Jak ušetřit na dětech → Levná výbava, hračky, pleny…

Petr Novák
Publikováno 1. prosince 2022
  • Obecné povědomí říká, že šetřit na dětech se nemá
  • To platí však pouze o kvalitě toho, co dětem dáváme, včetně našeho času
  • Finance šetřit můžeme – a lze to udělat tak, že dítěti nebude nic chybět a někdy se bude paradoxně mít ještě lépe

Jak ušetřit s malým dítětem

Jak ušetřit na dětech → Levná výbava, hračky, pleny…Ušetřit na dětech lze bez toho, že by děti cokoliv pocítily. Stačí přemýšlet a nakupovat chytře, případně vyrábět nebo pěstovat. Z ušetřených prostředků je pak dítěti možné dopřát něco navíc. Nebo je můžete chytře uložit a nechat jako železnou rezervu do budoucna, až začnou výdaje na školu, kroužky a další zájmy dítěte.

Například dětské pleny či dětská výživa patří mezi nejčastěji zlevňované zboží v supermarketech. Oblečení se dá pohodlně nakupovat v bazarech jak kamenných, tak internetových. Miminka si oblečení nijak nezničí, může je odnosit třeba i několik dětí. Když budeme oblečení prát v jemném pracím prostředku a jen na jemný program, vydrží opravdu hodně. Boty jsou fenoménem poslední doby. Reklamy říkají, že na nich šetřit nemáme. To je fakt. Ale lékaři se shodují i na tom, že není nemožné, aby děti nosily již dříve nošené boty. Stačí vyměnit vložku. Nejlepší je, když berete boty od maminek dětí, které znáte. Je totiž potřeba si ověřit, že dítě, které boty nosilo, nemá nijak vybočenou nohu, lidově řečeno nešmajdá. Jiná překážka v nošení obnošené obuvi totiž není.

Jak ušetřit za výbavu pro miminko

Jak ušetřit na dětech → Levná výbava, hračky, pleny…Pořizovat výbavu pro miminko je vhodné ještě před jeho narozením. Finanční zátěž se tím rozloží na delší časové období. Že není nikdy dost jisté, zda to opravdu bude holčička? Nevadí. Nakupujte v neutrálních barvách. Růžovou vás pak zahrnou příbuzní a kamarádi, až vám to nebude ani milé…

Než začnete plánovat potomka, zamyslete se nad základní otázkou: Nemůžete si dovolit odkládat část peněz na budoucí výbavičku pro očekávaného potomka? A jak plánujete vyžít, až se dítě narodí?
Ušetřit se dá i na narozeninách a svátku dítěte. Domluvte, se s gratulanty, co pro dítě potřebujete. Případně se s nimi dohodněte, že si zaplatíte část ceny. Tím značně snížíte náklady na koupi potřebných věcí.

Kdo říká, že musíte s dítětem trávit čas v drahých zábavních parcích: Jděte na procházku, projeďte se na kole, zaparkujte na veřejném hřišti nebo si prostě jen povídejte a hrajte. Je to zadarmo, ale pro dítě je to to nejcennější. Není na to vždycky čas, to je jasné. Ale snažte se udělat si ho. K domácím pracím můžete dítě snadno přitáhnout také – když vám bude od miminka asistovat, ve čtyřech letech z něj bude zdatný pomocník. Jen se u domácích prací netvařte moc otráveně, jinak dítě pochopí, že jde o povinnost.

To je jen pár tipů na šetření s dětmi. Další budete moci postupně nacházet v článcích v této části webu věnované šetření a dětem.


Zatím žádné komentáře

Napsat komentář


💵

Šetříme vám peníze. Ukazujeme, kde zbytečně přeplácíte.

🖋️

Nejsme žádní poradci. Jsme novináři, naši prací je předávat informace.

😊

Skrblík je zdarma. Financuje nás reklama, ne peníze čtenářů.

Jsme féroví. Doporučujeme jen to, čemu sami věříme.

🙏

Jsme lidi a chybujeme. Nepřesnosti se však snažíme rychle opravit.