez dokladu příjmu ve výši 25 000 Kč.  Úrok poté naskočí na 23,40 % p.a.

33VISA Axa Club od UniCredit Bank

Karta AXA Club nabízí promo bonus v balíčku Premium při splnění určitých předem vyhlášených podmínek. Držitel karty využije program Priority Pass (s možností vstupu do více než 1 200 letištních salonků, ovšem za poplatek). Dále je možnost využít slevy na placení penzijního pojištění a také možnost získat více peněz na stáří.

Karta AXA Club je spravována za měsíční poplatek 30 Kč, přičemž první rok je zdarma. A pokud držitel karty zaplatí alespoň 3 000 Kč měsíčně, je vedení karty zdarma po celou dobu. V hotovosti lze v ČR a v zahraničí najednou vybrat až 25 % týdenního kreditního limitu.

U této karty počítejte s bezúročným obdobím až 45 dní. Úvěrový limit je zde 250 000 Kč, navíc je zde automaticky předschválený limit bez dokladu přijmu ve výši 20 000 Kč.  Úrok poté naskočí na 23,40 % p.a.

34Visa Credit Classic od UniCredit Bank

Karta Visa credit Classic nabízí promo bonus v balíčku Premium při splnění určitých předem vyhlášených podmínek. Držitel karty využije program Priority Pass (s možností vstupu do více než 1 200 letištních salonků, ovšem za poplatek). Předností je opakovaná možnost čerpání úvěru.

V hotovosti lze v ČR a v zahraničí najednou vybrat až 40 % kreditního limitu měsíčně.

Správa karty vyjde na 40 Kč měsíčně. I u této karty počítejte s bezúročným obdobím až 45 dní. Úvěrový limit je zde 250 000 Kč, navíc je zde automaticky předschválený limit bez dokladu přijmu ve výši 20 000 Kč.  Úrok poté naskočí na 23,40 % p.a.

35Visa Credit Gold od UniCredit Bank

Karta Visa Credit Gold také láká na promo bonus v balíčku Premium při splnění určitých předem vyhlášených podmínek. Držitel karty využije program Priority Pass (s možností vstupu do více než 1 200 letištních salonků, ovšem za poplatek).

V hotovosti lze v ČR a v zahraničí najednou vybrat až 50 000 Kč denně.

Karta VISA Credit Gold je vedena za 120 Kč měsíčně. I u této karty počítejte s bezúročným obdobím až 45 dní. Úvěrový limit je zde 500 000 Kč, úrok poté naskočí na 15,96 % p.a.

36Visa Generali od UniCredit Bank

Karta Visa Generali sice nenabídne promo bonus, ale držitel karty využije program Priority Pass (s možností vstupu do více než 1 200 letištních salonků, ovšem za poplatek). Výhodou je 1 % zpět z každé platby v podobě ročního bonusu připsaného na životní pojištění.

V hotovosti lze v ČR a v zahraničí najednou vybrat až 40 % kreditního limitu měsíčně. Karta je spravována za měsíční poplatek 30 Kč, přičemž první rok je vždy zdarma. A pokud držitel karty zaplatí alespoň 3 000 Kč měsíčně, je vedení karty zdarma po celou dobu.

U této karty počítejte s bezúročným obdobím až 45 dní. Úvěrový limit je zde 250 000 Kč, navíc je zde automaticky předschválený limit bez dokladu přijmu ve výši 20 000 Kč.  Úrok poté naskočí na 23,40 % p.a.

Aby se z výhod nestaly nevýhody

Vrácení části útraty, finanční bonusy a další výhody kreditních karet se mohou velmi rychle proměnit v jakési Pyrrhovo vítězství. Stačí, když překročíte bezúročné období.

Skrblík považuje kreditní karty za výhodné a doporučuje je pouze za předpokladu, že čerpaný úvěr vždy uhradíte v bezúročném období.

Potřebujete si prodloužit bezúročné období?

Období, během kterého se vám z úvěru nepočítají úroky, je možné bezplatně prodlužovat prakticky donekonečna. Stačí vždy den před koncem bezúročného období celou částku vyrovnat a po půlnočním přeúčtování ji můžete opětovně plně vyčerpat.

Kreditní karty nejsou vhodné pro výběry z bankomatu

Výběry z bankomatu kreditními kartami jsou extrémně nevýhodné. Nejen že jsou zpoplatněny poměrně vysokou částkou, ale zároveň se na ně nevztahuje bezúročné období. Úrok vám začne nabíhat ihned po výběru.

Pojištění jako součást kreditní karty

Součástí kreditních karet může být a bývá bezplatné cestovní a v některých případech i majetkové pojištění. V kombinaci s Evropským průkazem zdravotního pojištění jde o levnější variantu ke komerčním cestovním pojištěním.