, Cestovní pojištění do Finska zdarma - Skrblík.cz

Cestovní pojištění do Finska

Při cestě do Finska není bezpodmínečně nutné si sjednávat cestovní pojištění. Stačí si s sebou vzít českou průkazku pojištěnce a spolu s ní platební kartu, jejíž je cestovní pojištění součástí.

Ošetření u lékaře ve Finsku

Na ošetření ve smluvních zařízeních se přispívá maximálně částkou 41,20 eur (1 060 Kč). Výjimku mají pouze děti do 18 let, smluvním zařízením se ve Finsku říká Terveyskeskus nebo Hälsovardscentral.

Necháte-li se ošetřit v soukromém zařízení, zákrok musíte nejprve celý zaplatit. Částku pak můžete vymáhat na finské správě sociálního zabezpečení (KELA).

Ošetření u zubaře ve Finsku

Za návštěvu zubaře ve Finsku zaplatíte poplatek ve výši maximálně 80 €. Ušetřeny poplatku jsou pouze děti do 18 let.

Nemocniční péče ve Finsku

V případě hospitalizace se ve Finsku vybírá poplatek ve výši 48,90 eur (1 260 Kč) za den pobytu. U dětí do 18 let se poplatek vybírá pouze prvních 7 dní pobytu v nemocnici.

Platí se ještě 41,70 eura (1 075 Kč) za vyšetření v nemocniční ambulanci a maximálně 135,10 eur (3 480 Kč) za nemocniční zákrok.

Lékařské předpisy ve Finsku

Za léky na předpis se ve Finsku doplácí 0–65 % z jejich ceny. Po dosažení ročního limitu 605,13 eura (15 585 Kč) je část uhrazených poplatků vrácena zpět.

Za léky na chronické potíže zaplatíte 72-100 % ceny při hodnotě přesahující 3 eura.

Volně dostupné léky si pacient vždy hradí sám v plné výši. Paušální poplatek 2,39 eura (62 Kč) se platí vždy.

Záchranná služba ve Finsku

Za převoz finskou záchrannou službou se platí poplatek až do výše 25 eur (644 Kč).

Ve Finsku můžete v nouzových situacích volat na číslo 112.

Ke kartě pojištěnce si přibalte ještě kartu platební

Kromě Evropského průkazu zdravotního pojištění Skrblík doporučuje do Finska přibalit platební kartu s cestovním pojištěním. To bývá součástí některých prestižnějších karet, u těch zbylých je u většiny bank možné sjednání za příplatek.

Studentům cestujícím do Finska například na program Erasmus Skrblík doporučuje sjednání cestovního pojištění ISIC. Platnost má až 16 měsíců a limity pojištění jsou dostačující.

>