Filmy online zdarma 2023: 13 webů, kde je můžete sledovat legálně v češtině

Pavlína Lindová
Publikováno 19. prosince 2022
 • Na internetu můžete sledovat filmy i seriály zdarma, aniž byste se museli proměnit v piráta
 • Legálně je nabízí třeba webové stránky televizních stanic nebo distribuční společnosti
 • Skrblík pro vás má 13 tipů na takové stránky, filmy jsou v češtině
 1. Filmy online zdarma 2023 | © Česká televize

  iVysílání.cz

  iVysílání je bezplatný internetový videoarchiv odvysílaných pořadů ČT1, ČT2, ČT24 a ČT sport, ČT art a ČT:D.

  Knihovna iVysílání obsahuje širokou škálu pořadů, seriálů a dokumentů s nejrůznější tematikou pro dospělé i děti. V knihovně můžete vyhledávat dle témat a žánrů nebo si všechna videa seřadit dle názvu od A do Z.

  Seriály

  Fanoušky seriálů potěší možnost sledování českých počinů jako Most, Vodník, Vyprávěj, Modré stíny nebo Dabing Street. Nechybí zde ani zahraniční seriály, jedná se např. o kultovní seriál Hercule Poirot, historické drama Viktorie či současný seriálový hit Příběh služebnice.

  Pořady

  V knihovně jsou také dostupné veškeré pořady a magazíny, které byly na ČT odvysílány. Mezi nejznámější patří např. Kluci v akci, Všechnopárty, AZ kvíz, Události, Sama doma a jiné.

  Dokumenty

  Zajímavou volbou jsou i odvysílané dokumenty jako např. Letecké katastrofy, Zázraky přírody nebo Trabantem jižní Amerikou.

  Filmy

  V sekci filmy najdete i nové české trilogie, a to Živé terče a Případ pro exorcistu, ale i mnoho dalších právě odvysílaných filmů, a to českých i zahraničích.

  Sledování všech videí na iVysílání je zcela zdarma.

 2. Filmy online zdarma 2023 | © TV Prima

  Prima Play

  Ve videoarchivu Prima Play je možné bezplatně sledovat online seriály, pořady, filmy a dokumenty odvysílané na stanicích Prima, Prima COOL, Prima MAX, Prima KRIMI, Prima LOVE a Prima ZOOM. Videotéku najdete v hlavním menu stránek Prima Play.

  Registrace

  Stačí se zaregistrovat a po vytvoření svého účtu můžete začít videa sledovat. Po přihlášení budete mít videa v HD kvalitě, získáte navíc kompletní nabídku, pro nepřihlášené uživatele je nabídka omezená. Registrace je zcela zdarma. Bezplatné sledování obsahuje reklamy.

  Seriály a pořady

  V této sekci najdete nejrůznější české i zahraniční seriály, které byly vysílány na některé ze stanic Prima (Slunečná, Temný kraj, Krejzovi, Modrý kód, Akta X…). Dále také knihovna obsahuje oblíbené pořady z produkce FTV Prima (Ano, šéfe, Československo má talent, Jak se staví sen, Máte rádi Česko, Prostřeno…), ale i pořady, které v televizi neuvidíte a najdete je pouze na Prima Play.

  Filmy

  Další sekcí jsou filmy, zde najdete všechny žánry od akčních filmů až po dokumentární, stačí si vybrat. Výběr filmů je závislý na aktuálním vysílání.

  Veškerý obsah Prima play je zdarma.

 3. HBO MAX (dříve HBO GO)

  HBO MAX je platforma soustřeďující se především na seriálovou tvorbu, najdete zde nejnovější epizody seriálů, a to především zahraničních. Na vše se můžete dívat v chytré televizi, v počítači nebo také v telefonu. Ve videotéce si u seriálů a filmů sami určíte, jestli je chcete sledovat v češtině, nebo v originálním znění s titulky. HBO Go je zpoplatněná služba za 199 Kč měsíčně.

  Seriály

  Výběr seriálů na HBO MAX je vynikající. Najdete zde všechny aktuální seriálové hity – Hra o trůny, Příběh služebnice, Westworld, Temný případ, Roky a roky, Živí mrtví, Fargo, Teorie velkého třesku a mnoho dalších. Každý měsíc je knihovna HBO MAX obměňována a přibývá do ní nový obsah.

