, Cestovní pojištění do Slovinska zdarma - Skrblík.cz

Cestovní pojištění do Slovinska

Při cestě do Slovinska můžete místo s komerčním cestovním pojištěním vycestovat jen s modrou průkazkou pojištěnce. Zajistí vám lékařskou péči za stejných podmínek, jako mají sami Slovinci.

Ošetření u lékaře ve Slovinsku

První pomoc je zdarma, u ostatních zákroků se platí paušální poplatek. Pro vyšetření u specialisty je třeba mít doporučení od praktického lékaře.

Pro ošetření vyhledávejte lékaře, kteří mají smlouvu se státní pojišťovnou ZZZS (Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije).

Ošetření u zubaře ve Slovinsku

Pro ošetření vyhledávejte zubaře se smlouvou se ZZZS. Připlatit si budete muset za materiál a náročnější zákroky.

Nemocniční péče ve Slovinsku

Akutní hospitalizace je zdarma, jinak potřebujete doporučení lékaře. Spoluúčast za lékařské úkony se liší podle typu úkonu.

Lékařské předpisy ve Slovinsku

Za léky se doplácí 30, 90, nebo 100 % z ceny medikamentu. Předepsané léky vyzvedávejte v lékárnách se smlouvou se státní pojišťovnou ZZZS.

Záchranná služba ve Slovinsku

Výjezdy k akutním případům jsou s Evropským průkazem zdravotního pojištění vždy zdarma. U neakutních případů je pacientovi účtováno 90 % z nákladů na výjezd.

Nouzová linka ve Slovinsku má číslo 112.

Kombinujte průkaz pojištěnce a pojištění k platebním kartám

Zcela bez komerčního pojištění se obejdete, pokud spolu s Evropským průkazem zdravotního pojištění využijete cestovní pojištění vydávané k platební kartěpojištění odpovědnosti za škodu.

Studentům Skrblík doporučuje cestovní pojištění ISIC s platností až 16 měsíců.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu