Cestovní pojištění do Lotyšska

Lotyšsko jako člen EU nabízí obyvatelům Česka ošetření ve zdravotnických zařízeních za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé. Stačí předložit modrý průkaz pojištěnce.

Ošetření u lékaře v Lotyšsku

Za ošetření u lékaře se v Lotyšsku doplácí. U praktického lékaře se platí 38 Kč1.42 €, u specialisty od 114 Kč4.27 €.

V případě diagnostických vyšetření se hradí poplatek od 38 Kč1.42 € do 948 Kč35.57 € eur.

Ošetření u zubaře v Lotyšsku

Za přijetí u stomatologa se vybírá regulační poplatek v jednotné výši 114 Kč4.27 € euro.

Nemocniční péče v Lotyšsku

Poplatek za jeden den hospitalizace je 266 Kč10 € (začíná se počítat od druhého dne v nemocnici), za den pobytu na léčebné rehabilitaci se platí 341 Kč12.81 €. Zpoplatněn je také operační zákrok částkou ve výši maximálně 1 137 Kč42.69 € eur.

Lékařské předpisy v Lotyšsku

Spoluúčast u léků na předpis je v Lotyšsku 0–50 % v závislosti na konkrétním medikamentu. Doplatek je nutné nejprve v lékárně uhradit a částku poté vymáhat na české zdravotní pojišťovně, v Lotyšsku vám nebude proplacena.

Záchranná služba v Lotyšsku

Rychlá záchranná služba je v Lotyšsku zdarma, pokud si ji vyžádáte na lince 113. Můžete volat také linku 112.

Za péči již dále neplatí osoby, které již uhradily maximální roční spoluúčast 15 165 Kč569.15 € EUR, děti do 18 let, těhotné ženy a ženy v šestinedělí jsou osvobozeny od placení spoluúčasti.

Cestovní pojištění u platebních karet

K některým platebním kartám je možné si sjednat cestovních pojištění – buď za dodatečný poplatek, nebo zdarma. Spolu s Evropským průkazem zdravotního pojištění tak lze dosáhnout dostatečné ochrany téměř, nebo zcela zdarma.

Zcestovalým studentům Skrblík doporučuje cestovním pojištění ke kartě ISIC. Vhodné je také pro dlouhodobé pobyty v zahraničí.