  Filmy

  Na HBO MAX najdete také filmy, dokumenty a dětské  pořady. Vybírejte z různých žánrů, k mání jsou Avengers, Hvězdné války, Harry Potter ale třeba i české filmy.

  Děti

  Speciální sekce je tu také pro děti, která je napěchovaná dětskými animovanými filmy a seriály všeho druhu. Vyberou si mladší i starší děti.

 4. Filmy online zdarma 2023 | © Filmy v češtině

  YouTube: Filmy v češtině

  Zajímavým projektem jsou i “Filmy v češtině”, kde můžete bezplatně sledovat celé filmy s českým dabingem. Jedná se především o filmy béčkové, oscarové snímky zde nenajdete, i tak jde ale o solidní výběr oddechových filmů. Vedle celých filmů se zde nachází i trailery.

  Všechny filmy na tomto kanále jsou zdarma, jelikož jsou licencovány díky reklamám, těm se tedy, jako i v jiných případech, nevyhnete.

  Filmy dle žánrů

  V seznamech videí najdete seřazené filmy dle žánrů, vyberte si žánr horor, drama, akční, komedie, fantasy, válečné a další. Na výběr jsou i filmy pro děti (Pat a Mat ve filmu…)

 5. Filmy online zdarma 2023 | © TV Nova

  Nova VOYO

  Nova Voyo je prezentována jako největší videotéka svého druhu v České republice. V její knihovně najdete více než 2000 filmů a seriálů všech žánrů, a to českých i zahraničních. Mimo to můžete sledovat také pořady z produkce TV Nova, které jste nestihli na televizních obrazovkách (Masterchef, The Voice Československo, Výměna manželek atd.), ale najdete zde i pořady, které v televizi vysílány nebyly.

  Zkušební doba zdarma na 7 dnů

  Máte týden volno a chcete ho strávit sledováním filmů? Vyzkoušejte Nova Voyo, pro nové uživatele je prvních 7 dní k vyzkoušení zdarma. Předplatné můžete kdykoliv během 7 dnů bez poplatků ukončit.

  Jak získat zkušební období?

  Stačí se zaregistrovat, přejít do svého nového profilu a kliknout na odkaz VYZKOUŠEJTE PŘEDPLATNÉ. Pokračujte dále na Vyzkoušejte prvních 7 DNÍ ZDARMA. Nezapomeňte však své předplatné zrušit před uběhnutím zkušební doby (doporučeno je minimálně 5 minut předem), jinak vám bude automaticky po uplynutí zkušebního období aktivováno plné předplatné za 159 Kč/měsíc. Podrobný postup, jak předplatné ukončit, najdete v návodu na Nova Voyo.

  Omezený výběr

  Výběr je v rámci zkušební doby omezený. Během zkušební doby můžete přehrávat pouze videa označené zelenou ikonou. V rámci zkušební doby nelze přehrávat většinu sportovního obsahu.

 6. Filmy online zdarma 2023 | © Filmy česky a zadarmo

  YouTube: Filmy česky a zadarmo

  Filmy česky a zadarmo jsou dalším legálním filmovým kanálem na YouTube, tento kanál vytváří společnost Magic Box a obsahuje několik desítek filmů. Stejně jako kanál Filmy v češtině nabízí i tento kanál filmy bezplatně a legálně. Filmy jsou však opatřeny reklamami.

 7. Filmy online zdarma 2023 | © Česká filmová klasika

  YouTube: Česká filmová klasika

  Českou filmovou klasiku ve vysoké kvalitě, legálně a zdarma najdete na kanálu YouTube. Autorem projektu je Národní filmový archiv, který ve spolupráci se Státním findem kinematografie, společností DILIA a Blue Sky Distribution, zpřístupňuje české filmy.

  Nabídka filmů se postupně rozrůstá, v současné době přibývají zhruba 2 novinky týdně. Zhlédnout můžete mimo jiné legendární komedie jako Svatby pana Voka, Bílou paní, Konec agenta W4C nebo Kdo chce zabít Jessii?, z klasických děl české kinematografie pak například Kočár do Vídně, Petrolejové lampy nebo Kladivo na čarodějnice.

  Filmy dle žánrů

  V seznamech videí jsou filmy seřazeny dle žánrů, stačí si jen vybrat – horor, drama, komedie, detektivku, rodinné a další.

