Cestovní pojištění do Lichtenštejnska

Ušetřit za cestovní pojištění při cestě do Lichtenštejnska můžete díky kombinaci modrého průkazu pojištěnce a cestovního pojištění sjednávaného jako doplněk k některým platebním kartám.

Ošetření u lékaře v Lichtenštejnsku

Za ošetření praktickým lékařem i specialistou musíte v Lichtenštejnsku zaplatit. Pokud využijete služeb lékaře, který má smlouvu se státní zdravotní pojišťovnou, ta česká vám proplatí celou částku. Jestliže navštívíte komerční zdravotní středisko, bude vám proplacena jen polovina zaplacené částky.

Důchodci platí pouze 50 % ze všech poplatků, osoby mladší 20 let pak neplatí nic.

Ošetření u zubaře v Lichtenštejnsku

Ošetření u zubního lékaře si pacienti hradí sami v plné výši.

Nemocniční péče v Lichtenštejnsku

Za prvních 21 dnů pobytu v jediné lichtenštejnské nemocnici se platí poplatek 233 Kč10 Fr.  za každý započatý den. Děti, těhotné ženy a invalidé neplatí nic, důchodci platí polovinu spoluúčasti. O přijetí do nemocnice rozhoduje Národní úřad zdraví.

Lékařské předpisy v Lichtenštejnsku

Na léky ze seznamu státem hrazených léků pacient nedoplácí. U těch zbylých platí 100 % jejich ceny.

Záchranná služba v Lichtenštejnsku

Za přepravu do zařízení se smlouvou s federací pojišťoven se díky průkazu pojištěnce neplatí. Za přepravu ze zahraničí 11 632 Kč500 Fr. v případě cesty autem, resp. 23 264 Kč1000 Fr.  při transportu vrtulníkem.

V naléhavých případech můžete v Lichtenštejnsku volat na čísla 112 a 144.

Zkombinujte průkaz pojištěnce s pojištěním odpovědnosti a pojištěním u karty

Skrblík doporučuje kombinovat při cestě do Lichtenštejnska tato pojištění:

Studentům Skrblík doporučuje cestovní pojištění ke kartě ISIC. Na výběr je několik variant pojištění, platnost nejdelšího je až 16 měsíců.