Levné ubytování: 5 triků, jak ušetřit za hotel

Masivní rozvoj internetu značně rozšířil možnosti ubytování na cestách a zároveň výrazně snížil ceny, v některých oblastech lze na dovolené bydlet výrazně levněji, než zůstat doma a platit nájem.

V našich průvodcích se budeme věnovat tipům a trikům na levné ubytování v hotelech a hostelech a také vám představíme alternativní možnosti ubytování jako Airbnb nebo Couchsurfing (bezplatné ubytování po celém světě).

1Vždy porovnávejte více druhů ubytování

Hostely nemusejí vždy být nejlevnějším způsobem, jak se v daném městě ubytovat. Skrblík doporučuje vždy prověřit více možností ubytování – hotely, hostely nebo Airbnb.

2Ceny v rezervačních systémech nemusejí vždy být konečné

Konečná částka uváděná v rezervacích hotelůhostelů nemusí být vždy zcela konečná.

Až na místě se často doplácejí místní ubytovací taxy, jež v Evropské unii obvykle činí 1–2 € za osobu a noc, v USA 10–15 % z ceny pokoje. V některých hotelech se můžete setkat s klubovým nebo servisním poplatkem. Ten může dosáhnout v přepočtu až několika stokorun za pokoj a noc.

Před samotnou rezervací si dobře prostudujte podmínky na rezervačním portálu a také na oficiálních stránkách navštěvovaného hotelu či hostelu.

3Pronájem pokoje vs. ubytování pro 2 lidi

Hotely a některé hostely obvykle pronajímají celý pokoj, pro který mají stanovený maximální počet obývajících.

Zaplatíte-li si pokoj pro dvě osoby a zůstanete v něm sám, zaplatíte stejnou částku, jako když by byl pokoj plně obsazen. Stejný princip funguje třeba u některých nabídek na Airbnb.

4Nespoléhejte se jen na rezervační systémy

Na rezervačních portálech nenaleznete zdaleka všechny nabídky ubytování.

S dotazem ohledně ubytování se můžete obrátit rovněž na turistickou kancelář v dané lokalitě. Můžete tak získat třeba tip na ubytování u místních soukromníků, kteří nespolupracují s rezervačními systémy.

5Cestujte mimo sezónu

Ceny ubytování mimo sezonu jsou citelně nižší, výhodou jsou také menší davy turistů v navštíveném místě.