 8. Filmy online zdarma 2023 | © Filmtoro

  Filmtoro: Vyhledávač filmů

  Filmtoro je sofistikovaný vyhledavač filmů. Na jednom místě zjistíte, kde si lze konkrétní film či seriál pustit a kolik to bude stát. Zobrazují se jak streamovací služby Netflix, HBO GO, Apple TV+ nebo Amazon Prime, tak půjčovny O2TV, Google Play či iTunes.

  Chcete-li se podívat například na film Vlastníci, stačí zadat název do vyhledávače a kliknutím potvrdit výběr. Následně se zobrazí přehled služeb, které přehrání za úplatu nabízí (za 49 Kč si je možné film vypůjčit v Prima Videopůjčovně).

  Filmy a seriály podle žánru, roku či země

  Vyhledat si můžete konkrétní titul, případně si vyfiltrovat nabídku podle individuálních parametrů. Jediné, co nám v parametrech chybí, je filtrace podle ceny – bohužel nejdou přímo zobrazit tituly, které jsou dostupné zdarma.

  Pokud sledujete a stahujete filmy online, nezapomeňte používat antivirus.

 9. Filmy online zdarma 2023 | © YouTube

  YouTube: Filmy pro děti a mládež

  Na tomto kanále najdete převážně pohádky a seriály, které jsou vhodné pro děti a dospívající. To samozřejmě neznamená, že ho nemůžete využít. Ke shlédnutí je tam například pohádka Dešťová víla, která rozhodně stojí za vidění.

  Poslední snímek byl na kanále přidán před čtyřmi měsíci, a tak těžko určovat, zda na něm ještě nějaké přibydou. Rozhodně na něm ale najdete už teď zajímavé filmy.

 10. Filmy online zdarma 2023 | © YouTube

  YouTube: Dingy.cz

  Další, spíše dětský kanál je Dingy.cz. Na něm najdete převážně dětské seriály pro nejmenší. Dal by se přirovnat k takovému Minimaxu. K vidění je na něm spousta dílů Cam a Leon, Hádej, jak moc tě mám rád nebo Mazané kočky.

  Momentálně na kanále přibývají i filmy pro děti. Nejnovější z nich jsou Rufusova dobrodružství a Opičí agent.

 11. Filmy online zdarma 2023 | © DaFilms

  dafilms.cz

  Portál dafilms není vyloženě zdarma, ale nedá nám vám ho nepředstavit. Jedná se o online kino dokumentárních filmů. Buď si můžete koupit předplatné, které stojí 135 Kč měsíčně, nebo si zakupovat jednotlivé filmy. Cena za film není nijak vysoká a věřte, že u spousty dokumentů opravdu stojí za to ji zaplatit. Cena jednotlivého filmu je 59 korun za přehrání. Všechny filmy jsou vysílány v plné kvalitě.

  Dafilms nabízí zajímavé dokumenty z celého světa a několikrát ročně spolupracuje i s celosvětovými filmovými festivaly, jejichž filmy promítá na portálu.

  Živé diskuze

  Krom filmů se můžete zúčastnit i živých diskuzí s předními režiséry či dramaturgy. Nedávným hostem diskuze byl i Vít Klusák s jeho novým filmem 13 minut, který si na dafilms můžete přehrát také.

 12. Filmy online zdarma 2023 | © Aerovod

  Aerovod

  Podobný případ jako dafilms, akorát se nespecializuje pouze na jeden žánr. Aerovod je web sdružených kin (Světozor, Aero, Bio Oko, Scala a Bio Central), mimo jiné se stará o Moje Kino Live, kde nabízí živé projekce za poplatek, stejně jako kdybyste šli do kina. Rozdíl je, že můžete koukat na film v posteli ve vytahaných teplákách.

  Aerovod nabízí všechny možné žánry. Krom nových filmů se můžete podívat i na filmy restaurované, tedy ty, které byly točeny na filmový pás a následně se digitalizovaly. Jsou vyčištěné a vypadají jako nové.

  Poplatek za přehrátí je 65 korun, za stáhnutí celého filmu 110 Kč.

 13. Filmy online zdarma 2023 | © Stream

  Stream.cz

  Stream nabízí široký výběr filmů zdarma. České klasiky, ale i krátkometrážní filmy. To vše na něm najdete. Krom filmů se můžete pokochat i trailery nebo filmovými recenzemi. Pokud tedy váháte, zda se na nějaký film podívat, zkuste nejdřív najít trailer nebo recenzi.

  Naše redakce vám doporučuje filmy Ida, Finský nůž nebo Mistr.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.