, Cestovní pojištění do Lotyšska zdarma - Skrblík.cz

Cestovní pojištění do Lotyšska

Lotyšsko jako člen EU nabízí obyvatelům Česka ošetření ve zdravotnických zařízeních za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé. Stačí předložit modrý průkaz pojištěnce.

Ošetření u lékaře v Lotyšsku

Za ošetření u lékaře se v Lotyšsku doplácí. U praktického lékaře se platí 1,42 eura, u specialisty od 4,27 eura.

V případě diagnostických vyšetření se hradí poplatek od 1,42 do 35,57 eur.

Ošetření u zubaře v Lotyšsku

Za přijetí u stomatologa se vybírá regulační poplatek v jednotné výši 4,27 euro.

Nemocniční péče v Lotyšsku

Poplatek za jeden den hospitalizace je 10 eur (začíná se počítat od druhého dne v nemocnici), za den pobytu na léčebné rehabilitaci se platí 12,81 eura. Zpoplatněn je také operační zákrok částkou ve výši maximálně 42,69 eur.

Lékařské předpisy v Lotyšsku

Spoluúčast u léků na předpis je v Lotyšsku 0-50 % v závislosti na konkrétním medikamentu. Doplatek je nutné nejprve v lékárně uhradit a částku poté vymáhat na české zdravotní pojišťovně, v Lotyšsku vám nebude proplacena.

Záchranná služba v Lotyšsku

Rychlá záchranná služba je v Lotyšsku zdarma, pokud si ji vyžádáte na lince 113. Můžete volat také linku 112.

Osoby, které již uhradily maximální roční spoluúčast 569,15 EUR, děti do 18 let, těhotné ženy a ženy v šestinedělí jsou osvobozeny od placení spoluúčasti.

Cestovní pojištění u platebních karet

K některým platebním kartám je možné si sjednat cestovních pojištění – buď za dodatečný poplatek, nebo zdarma. Spolu s Evropským průkazem zdravotního pojištění tak lze dosáhnout dostatečné ochrany téměř, nebo zcela zdarma.

Zcestovalým studentům Skrblík doporučuje cestovním pojištění ke kartě ISIC. Vhodné je také pro dlouhodobé pobyty v zahraničí.