Jak platit na Google Play (NÁVOD 2020 bez platební karty)

Google Play je internetový obchod, ve kterém můžete nakupovat aplikace, hry, hudbu, filmy nebo knihy pro svoje telefony a tablety se systémem Android. Skrblík pro vás má přehledný návod jak v něm nakupovat .

1Nejprve se přihlaste

Po otevření obchodu Google Play klikněte na tlačítko “Přihlásit se” v pravé horní části obrazovky a přihlaste se pod stejným účtem, jako používáte v telefonu.

Jestliže se přihlásíte pod jiným účtem, nedojde ke spárování účtu a telefonu, v důsledku čehož nebude možné stáhnout aplikaci do správného zařízení. Název účtu vašeho tabletu či telefonu zjistíte, pokud v zařízení kliknete na Nastavení -> Účty -> Google.

Jak nakupovat na Google Play

2Vyhledejte, co si chcete koupit

Jakmile jste přihlášení, vyhledejte si aplikaci, hru nebo třeba knihu, kterou chcete koupit. Můžete k tomu použít odkazy vlevo, nebo vyhledávací pole v horní části.

Jak nakupovat na Google Play

3Detail zboží

Po rozkliknutí položky si můžete prohlédnout detail – v tomto případě – aplikace. K nákupnímu rozhodnutí vám pomůže detailní popis, screenshoty z aplikace nebo hodnocení a komentáře uživatelů, kteří provedli nákup před vámi.

Cesta k uzavření objednávky vede přes zelené tlačítko s cenou včetně DPH a popiskem “Koupit”.

Jak nakupovat na Google Play

4Přehled oprávnění a výběr zařízení

V dalším kroku si můžete vybrat zařízení, do kterého bude zakoupený produkt stáhnut a případně nainstalován. Ke stažení dojde hned, jakmile bude mít zařízení přístup na internet.

Pro vaši kontrolu si v tabulce můžete rovněž prohlédnout přehled oprávnění, která si aplikace vyžádala.

Jak nakupovat na Google Play

5Zadání platební karty na Google Play

V dalším kroku je třeba zvolit platební metodu a případně zadat číslo karty. Nemusíte se obávat, přenos je šifrovaný a zabezpečený.

Do prvního pole se zadává 16místné číslo karty, které se nachází na její přední straně. Druhé pole je platnost ve formátu MM/RR, třímístné číslo je CVC kód. Ten je pro změnu na zadní straně karty vpravo od vašeho podpisu. Adresa dole je držitele karty.

Jak nakupovat na Google Play

6Uzavření objednávky

Po výběru platební metody následuje poslední krok objednávky, který zahrnuje rekapitulaci ceny a tlačítko “Koupit”. Po kliknutí na něj dojde k odečtení peněz a realizaci objednávky.

Jak nakupovat na Google Play

7Stáhnutí aplikace / knihy / filmu / hudby z Google Play

Proběhne-li platba úspěšně, je zobrazena potvrzovací tabulka s ujištěním o bezproblémovém nákupu. V tento okamžik se také začne nakoupený obsah stahovat do zařízení (musí být připojeno na internet).

Jak nakupovat na Google Play

Reklamace na Google Play

Nakoupený obsah můžete vrátit bez udání důvodu do 15 minut od jeho instalace/stažení přímo na stránce, ze které jste ho stáhli.

Již s menší zárukou úspěchu můžete o vrácení peněz požádat ve lhůtě 48 hodin od okamžiku zakoupení. Stačí si otevřít tuto stránku a u příslušné položky kliknout na trojtečku vpravo a Nahlásit problém. Z rozevíracího seznamu vyberte “Chci požádat o vrácení peněz”, zaškrtněte jednu z nabízených možností a popište důvod, proč žádáte o vrácení peněz. Čeština by neměla být problém, nicméně doporučujeme použít angličtinu.

Zkušenosti autora říkají, že peníze budou na účet vráceny neprodleně a v plné výši. Nicméně nárok na ně není žádný a lze se domnívat, že při častých reklamacích Google nemusí žádosti vyhovět.

Jak platit na Google Play bez platební karty

  • O2
    Používáte-li SIM kartu od O2, můžete k platbě použít m-platbu. Tato platební metoda je aktivována automaticky všem zákazníkům s výjimkou firemních, ti si ji musí povolit v samoobsluze Moje O2. Poté lze již jako platební metodu na Google Play zvolit m-platbu. Zaplacená částka bude buď připsána k vyúčtování, nebo stržena z kreditu. Během jedné platby lze touto cestou utratit nejvýše 1 500 Kč, měsíční limit je stanoven na 5 000 Kč.
  • T-Mobile
    Také zákazníci T-Mobilu mohou k nákupům v Google Play použít m-platbu. Během nákupu zvolte jako platební možnost variantu “Platba přes m-platbu operátora T-Mobile”. Po úspěšné autorizaci a zadání hesla dojde ke stažení nakoupeného obsahu a částka vám bude buď připsána na fakturu, nebo stržena z kreditu. Limit měsíční útraty je u T-Mobile 10 000 Kč.
  • Vodafone
    Minimální částka, kterou lze uhradit přes m-platbu u Vodafone je 100 Kč. Stačí mít dostatečně nabitou Vodafone kartu. Maximální částka je 10 000 Kč.