, Cestovní pojištění do Řecka zdarma - Skrblík.cz

Cestovní pojištění do Řecka

Řecko je členským státem Evropské unie, v případě potřeby tak můžete využít Evropský průkaz zdravotního pojištění - modrou průkazku pojištěnce. Ta vám zajistí lékařskou péči za stejných podmínek, jako mají sami Řekové.

Ošetření u lékaře v Řecku

Na bezplatné ošetření máte nárok u lékařů spadajících pod systém státní zdravotní péče PEDY (dříve EOPYY). V případě, že počet konzultací lékaře přesáhne 200 za měsíc, budete muset platit jako u soukromého lékaře.

Za určitých okolností může být zdarma ošetření i u lékařů bez smlouvy se státem. Vždy je lepší se informovat předem a vždy je třeba předložit Evropský průkaz zdravotního pojištění.

Ošetření u zubaře v Řecku

Po předložení průkazu pojištěnce je ošetření u státních zubařů zdarma. Za ošetření u soukromých dentistů se platí.

Nemocniční péče v Řecku

V nemocnicích je ošetření i péče poskytována zdarma, musí ji však doporučit lékař pracující pod státním systémem PEDY nebo kompetentní oddělení nemocnice.

Soukromé nemocnice (i ty se smlouvou s PEDY) účtují smluvní poplatek ve výši 10-30 % celkových nákladů.

Lékařské předpisy v Řecku

Léky na předpis se vydávají v kterékoliv lékárně. Za vydání léku se účtuje jednorázový poplatek ve výši 25 % z ceny léku. V Řecku ho musíte zaplatit, ale po návratu ho můžete po zdravotní pojišťovně vymáhat.

Záchranná služba v Řecku

Záchranná služba včetně té letecké je poskytována v naléhavých případech zdarma. V případě nouze v Řecku volejte na linku 166.

Průkaz pojištěnce kombinujte s dalšími pojištěními

Evropský průkaz zdravotního pojištění doporučujeme kombinovat s cestovním pojištěním. U některých karet, zpravidla těch prémiových, bývá součástí poplatku za vedení karty. U karet vydávaných k bankovnímu účtu je za jeho sjednání nutné platit. Výše poplatku se pohybuje v řádu desítek korun měsíčně.

Studenti s průkazem ISIC si mohou sjednat cestovní pojištění s vysokými limity a nízkou cenou. Skrblík ho doporučuje.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu