Cestovní pojištění do Norska

S modrou kartičkou pojištěnce budete mít v Norsku nárok na ošetření za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé. V kombinaci s cestovním pojištěním sjednávaným k některým platebním kartám tak budete mít kryta rizika v dostatečné výši a zcela zdarma.

Ošetření u lékaře v Norsku

Za ošetření u lékaře se platí spoluúčast až do ročního limitu 2 400 NOK (což odpovídá zhruba 6 980 Kč). Konkrétní částka splatná pacientem se odvíjí od provedených zákroků a vyšetření. Vždy vyhledávejte lékaře se smlouvou s Národní správou zdravotního pojištění.

Ošetření u zubaře v Norsku

Ošetření u zubaře si pacient vždy hradí sám, ceny se liší v závislosti na regionu a provedených zákrocích. Děti do 18 let u zubaře neplatí vůbec, mládeži do 20 let pojišťovna proplácí 75 % nákladů.

Nemocniční péče v Norsku

Hospitalizace ve státní nemocnici i všechny podávané léky jsou zdarma. K přijetí do nemocnice je nutné doporučení od praktického lékaře.

Lékařské předpisy v Norsku

Za léky na předpis pacient doplácí 38 % jejich ceny, volně prodejné léky si platí sám a v plné výši.

Záchranná služba v Norsku

V akutních případech vyjíždí za pacientem záchranná služba zdarma. V naléhavých případech volejte v Norsku linku 116 nebo 117.

Cestovní pojištění do zahraničí jako součást platební karty

Skrblík doporučuje kombinovat při cestách do Norska tři pojišťovací pilíře:

Zcestovalým studentům Skrblík doporučuje cestovní pojištění nabízené k jejich kartě ISIC. Existuje v několika variantách, jež se liší délkou pobytu v zahraničí i výší krytí.

Našli jste chybu?

Nahlásit chybu