, Cestovní pojištění do Estonska zdarma - Skrblík.cz

Cestovní pojištění do Estonska

Při ošetření u lékaře v Estonsku stačí předložit klasickou průkazku pojišťovny. Zajistí vám péči za stejných podmínek, jako mají místní obyvatelé.

Ošetření u lékaře v Estonsku

Pro ošetření vyhledávejte zdravotnická zařízení se smlouvou s Estonskou zdravotní pojišťovnou (EHIF), v opačném případě budete hradit veškeré náklady.

Za návštěvu praktického lékaře se v Estonsku neplatí. Poplatek do 5 eur se vybírá při návštěvě lékaře ve vaší domácnosti a poplatek do 5 euro (v závislosti na konkrétním zákroku) bývá vybírán u specializovaných lékařů.

Ošetření u zubaře v Estonsku

Zdravotní pojišťovna proplácí nezbytné zdravotní ošetření do limitu 40 eur (1 030 Kč) ročně. Ošetření nad tento rámec si platí pacienti sami. Výjimkou jsou pacienti do 19 let, kteří ho mají zdarma.

Nemocniční péče v Estonsku

Za den v estonské nemocnici se vybírá poplatek 2,50 euro. Maximální poplatek 25 euro odpovídá 10 nepřetržitým dnům v nemocnici. Bezplatná je hospitalizace v akutních případech, v případě porodu nebo u dětí do 18 let věku.

Lékařské předpisy v Estonsku

Za recept se platí paušální poplatek 1,27 euro. U některých léků se navíc platí 10, nebo 25 % z ceny všech předepsaných medikamentů. V případě dětí od 4 do 16 let a osob starších 63 let je možné požádat o vrácení 90 % z nákladů uhrazených pacientem. Děti do 4 let mají všechny léky zdarma.

Za zmínku stojí ještě některé speciální léky, které jsou zpoplatněny paušálním poplatkem 3,19 euro a 50 % ze zbytku ceny.

Záchranná služba v Estonsku

Rychlá záchranná služba, včetně vrtulníku, vyjíždí k akutním případům zdarma.

V případě nutnosti můžete v Estonsku volat na čísla 112 nebo 1220.

K průkazce pojišťovny si přibalte platební kartu s cestovním pojištěním

Skrblík pro cesty do Estonska doporučuje následující kombinaci:

Studenty Skrblík upozorňuje na výhodné cestovní pojištění ISIC. Za férovou cenu lze získat pojištění s dostatečnými limity a platností až 16 měsíců.

>