Cestovní pojištění na Slovensko

Slovensko jako člen EU umožňuje českým občanům ošetření za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé. Stačí předložit Evropský průkaz zdravotního pojištění (modrá kartička).

Ošetření u lékaře na Slovensku

Evropský průkaz zdravotního pojištění (EPZP/EHIC) se vztahuje pouze na lékaře a zdravotní zařízení, jenž jsou zapojeny ve státním systému zdravotní péče.

Za ošetření bývá lékařem účtován poplatek, který se na Slovensku neproplácí. O proplacení můžete po návratu do Česka požádat svou zdravotní pojišťovnu.

Ošetření u zubaře na Slovensku

Pro bezplatné ošetření je nutné vyhledat zubního lékaře zapojeného do státního systému zdravotní péče. Akutní ošetření je zdarma, platí se pouze za nadstandardní materiál.

Poplatky se přímo na Slovensku neproplácí, o úhradu je nutné požádat českou zdravotní pojišťovnu po návratu domů.

Nemocniční péče na Slovensku

Veškeré nutné operační zákroky a vyšetření jsou zdarma, doporučení lékaře se obvykle nevyžaduje. U ambulantních ošetření na pohotovosti se vybírá poplatek 53 Kč2 €266 Kč10 €.

Doplatky se účtují u některých nákladnějších operací. Vždy je nutné je nejprve zaplatit a poté požadovat náhradu od české zdravotní pojišťovny.

Lékařské předpisy na Slovensku

Na každý recept se doplácí paušální poplatek ve výši 4,53 Kč0.17 €. Pokud lék není hrazen státem, budete muset část ceny nejprve uhradit a o proplacení posléze požádat zdravotní pojišťovnu.

Záchranná služba na Slovensku

Záchranná služba vyjíždí k akutním případům zdarma. U neakutních případů se za každý kilometr jízdy sanitky účtuje 2,66 Kč0.10 € za osobu.

Čísla nouzových linek na Slovensku jsou 112 a 155.

Průkaz se nevztahuje na horskou záchrannou službu

Evropský průkaz zdravotního pojištění se nevztahuje na zákroky prováděné Horskou záchrannou službou. Pokud plánujete výstupy do hor, túry apod., doporučujeme se adekvátně připojistit.

Zkombinujte průkazku pojištěnce s pojištěním u platebních karet

Skrblík doporučuje Evropský průkaz zdravotního pojištění kombinovat s cestovním pojištěním vydávaném k platební kartěpojištěním odpovědnosti za škodu, jenž se obvykle sjednává s platností po celé Evropě.

Studentům Skrblík doporučuje cestovní pojištění s průkazem ISIC.