Levné parkování na letišti Praha (RADY 2023)

Petr Novák
Publikováno 1. prosince 2022
 • Zdarma můžete zaparkovat v některých ulicích poblíž letiště.
 • Někteří prodejci letenek nabízejí jako bonus parkování zdarma.
 • Při dlouhých cestách do zahraničí můžete ušetřit, když pojedete na letiště hromadnou dopravou.
 1. Parkování u letiště v Praze zdarma

  Parkování zdarma nedaleko letiště

  Nemáte-li o svůj vůz strach, můžete ho nechat zaparkovat nedaleko od letiště na parkovacích místech, kde neplatí modrá zóna. V úvahu připadá například Liboc, kde je parkování zatím zdarma. Kousek od této ulice je autobusová zastávka Divoká Šárka, odkud jezdí k oběma terminálům autobus MHD č. 119, 191 nebo také noční spoj linky č. 910.

  Parkoviště je sice nehlídané, ale zaplatíte pouze běžnou cenu za jízdné hromadnou dopravou.

 2. Parkování zdarma v OC Šestka

  Další alternativou pro parkování zdarma v blízkosti letiště je obchodní centrum OC Šestka. Pro zákazníky OC Šestka je k dispozici více než 1 000 parkovacích míst. Při vjezdu na parkoviště se nenachází žádná značka zakazující stání, vjezd na parkoviště není opatřen závorou ani parkovacím automatem, a není zde ani žádná cedule o časovém omezení parkování. Doporučujeme však parkovat na střešní parkovací ploše.

  Provozní doba parkoviště je od pondělí do pátku od 7:00 do 22:00 a v sobotu a v neděli od 8:00 do 22:00. Mimo tento čas nezaparkujete.

  Na letiště se dostanete ze zastávky MHD “K letišti” autobusy č. 100, 119 a 191 přibližně za 7 minut.

 3. Parkování na letiště k letence zdarma

  U některých prodejců získáte automaticky k rezervované letence parkování na letišti zdarma. Akce platí například při koupi vybraných letenek na Královna.cz nebo přes agenturu Dovolená.cz.

  Pokud jste si letenku zakoupili přímo u letecké společnosti, tím spíš u té nízkonákladové, parkování v ceně téměř jistě zahrnuté nebude.

 4. Hlídané parkoviště od soukromých firem

  V posledních letech zažila rozmach hlídaná parkoviště, jež na svých pozemcích provozují soukromníci i větší firmy. Tento druh parkování se vyplatí obzvlášť, když se chystáte odcestovat na delší dobu. Parkoviště se velmi často nachází několik kilometrů od letiště, v ceně parkovného navíc bývá zahrnut odvoz až k příslušnému terminálu i zpět na parkoviště.

Airport Express České Dráhy

Autobusová linka AE, jezdí jako přímý spoj mezi Terminálem 1, 2 a Hlavním nádražím. Spoj lze využít od 5:30 do 22:00 ve směru letiště, v opačném směru od 5:30 do 21:00. Autobusová linka jezdí v pravidelném intervalu 30 minut.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.