Cestovní pojištění do Litvy

K bezplatnému ošetření u lékařů a zubařů v Litvě stačí předložit český průkaz zdravotní pojišťovny. Zajistí vám služby za stejných podmínek, jako mají obyvatelé této pobaltské země.

Ošetření u lékaře v Litvě

U lékařů se smlouvou s místní zdravotní pojišťovnou (Teritorine ligoniu kasa) je ošetření zdarma, platí se jen za materiál použitý na ošetření.

V soukromých zdravotnických zařízeních se platí ošetření v plné výši.

Ošetření u zubaře v Litvě

U smluvních zubních lékařů se platí pouze za použitý materiál, v soukromých ordinacích se za ošetření platí v plné výši. Většina dentistů v Litvě pracuje bez smlouvy se státní zdravotní pojišťovnou.

Nemocniční péče v Litvě

Hospitalizaci musí zpravidla předcházet doporučení praktického lékaře, v akutních případech se lze obejít i bez doporučení. Pokud nemáte doporučení a nejedná se o naléhavý případ, náklady zaplatíte v plné výši.

Lékařské předpisy v Litvě

Za léky na seznamu doporučovaných medikamentů se doplácí 0–50 % z ceny. Za ty, které na seznamu nejsou, se doplácí v plné výši.

Záchranná služba v Litvě

Převoz do nemocnice je v akutních případech zdarma.

Linky pro případ nouze v Litvě jsou 112 a 03.

Využijte cestovní pojištění u platebních karet

Kromě Evropského průkazu zdravotního pojištění Skrblík doporučuje využít některé z cestovních pojištění vydávaných k platební kartěpojištění odpovědnosti za škodu.

Studenti nechť zauvažují o výhodném cestovním pojištění ISIC s platností až 16 měsíců a velmi výhodnými parametry.