12 triků, jak pořídit levné dětské oblečení

Petr Novák
Publikováno 1. prosince 2022
 • Většinu výbavičky nemusíte kupovat novou, stačí se poptat u známých
 • Levné kočárky koupíte v zahraničí
 • Nedoporučujeme šetřit na botičkách, které formují nohu dítěte
 1. Poptejte se u svých příbuzných a známých

  12 triků, jak pořídit levné dětské oblečeníOblečení, kočárek, postýlku a další vybavení můžete levně odkoupit nebo dostat od svých příbuzných a známých, kteří již mají odrostlejší děti.

  Všechny věci sice již budou obnošené, avšak to nemusí pokaždé až tak vadit, zvlášť s ohledem na to, že malé děti rostou jako z vody a potřebují všechno oblečení v několika kusech a velikostech.

 2. Obnošené oblečení kupujte na internetových bazarech

  Pokud nejsou rodiče hákliví, mohou použité oblečení a výbavu pro dítě zakoupit na internetových bazarech, jako je Aukro.cz nebo Mimibazar.cz. Oblečení bývá obvykle v dobrém stavu, neboť děti rychle rostou a zanedlouho je jim malé. Přesto doporučujeme před nákupem prověřit reference na prodávajícího.

 3. Na botičkách rozhodně nešetřete

  Zatímco kvalita u oblečení nemá až takový vliv na zdraví a vývoj dítěte, u obuvi to je přesně naopak. Následkem nákupu a používání nekvalitní obuvi může dojít k poškození či deformaci nožní klenby miminka. Ještě více může dítěti uškodit zděděná obuv po starších sourozencích.

  Děťátku doporučujeme pořídit novou zdravotní obuv a zcela se pokud možno vyvarovat nákupu obuvi na tržnicích.

 4. Hlídejte si akce v C&A, Lidlu nebo Tescu

  Levně nakoupit zbrusu nové dětské oblečení můžete rovněž v řetězcích, jako je C&A, Lidl nebo Tesco. Tyto obchody mají čas od času na dětské oblečení slevové akce a výprodeje.

  Osvědčené jsou například nepromokavé bundy a kalhoty z Lidlu. Obvykle jsou v akci v jarních měsících. Podobné se prodávají v Lindexu za dvojnásobek ceny.

  Sezónní slevy a výprodeje často nabízí také e-shopy, které se na dětské oblečení vyloženě specializují, zajímavé kousky najdete například na Benito.cz nebo Pidilidi.cz.

 5. Výbavičku nakupujte v neutrálních barvách

  Nakupujete-li pro prvorozeného potomka nové vybavení, volte neutrální barvy. Pořízené vybavení pak budete moci využít u dalších narozených potomků, aniž by syn musel chodit v růžovém a naopak.

 6. Pro levný kočárek si zajeďte do Polska

  Levnější kočárky se dají zakoupit v Polsku, a to až o 50 % levněji oproti běžné ceně v Česku. Před zakoupením kočárku doporučujeme pročíst nezávislé spotřebitelské testy kočárků, ne všechny modely mohou být zcela bezpečné.

 7. Značkové kočárky pořídíte levně na eBay.de

  Dáváte-li přednost značkovému kočárku, ale přesto chcete ušetřit, zkuste si vybraný model kočárku vyhledat na webu eBay.de. Zcela nové a nepoužité kočárky tam lze objednat se slevou až 30 % včetně dodání do Česka.

 8. Autosedačka s příspěvkem od pojišťovny

  Dětskou sedačku doporučujeme koupit novou a kvalitní – před nákupem si zkuste projít nezávislé spotřebitelské testy. Ušetřit můžete tak, že zakoupíte jeden rok starý model. Některé ze zdravotních pojišťoven vám na nákup autosedačky přispějí.

 9. Místo hryzátek a kousátek dejte dítěti kuchyňské náčiní

  Děti si nejradši hrají se stejnými nástroji, které vidí u svých rodičů. Je tak velmi pravděpodobné, že si oblíbí dřevěnou vařečku, metlu nebo plastovou lžičku, kterou budou okusovat.

  Zkuste dítěti vyhradit několik bezpečných kusů kuchyňského náčiní a časem zjistíte, že zdaleka nemusíte utrácet za drahé kojenecké hračky.

 10. Nekupujte nezábavné hračky

  Převážně plastové hračky známé z televize jsou obvykle velmi drahé a dítě po určité chvíli omrzí.

  Při nákupu hraček dejte raději přednost kvalitnějším dřevěným hračkám a stavebnicím, které rozvíjejí dětskou motoriku. S tímto typem hraček si dítě obvykle vydrží hrát déle a lze je použít u dalšího narozeného potomka.

 11. Odstrkovadla a jízdní kola

  Dokud je dítě malé a učí se jezdit na kole, je zbytečné kupovat mu zbrusu nové jízdní kolo, které dozajista utrpí množství pádů. Alespoň do začátků doporučujeme pořídit dítěti použité kolo z druhé ruky. Stejně dobře dítěti poslouží opotřebované, ale nerozbité a plně funkční odstrkovadlo.

 12. Nakupujte mimo sezonu

  Potrpíte-li si na nové věci, nakupujte je mimo sezonu, kdy jsou nejlevnější – tedy jízdní kola na podzim a lyže a sáňky po konci zimy. Nezapomeňte nákupy promýšlet až jeden rok dopředu!
  Podobný postup použijte také u oblečení – děti obvykle z nové mikiny či kalhot pod vánočním stromečkem nemají radost.

  Proto jim žádné oblečení k Vánocům nedávejte a počkejte s jeho nákupem až na období po konci roku, kdy bývá ve výprodejích s citelnou slevou.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.