, Cestovní pojištění do Lotyšska zdarma - Skrblík.cz

Cestovní pojištění do Lotyšska

Lotyšsko jako člen EU nabízí obyvatelům Česka ošetření ve zdravotnických zařízeních za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé. Stačí předložit modrý průkaz pojištěnce.

Ošetření u lékaře v Lotyšsku

Za ošetření u lékaře se v Lotyšsku doplácí. U praktického lékaře se platí 1,42 eura, u specialisty od 4,27 eura.

V případě diagnostických vyšetření se hradí poplatek od 1,42 do 35,57 eur.

Ošetření u zubaře v Lotyšsku

Za přijetí u stomatologa se vybírá regulační poplatek v jednotné výši 4,27 euro.

Nemocniční péče v Lotyšsku

Poplatek za jeden den hospitalizace je 10 eur (začíná se počítat od druhého dne v nemocnici), za den pobytu na léčebné rehabilitaci se platí 12,81 eura. Zpoplatněn je také operační zákrok částkou ve výši maximálně 42,69 eur.

Lékařské předpisy v Lotyšsku

Spoluúčast u léků na předpis je v Lotyšsku 0-50 % v závislosti na konkrétním medikamentu. Doplatek je nutné nejprve v lékárně uhradit a částku poté vymáhat na české zdravotní pojišťovně, v Lotyšsku vám nebude proplacena.

Záchranná služba v Lotyšsku

Rychlá záchranná služba je v Lotyšsku zdarma, pokud si ji vyžádáte na lince 113. Můžete volat také linku 112.

Za péči již dále neplatí osoby, které již uhradily maximální roční spoluúčast 569,15 EUR, děti do 18 let, těhotné ženy a ženy v šestinedělí jsou osvobozeny od placení spoluúčasti.

Cestovní pojištění u platebních karet

K některým platebním kartám je možné si sjednat cestovních pojištění – buď za dodatečný poplatek, nebo zdarma. Spolu s Evropským průkazem zdravotního pojištění tak lze dosáhnout dostatečné ochrany téměř, nebo zcela zdarma.

Zcestovalým studentům Skrblík doporučuje cestovním pojištění ke kartě ISIC. Vhodné je také pro dlouhodobé pobyty v zahraničí.

>